Jutro będzie normalnie

Ocena: 3.33 (6 głosów)
Jutro będzie normalnie” autorstwa Agnieszki Lis to wciągająca opowieść o współczesnej kobiecie. Można by powiedzieć, że nawet nader współczesnej. Małgośka – główna bohaterka książki – to osoba, którą chyba wszystko w życiu spotkało. Sieroctwo, mobbing w pracy, zdradzający mąż i jeszcze ta teściowa... Mimo małego mieszkania dziewczyna nie załamuje się. Dzielnie wychowuje swojego czteroletniego synka i znosi uroki awansu, marząc o małym, białym domku, który mógłby być również żółty. Zdawałoby się, że więcej już nie może się wydarzyć, że temat został wyczerpany, a jednak bohaterkę wciąż spotykają niezwykle ciekawe perypetie. Sama o sobie mówi, że jest szczęściarą, ale czy szczęście wystarczy, aby przejść, a raczej prześlizgnąć się przez życie cało?

Informacje dodatkowe o Jutro będzie normalnie:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2011-01-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-76740-89-8
Liczba stron: 244

więcej

Kup książkę Jutro będzie normalnie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jutro będzie normalnie - opinie o książce

Lekka książka opowiadająca o życiu Małgorzaty, znudzonej urzędniczki, żony i matki. Narracja prowadzona w pierwszej osobie pozwala na dokładne poznanie głównej bohaterki, jej przeszłości, teraźniejszości, uczuć i myśli oraz marzeń. Bo kobieta ma marzenie o małym białym domku z żółtymi ścianami. Ale nie robi nic, aby to marzenie spełnić. Nawet wiadomość o spadku w Anglii jej nie cieszy. Mobbingowana w pracy przez podwładną, zdradzana przez męża, krytykowana na każdym kroku przez swoją zołzowatą teściową, czasem denerwowana przez 4-letniego synka Małgorzata wygląda na ofiarę losu. Sama siebie dobija pesymistycznymi myślami i słowami. To wszystko drażni czytelnika. Ale pewnego dnia następuje w jej życiu przełom. Podejmuje wyzwanie rzucone przez pana Roberta, petenta z urzędu. Potem podejmuje kolejne wyzwania i zaczyna walczyć o siebie, o swego syna i swe marzenie o domu. Niby lekka fabuła, ale ukazuje, jak ważne jest pozytywne myślenie, dobra samoocena własnej osoby i walka o marzenia i własne szczęście. Coś się kończy, żeby coś się mogło zacząć. Książkę się czyta lekko i szybko, choć niektóre opisy bywały dla mnie nużące.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaramza
ewaramza
Przeczytane:2022-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam,

Bardzo podobała mi się ta książka. Autorka sprawiała , że chciało się coraz bardziej zagłębić się w historię bohaterów. Poruszająca powieść. Przesłanie- nigdy nie traćmy nadziei albowiem dzień jutrzejszy może nas jeszcze zaskoczyć.
Polecam tę książkę

Link do opinii
Avatar użytkownika - pokrecona
pokrecona
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 3, Przeczytałam, wyzwanie 2017r,
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Inne książki autora
Bratowa Prezydenta
Agnieszka Lis0
Okładka ksiązki - Bratowa Prezydenta

Niebywała, przejmująca, zbeletryzowana relacja z trudnej do wyobrażenia Obrony Warszawy we wrześniu 1939 roku... Halina Starzyńska - bratowa prezydenta...

Muzyka twojej duszy
Agnieszka Lis0
Okładka ksiązki - Muzyka twojej duszy

Igor trafia do szkoły z internatem. Jest skryty i unika ludzi. Gdy otrzymuje od wujka swój pierwszy aparat fotograficzny odkrywa pasję, która...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy