Graham MastertonGraham Masterton urodził się 16 stycznia 1946 roku w Edynburgu w dość ciekawej rodzinie- ojciec był szkockim oficerem, natomiast dziadek- ekscentrycznym naukowcem. Uczęszczał do szkoły Whitgift w Croydon. Po jej ukończeniu rozpoczął pracę jako dziennikarz w "Crawley Obserwer". W 1967 roku złożył podanie o pracę w "Daily Telegraph". Niestety zostało ono odrzucone. Podobne niepowodzenie spotkało go w "Evening Standard". Tam wprawdzie miał "plecy"- pracował tam jego wujek, ale nie miał niezbędnego doświadczenia i to zadecydowało. Marzący o karierze dziennikarskiej Masterton musiał więc szukać dalej. Zakotwiczył się w nowo powstałym czasopiśmie "Mayfair". Tam musiał robić większość rzeczy: pisać, redagować oraz projektować szatę graficzną. Ta szkoła życia okazała się nieocenionym treningiem- przyszły pisarz wyćwiczył sobie szybkość i sprawność pióra. Po trzech latach przeszedł do angielskiego oddziału "Penthouse'a". Ponieważ w tym czasie rozpoczęto wydawanie amerykańskiej wersji tego pisma, Masterton regularnie jeździł do Nowego Jorku, gdzie poznał tamtejszych wydawców. To oni podszepnęli mu pomysł pisania poradników seksuologicznych. Był to strzał w dziesiątkę- cieszyły się dużym powodzeniem. Na tym jednak nie poprzestał. W roku 1975 zabrał się za pisanie horrorów. Już pierwsza powieść, "Manitou", spotkała się z wielkim uznaniem czytelników. Zachęcony tym pisarz stworzył kolejne dzieła tego gatunku. W latach osiemdziesiątych zaczął także pisać thrillery, sagi historyczne, powieści obyczajowe, a także książkowe wersje filmów. Ukazują się także regularnie jego artykuły do czasopism oraz opowiadania do antologii. Za swoją twórczość (ponad 40 powieści, przeszło 20 milionów egzemplarzy) został uhonorowany licznymi nagrodami. Otrzymał między innymi Specjalnego Edgara (fundowanego przez Mystery Writes of America), dwa srebrne medale West Coast Review of Books, Nagrodę Julii Verlanger za najlepiej sprzedającą się powieść fantasy we Francji (jedyny w historii laureat spoza tego kraju) i nominację do Nagrody Brama Stokera przez Horror Writers of America.
Graham Masterton ma żonę (Wiesckę) urodzoną w Polsce oraz trójkę synów. Początkowo mieszkał w Epsom, natomiast w 1999 roku przeprowadził się do Montenotte w Irlandii.

Kalina Beluch


Źródło: http://pyka.lukasz.webpark.pl/rama/biograf.html

Książki autora

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
czyczytasz 2018-09-26 19:36:57
Cytaty Autora

W zarazie tkwiło jednak coś, co nakazywało odrzucać normalne do tej pory uczucia i wartości, normalne sentymenty. Zapewne wokół było zbyt dużo śmierci, aby rozmyślać o miłości. 


Więcej

"Gdy umierali ludzie, przychodził czas szczurów."


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy