Zaraza

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-86530-64-2
Liczba stron: 351
Tytuł oryginału: Plague
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Kuś Piotr

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Pewnego pięknego letniego poranka doktor Leonard Petrie dostaje wezwanie do chorego dziecka. Chłopiec w stanie krytycznym trafia do szpitala. Niestety, lekarze nie mogą mu już pomóc. Poszukiwanie przyczyn zgonu daje nieoczekiwany, przerażający efekt. Jednak lekarze nie mają wątpliwości. Chłopiec zmarł na dżumę. Od tej chwili wydarzenia toczą się w przewrotnym tempie. W ciągu kilku dni epidemia obejmuje całą Florydę, którą władze postanawiają odciąć od reszty kraju. Jednak nielicznym udaje się przedostać przez blokadę. Czy podjęte przez rząd środki zaradcze zdołają uratować Stany Zjednoczone przed zagładą? Mrożąca krew w żyłach opowieść o zagrożeniach, jakie niesie cywilizacja, ale także o zachowaniach i postawach ludzkich w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. biblionetka.pl

Kup książkę Zaraza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zaraza

Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2015-05-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Apokaliptyczna wizja Ameryki po wybuchu tytułowej zarazy. Wartka akcja, ciekawe i dobrze opisane postacie. Bardzo wciągająca lektura.
Link do opinii
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2019-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Kiedy dr Petriee jedzie do chorego chłopca nie wie jeszcze, że będzie to pierwszy z milionów, które umrą. W Miami wybucha zaraza zmutowanej dżumy, która jest odporna na wszystkie znane medycynie antybiotyki. Władze robią wszystko, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby na inne stany. Lekarze natomiast robią wszystko, by pomóc umierającym. Jednak wysiłki jednych i drugich  okazują się bezskuteczne. Z dnia na dzień ulice Miami pustoszeją, nie licząc trupów ofiar zarazy. A kilku osobom udaje się przełamać blokadę Gwardii Narodowej i wydostać z Miami. Ale nie tylko ludzie zdołali sforsować najwyższe środki ostrożności. Udało się to również dżumie. Teraz dziesiątkuje kolejne miejscowości i wydobywa z ludzi to, co najgorsze. Chorzy umierają w straszliwych męczarniach leżąc we własnych odchodach. Ci, których plaga jeszcze nie zaatakowała, ulegają zezwierzęceniu, bo wymiar sprawiedliwości nie funkcjonuje normalnie, więc niektórzy robią co chcą.

Ale Armagedon ma dopiero nadejść. Na doradzę dżumy jest bowiem Nowy Jork ze swoim pięknym Manhattanem…

Niezwykła powieść przedstawiająca, jak niewiele trzeba do końca cywilizacji. Wystarczy mała bakteria, by ludzkość przestała istnieć I nie tylko dosłownie przez śmierć, ale także poprzez zatarcie człowieczeństwa. Chaos wprowadzony przez chorobę zostaje spotęgowany przez zdziczenie innych. I jak daleko są w stanie posunąć się władze, by uchronić resztę kraju przez pewną zagładą?

Ciekawie przedstawiona historia końca Ameryki, która łączy losy kilki obcych sobie bohaterów. Ich losy przetną się w jednym punkcie dzięki zarazie. Każdy dba o swój interes, każdy chroni siebie lub swoich bliskich. I w całym tym chaosie tylko dżuma wydaje się być oazą spokoju i sprawiedliwości. W swoim własnym, choć dla człowieka zastraszającym tempie morduje każdego. Dla niej nie ma znaczenia kolor skóry, wiek, wykształcenie, wykonywany zawód, status społeczny czy stan posiadania – wszyscy umierają tak samo: szybko i w potwornych męczarniach.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2012-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kup książkę Zaraza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Geniusz
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Geniusz

W 1942 roku grupa Japończyków dokonuje zuchwałego porwania pewnego naukowca. Wydarzenie to odbije się echem ponad pół wieku później...

Czerwona Maska
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Czerwona Maska

W windzie jedego z budynków w Cincinnati dochodzi do krwawego mordu. Młody mężczyzna zostaje zadźgany rzeźnickim nożem, a znajdująca się z nim w...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

W zarazie tkwiło jednak coś, co nakazywało odrzucać normalne do tej pory uczucia i wartości, normalne sentymenty. Zapewne wokół było zbyt dużo śmierci, aby rozmyślać o miłości. 


Więcej

"Gdy umierali ludzie, przychodził czas szczurów."


Więcej
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Pokaż wszystkie recenzje