Zaraza

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-86530-64-2
Liczba stron: 351
Tytuł oryginału: Plague
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Kuś Piotr

Ocena: 5 (4 głosów)

Pewnego pięknego letniego poranka doktor Leonard Petrie dostaje wezwanie do chorego dziecka. Chłopiec w stanie krytycznym trafia do szpitala. Niestety, lekarze nie mogą mu już pomóc. Poszukiwanie przyczyn zgonu daje nieoczekiwany, przerażający efekt. Jednak lekarze nie mają wątpliwości. Chłopiec zmarł na dżumę. Od tej chwili wydarzenia toczą się w przewrotnym tempie. W ciągu kilku dni epidemia obejmuje całą Florydę, którą władze postanawiają odciąć od reszty kraju. Jednak nielicznym udaje się przedostać przez blokadę. Czy podjęte przez rząd środki zaradcze zdołają uratować Stany Zjednoczone przed zagładą? Mrożąca krew w żyłach opowieść o zagrożeniach, jakie niesie cywilizacja, ale także o zachowaniach i postawach ludzkich w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. biblionetka.pl

Kup książkę Zaraza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Zaraza

Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2015-05-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Apokaliptyczna wizja Ameryki po wybuchu tytułowej zarazy. Wartka akcja, ciekawe i dobrze opisane postacie. Bardzo wciągająca lektura.
Link do opinii
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2019-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Kiedy dr Petriee jedzie do chorego chłopca nie wie jeszcze, że będzie to pierwszy z milionów, które umrą. W Miami wybucha zaraza zmutowanej dżumy, która jest odporna na wszystkie znane medycynie antybiotyki. Władze robią wszystko, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby na inne stany. Lekarze natomiast robią wszystko, by pomóc umierającym. Jednak wysiłki jednych i drugich  okazują się bezskuteczne. Z dnia na dzień ulice Miami pustoszeją, nie licząc trupów ofiar zarazy. A kilku osobom udaje się przełamać blokadę Gwardii Narodowej i wydostać z Miami. Ale nie tylko ludzie zdołali sforsować najwyższe środki ostrożności. Udało się to również dżumie. Teraz dziesiątkuje kolejne miejscowości i wydobywa z ludzi to, co najgorsze. Chorzy umierają w straszliwych męczarniach leżąc we własnych odchodach. Ci, których plaga jeszcze nie zaatakowała, ulegają zezwierzęceniu, bo wymiar sprawiedliwości nie funkcjonuje normalnie, więc niektórzy robią co chcą.

Ale Armagedon ma dopiero nadejść. Na doradzę dżumy jest bowiem Nowy Jork ze swoim pięknym Manhattanem…

Niezwykła powieść przedstawiająca, jak niewiele trzeba do końca cywilizacji. Wystarczy mała bakteria, by ludzkość przestała istnieć I nie tylko dosłownie przez śmierć, ale także poprzez zatarcie człowieczeństwa. Chaos wprowadzony przez chorobę zostaje spotęgowany przez zdziczenie innych. I jak daleko są w stanie posunąć się władze, by uchronić resztę kraju przez pewną zagładą?

Ciekawie przedstawiona historia końca Ameryki, która łączy losy kilki obcych sobie bohaterów. Ich losy przetną się w jednym punkcie dzięki zarazie. Każdy dba o swój interes, każdy chroni siebie lub swoich bliskich. I w całym tym chaosie tylko dżuma wydaje się być oazą spokoju i sprawiedliwości. W swoim własnym, choć dla człowieka zastraszającym tempie morduje każdego. Dla niej nie ma znaczenia kolor skóry, wiek, wykształcenie, wykonywany zawód, status społeczny czy stan posiadania – wszyscy umierają tak samo: szybko i w potwornych męczarniach.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2012-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Piąta czarownica
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Piąta czarownica

Przez Los Angeles przetacza się fala przerażających, nadnaturalnych wydarzeń, których ofiarą padają stróżowie prawa. Miasto staje się zakładnikiem...

Martwi za życia
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Martwi za życia

Po nieudanej operacji Trójząb detektyw nadkomisarz Katie Maguire ma pełne ręce roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

W zarazie tkwiło jednak coś, co nakazywało odrzucać normalne do tej pory uczucia i wartości, normalne sentymenty. Zapewne wokół było zbyt dużo śmierci, aby rozmyślać o miłości. 


Więcej

"Gdy umierali ludzie, przychodził czas szczurów."


Więcej
Recenzje miesiąca
Morsowanie
Ewa Zwierzchowska
Morsowanie
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje