Detektywi i gangsterzy w historycznych klimatach, czyli IV edycja „Kryminalnego Magla”.

Data: 2023-09-06 11:12:09 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet
News - Detektywi i gangsterzy w historycznych klimatach, czyli IV edycja „Kryminalnego Magla”.

Takiej imprezy w Gostyniu jeszcze nie było! Najlepsi pisarze kryminałów, zabawy detektywistyczne dla dzieci i młodzieży, pokazy policji, służby więziennej, żandarmerii wojskowej, służby celno-skarbowej, straży leśnej, grupy rekonstrukcji historycznej, atrakcje dla rodzin z dziećmi, filmy i gwiazda międzynarodowego formatu, czyli brytyjski pisarz Graham Masterton!

To tylko część z olbrzymiej bomby atrakcji, która czeka na Państwa w różnych miejscach Gostynia w dniach od 14 do 16 września. Wszystko to w ramach IV edycji Festiwalu Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”! To największy i najbardziej prestiżowy polski festiwal kryminału  historycznego. Oprócz szeregu atrakcji dla mieszkańców, z którymi można zapoznać się na plakatach i stronie www.kryminalnymagiel.gostyn.pl, istotą festiwalu są zmagania czołówki krajowych pisarzy o słynną już parabelkę, czyli pistolet luger przyznawany wraz z nagrodą pieniężną, przez profesorskie jury za najlepszą powieść kryminalną minionego roku.

W tym roku pisarskimi gwiazdami będą Graham Masterton, Alek Rogoziński, Ryszard Ćwirlej, Tomasz Duszyński, Olga Rudnicka i Michał Larek, a spotkania autorskie odbędą się również w ramach realizacji zadań powiatowych w bibliotekach w Pępowie, Poniecu, Krobi i Piaskach.

Organizatorami wydarzenia są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu. Patronat nad imprezą objęły również media ogólnopolskie TVP Historia i TVP Kultura, a także serwis Granice.pl - wszystko o literaturze. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje