Quantcast
Zdjęcie - Katarzyna Michalak

Katarzyna Michalak


Katarzyna Michalak – polska pisarka, z wykształcenia lekarka weterynarii, specjalizuje się w literaturze obyczajowej. 

Katarzyna Michalak - biografia, życie i twórczość

Katarzyna Michalak zadebiutowała w 2008 powieścią obyczajową Poczekajka, która znalazła się na listach bestsellerów Empiku i sklepu internetowego Merlin.pl. Książkę promowano poprzez piosenkę i teledysk, w całości sfinansowane przez autorkę książki (muzyka i słowa: Katarzyna Michalak, śpiew Wioletta Sajnog, aranżacja Kayanis). Utwory te były dostępne w Internecie, a niezależnie od tego, do części nakładu książki dołączono płytę DVD z teledyskiem. W styczniu 2009 ukazało się także wydanie Poczekajki w formacie mp3 (audiobook), którą czyta Maria Maj.

W 2009 wydana została kontynuacja tej powieści (Zachcianek). W maju 2009 Zachcianek zajmował szóste miejsce wśród najlepiej sprzedających się pozycji na liście bestsellerów Andrzeja Rostockiego opublikowanej przez Rzeczpospolitą.

Wydawnictwo Albatros wykazało Poczekajkę w zestawieniu 10 najlepiej sprzedających się książek za rok 2008.

W konkursie „Najlepsza książka na wiosnę 2013”, organizowanym przez portal granice.pl, jej książka, Sklepik z Niespodzianką. Lidka, otrzymała tytuł Najlepszej książki na wiosnę w głosowaniu internautów. Ta sama książka została również „Najlepszą książką roku 2013” w kategorii „Książka pełna emocji”. W kategorii powieści z „pieprzykiem” czytelnicy wyróżnili powieść dla dorosłych Mistrz. Powieść Bezdomna Katarzyny Michalak otrzymała wyróżnienie jury w konkursie na Najlepszą książkę na lato 2013 w kategorii powieści obyczajowych.

Jej opowiadania znalazły się również w zbiorach Cicha 5 oraz Każdego dnia.

Biblioteka Analiz ujęła autorkę na pierwszym miejscu pod względem liczby książek utrzymujących się na listach bestsellerów w roku 2014, drugie miejsce zaś pod względem długości utrzymywania się tytułu na listach bestsellerów (Zacisze Gosi).

W raporcie TNS „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku” przygotowanym przez Pracownię Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie Katarzyna Michalak zajęła pierwsze miejsce wśród pisarzy, których książki w 2015 roku były najczęściej czytane przez badanych z grupy czytelników intensywnych. Autorka wyprzedziła w tym zestawieniu m.in. Stephena Kinga, Norę Roberts czy Paulo Coelho.

Katarzyna Michalak - twórczość

Katarzyna Michalak - wiadomości

Katarzyna Michalak - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
KIRIKIJO 2019-01-11 11:17:34
Beatricze 2021-10-06 10:04:43
81skorpion 2023-01-08 22:12:04
Cytaty Autora

Nie uratujesz wisielca, który lubi się bujać.


Więcej

Liczą się tylko marzenia. Bez nich jesteś niczym więcej niż pyłem na wietrze.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy