reklama
Zdjęcie - Katarzyna Michalak

Katarzyna Michalak


Katarzyna Michalak – polska pisarka, z wykształcenia lekarka weterynarii, specjalizuje się w literaturze obyczajowej. 

Zadebiutowała w 2008 powieścią obyczajową Poczekajka, która znalazła się na listach bestsellerów Empiku i sklepu internetowego Merlin.pl. Książkę promowano poprzez piosenkę i teledysk, w całości sfinansowane przez autorkę książki (muzyka i słowa: Katarzyna Michalak, śpiew Wioletta Sajnog, aranżacja Kayanis). Utwory te były dostępne w Internecie, a niezależnie od tego, do części nakładu książki dołączono płytę DVD z teledyskiem. W styczniu 2009 ukazało się także wydanie Poczekajki w formacie mp3 (audiobook), którą czyta Maria Maj.

W 2009 wydana została kontynuacja tej powieści (Zachcianek). W maju 2009 Zachcianek zajmował szóste miejsce wśród najlepiej sprzedających się pozycji na liście bestsellerów Andrzeja Rostockiego opublikowanej przez Rzeczpospolitą.

Wydawnictwo Albatros wykazało Poczekajkę w zestawieniu 10 najlepiej sprzedających się książek za rok 2008.

W konkursie „Najlepsza książka na wiosnę 2013”, organizowanym przez portal granice.pl, jej książka, Sklepik z Niespodzianką. Lidka, otrzymała tytuł Najlepszej książki na wiosnę w głosowaniu internautów. Ta sama książka została również „Najlepszą książką roku 2013” w kategorii „Książka pełna emocji”. W kategorii powieści z „pieprzykiem” czytelnicy wyróżnili powieść dla dorosłych Mistrz. Powieść Bezdomna Katarzyny Michalak otrzymała wyróżnienie jury w konkursie na Najlepszą książkę na lato 2013 w kategorii powieści obyczajowych.

Jej opowiadania znalazły się również w zbiorach Cicha 5 oraz Każdego dnia.

Biblioteka Analiz ujęła autorkę na pierwszym miejscu pod względem liczby książek utrzymujących się na listach bestsellerów w roku 2014, drugie miejsce zaś pod względem długości utrzymywania się tytułu na listach bestsellerów (Zacisze Gosi).

W raporcie TNS „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku” przygotowanym przez Pracownię Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie Katarzyna Michalak zajęła pierwsze miejsce wśród pisarzy, których książki w 2015 roku były najczęściej czytane przez badanych z grupy czytelników intensywnych. Autorka wyprzedziła w tym zestawieniu m.in. Stephena Kinga, Norę Roberts czy Paulo Coelho.

Książki autora

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
KIRIKIJO 2019-01-11 11:17:34
Cytaty Autora

Co innego jednak wybaczyć, a co innego zapomnieć. 


Więcej

Ludzie różnie sobie radzą ze spadającym na nich nieszczęściem. Po jednych spływa to jak po kaczce, inni muszą topić smutki w alkoholu, niektórzy - jak mama Ani - popadają w depresję i otępienie, pozwalając, by wszystko toczyło sie obok nich, zupełnie obojetni na los najbliższych. Są też jednak tacy, dla których poważny problem to wyzwanie, wręcz zachęta do działania i walki. 


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy