Niewinna. Fragment książki „Zagubiona"

Data: 2019-05-28 10:40:54 Autor: Sławomir Krempa
News - Niewinna. Fragment książki „Zagubiona

Pierwszą miłość niełatwo zapomnieć. Trudno wybaczyć, niełatwo pozbierać się po rozstaniu. Przekonuje się o tym Weronika, która od najbliższych nie może doczekać się wsparcia. Na szczęście są jeszcze przyjaciele. Przyjaciele, którzy pomagają jej, choć popełnia kolejne błędy, coraz mniej ufa innym, ulega kolejnym rozczarowaniom. Nadzieję i ulgę przynosi jej tylko wspomnienie pierwszej miłości. Czy dla Weroniki i Wiktora jest jeszcze szansa? Do lektury Zagubionej – nowej powieści Katarzyny Michalak – zaprasza Wydawnictwo Mazowieckie. W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy Wam premierowy fragment książki. Dziś czas na kolejną odsłonę tej historii:

Wahał się jedynie krótką chwilę, po czym ruszył za nią. 

– Nika, poczekaj! 

Nie zatrzymała się. Dopadł jej, chwycił za ramię i odwrócił do siebie tak silnie, że na niego wpadła. Odruchowo zamknął ją w objęciach. Znieruchomiała, wpatrzona ogromniejącymi oczami w źrenice mężczyzny. Och, przytulał ją, całkiem niewinnie, wiele razy. Tylko, że teraz nie było to tak niewinne… Trwała nieruchomo, bojąc się głębiej odetchnąć. Wiedziała, że jej najmniejszy ruch i czar pryśnie. To, o czym marzyła, nigdy się nie ziści. 

On czuł na swoim ciele każdą krągłość dziewczyny i każde zagłębienie. 

„Jest pełnoletnia”, coś szepnęło w jego umyśle, otumanionym nagłą bliskością tej istoty. Pachniała ślicznie, delikatnie i kobieco. Bzem? Tak, to był zapach bzu, który od dziś zawsze będzie się mu kojarzył z Weroniką. Jej oczy, teraz ciemnozielone, obiecywały więcej, niż dziewczyna mogła mu dać. Bo co ona wiedziała o spełnieniu? Była niewinna. Nietknięta przez mężczyznę. „Możesz ją mieć”, znów ten diabelski szept. Pożądanie szarpnęło go za lędźwie tak, że zabrakło mu oddechu. Ostatnia myśl była bardzo… bardzo kusząca. Z trudem zmusił się, by rozewrzeć ramiona, odepchnąć ją lekko. 

Zamrugała, jak obudzona z pięknego snu. 

– Nie chcesz mnie? – wyszeptała łamiącym się głosem. 

– Nawet nie wiesz, jak bardzo chcę. 

Jeśli zainteresowała Was Zagubiona, książkę Katarzyny Michalak kupicie już w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zagubiona
Katarzyna Michalak
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje