Quantcast

Michele Morrone

(1990-10-03) - (nadal)

Michele Morrone to włoski aktor i piosenkarz, w przemyśle modowym obecny jako model oraz projektant. Urodził się we Włoszech w 1990 roku, już od najmłodszych lat marzył o karierze aktorskiej. W Polsce rozpoznawalność osiągnął za sprawą jednej z głównych ról w produkcji 365 dni.

Michele Morrone - biografia, życie i twórczość

Michele Morrone urodził się w październiku 1990 roku we włoskim mieście Vizzolo Predabissi, znajdujące się w prowincji Mediolan. Pochodził z rodziny robotniczej — jego matka była krawcową, a ojciec budowlańcem. Już mając kilkanaście lat, chciał zostać aktorem; jak przyznawał Morrone, wszystko za sprawą filmów o Harrym Potterze, które oglądał w dzieciństwie.

Po ukończeniu gimnazjum rozpoczął naukę w teatrze na studiach aktorskich. Jego pierwsze doświadczenia z aktorstwem miało miejsce na deskach lokalnych teatrów, następnie grał drobne role w serialach i teledyskach.

Michele Morrone — kariera

Michele Morrone prawdziwą międzynarodową popularność osiągnął za sprawą udziału w ekranizacji powieści 365 dni Blanki Lipińskiej. Włoski aktor zagrał tam szefa sycylijskiej mafii, a zarazem głównego bohatera — don Massima. U boku aktora wystąpiła wówczas Anna-Maria Sieklucka.

Chociaż produkcja doczekała się mieszanych opinii ze strony krytyków, po udziale w filmie Morrone zaangażowany został m.in. we współpracę z wieloma znanymi domami mody, takimi jak  Dolce & Gabbana czy Guess by Marciano. Trafił także na okładki znanych periodyków skierowanych do mężczyzn. 

W 2022 roku na platformę Netflix trafił 2 film z cyklu 365 dni z udziałem Michela Morrone'a - 365 dni: Ten dzień.

Michele Morrone - twórczość

Michele Morrone - wiadomości

Reklamy