Zdjęcie - Blanka Lipińska

Blanka Lipińska


Blanka Lipińska to polska celebrytka i autorka powieści erotyczno-obyczajowych. 

Blanka Lipińska - biografia, życie i twórczość

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 w Puławach. Popularność przyniosła jej wydana w 2018 książka pt. 365 dni.

Blanka Lipińska – wykształcenie i kariera

Urodziła się i wychowała w Puławach. Tam też uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego nr VI Zespołu Szkół nr 3. Niedługo po maturze ukończyła studium kosmetyczne. Autorka podejmowała się wielu mniej lub bardziej kontrowersyjnych zawodów. Była terapeutką-hipnotyzerką. Zajmowała się działem marketingu i sprzedaży w branży hotelarskiej. Następnie pracowała dla federacji KSW Ring Girls. W tym samym czasie była też menadżerką klubów nocnych w Sopocie.

Blanka Lipińska – celebrytka i autorka

W 2018 roku na rynku nakładem wydawnictwa Edipresse Polska ukazała się jej debiutancka powieść 365 dni. Książka już po dwóch miesiącach od wydania trafiła na listy bestsellerów, a jej nakład przekroczył ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Impulsem do napisania historii Laury był niesatysfakcjonujący dla autorki związek z mężczyzną, który nie zaspokajał jej seksualnie. W tym samym roku ukazała się kontynuacja pt. Ten dzień, a rok później trzecia część Kolejne 365 dni. Cała seria cieszyła się sporym sukcesem, choć pojawiło się też wokół niej wiele kontrowersji. Mimo tego Lipińska znalazła się na drugim miejscu najlepiej zarabiających pisarzy według tygodnika Wprost. 

Jej powieści zostały przełożone na ponad dwadzieścia języków i wydane w trzydziestu krajach, a cytaty z książek rozpalają do czerwoności już nie tylko Polaków.

Blanka Lipińska – filmy

W 2019 roku Lipińska zaczęła pracę nad ekranizacją pierwszej książki. Brała czynny udział w produkcji. Premiera filmu przypadła na rok 2020 i już po trzech tygodniach od premiery zobaczyło go 1,5 miliona osób. Tego samego dnia, gdy został dodany na platformę streamingową Netflix stał się najchętniej oglądanym w Polsce filmem. Lecz nie tylko polscy widzowie go chętnie oglądali, za granicą też wzbudził sensację i znalazł się w czołówce najchętniej oglądanych produkcji w ponad dwudziestu krajach. Pomimo sporego sukcesu, nie obyło się bez kontrowersji i wystosowania petycji o usunięciu potencjalnie szkodliwego filmu z platformy. Film został także nominowany do antynagród, czyli Złotych Malin w aż siedmiu kategoriach. 

Premiera kolejnych części ekranizacji serii jest zaplanowana na rok 2022 w serwisie Netflix.

Blanka Lipińska - twórczość

Blanka Lipińska - wiadomości

Blanka Lipińska - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
lena19922 2021-04-22 12:41:37
Cytaty Autora

Przyduszał mnie swoją grubością, wkładając go tak głęboko, iż momentami miałam wrażenie, że dociera do żołądka.


Więcej

Zróbmy tak: jak urodzi się dziecko, będziemy mieszkać w posiadłości i zobaczymy. Jeśli się okaże, że masz rację, przeniesiemy się tu, a jeśli nie – zostanie tak, jak jest. I wtedy to miejsce stanie się wyłącznie moim azylem, no i miejscem rozpusty, kiedy będę już mogła się rżnąć na całego i pić.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy