Zdjęcie - Blanka Lipińska

Blanka Lipińska


Blanka Lipińska to polska celebrytka i autorka powieści erotyczno-obyczajowych. 

Blanka Lipińska - biografia, życie i twórczość

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 w Puławach. Popularność przyniosła jej wydana w 2018 książka pt. 365 dni.

Blanka Lipińska – wykształcenie i kariera

Urodziła się i wychowała w Puławach. Tam też uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego nr VI Zespołu Szkół nr 3. Niedługo po maturze ukończyła studium kosmetyczne. Autorka podejmowała się wielu mniej lub bardziej kontrowersyjnych zawodów. Była terapeutką-hipnotyzerką. Zajmowała się działem marketingu i sprzedaży w branży hotelarskiej. Następnie pracowała dla federacji KSW Ring Girls. W tym samym czasie była też menadżerką klubów nocnych w Sopocie.

Blanka Lipińska – celebrytka i autorka

W 2018 roku na rynku nakładem wydawnictwa Edipresse Polska ukazała się jej debiutancka powieść 365 dni. Książka już po dwóch miesiącach od wydania trafiła na listy bestsellerów, a jej nakład przekroczył ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Impulsem do napisania historii Laury był niesatysfakcjonujący dla autorki związek z mężczyzną, który nie zaspokajał jej seksualnie. W tym samym roku ukazała się kontynuacja pt. Ten dzień, a rok później trzecia część Kolejne 365 dni. Cała seria cieszyła się sporym sukcesem, choć pojawiło się też wokół niej wiele kontrowersji. Mimo tego Lipińska znalazła się na drugim miejscu najlepiej zarabiających pisarzy według tygodnika Wprost. 

Jej powieści zostały przełożone na ponad dwadzieścia języków i wydane w trzydziestu krajach, a cytaty z książek rozpalają do czerwoności już nie tylko Polaków.

Blanka Lipińska – filmy

W 2019 roku Lipińska zaczęła pracę nad ekranizacją pierwszej książki. Brała czynny udział w produkcji. Premiera filmu przypadła na rok 2020 i już po trzech tygodniach od premiery zobaczyło go 1,5 miliona osób. Tego samego dnia, gdy został dodany na platformę streamingową Netflix stał się najchętniej oglądanym w Polsce filmem. Lecz nie tylko polscy widzowie go chętnie oglądali, za granicą też wzbudził sensację i znalazł się w czołówce najchętniej oglądanych produkcji w ponad dwudziestu krajach. Pomimo sporego sukcesu, nie obyło się bez kontrowersji i wystosowania petycji o usunięciu potencjalnie szkodliwego filmu z platformy. Film został także nominowany do antynagród, czyli Złotych Malin w aż siedmiu kategoriach. 

Premiera kolejnych części ekranizacji serii jest zaplanowana na rok 2022 w serwisie Netflix.

Blanka Lipińska - twórczość

Okładka - Kolejne 365 dni
Kolejne 365 dni

Ciężarna Laura zostaje postrzelona. Najlepsi lekarze walczą o życie kobiety. Jej mąż, głowa sycylijskiej mafii, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - kogo ocalić: ukochaną czy ich dziecko... Jakiego...czytaj dalej

Okładka - Ten dzień
Ten dzień

Ten dzień to kontynuacja bestsellera 365 dni i powieść, która stała się podstawą scenariusza wyczekiwanego przez wielu widzów filmu. Laura Biel wiedzie bardzo szczęśliwe życie na Sycylii. Po hucznym weselu...czytaj dalej

Okładka - 365 dni
365 dni

Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca.... Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół, wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu - w swoje dwudzieste dziewiąte...czytaj dalej

1

Blanka Lipińska - wiadomości

Blanka Lipińska - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
lena19922 2021-04-22 12:41:37
Cytaty Autora

Wyglądam, jak chcę, i nic ci do tego – wybełkotała, wymachując rękami, czym mnie nieco rozbawiła. – Zostawiłeś mnie bez słowa i traktujesz jak kukiełkę, którą się bawisz, gdy masz na to ochotę. – Wyciągnęła palec w moją stronę, próbując jednocześnie nieudolnie, lecz uroczo podnieść się z siedziska. – Dziś kukiełka ma ochotę bawić się solo.


Więcej

Była gorąca, mokra i należała do mnie. Czułem każdy centymetr jej złaknionego pieprzenia środka. Wszedłem do końca i mocno przytuliłem jej ciało do siebie. Zastygłem bez ruchu, chciałem się nasycić tą chwilą, po czym wysunąłem się i natarłem mocniej, a moja Pani jęczała, niecierpliwiąc się coraz bardziej. Chciała, bym ją pieprzył, potrzebowała poczuć to mocno. Moje biodra ruszyły do ataku, gdy ciało odkleiło się od niej. Rżnąłem ją najmocniej, jak potrafiłem, a mimo to czułem, że chce jeszcze. [...] Gdy jej plecy wygięły się w łuk, zobaczyłem śliczny otwór i nie mogłem się powstrzymać. Oblizałem kciuk i zacząłem głaskać jej wąski odbyt.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy