Bukmacherzy obstawiają. Film Blanki Lipińskiej ma szansę dostać antynagrody 

Data: 2021-03-12 12:03:16 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Kilka dni temu pojawiła się długa lista nominowanych do tegorocznej antynagrody Złote Maliny. Wśród nominowanych znalazł się polski film 365 dni. Bukmacherzy obstawiają, że ma szansę na zwycięstwo. 

Obrazek w treści 

  • 365 dni zostało nominowane w aż 7 kategoriach do antynagrody Złote Maliny
  • Bukmacherzy obstawiają, że film zgarnie przynajmniej 5 statuetek.
  • Blanka Lipińska nie kryje radości nominacjami, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule

Zaledwie przed kilkoma dniami informowaliśmy, że polski film 365 dni oparty na bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej otrzymał nominacje do antynagrody Złote Maliny przyznawanej najgorszemu filmowi roku. Jak się okazuje, w swoje ręce sprawy wzięli bukmacherzy. 

365 dni mają szansę wygrać 

Film oparty na erotycznej powieści polskiej autorki pojawił się w kinach na początku 2020 roku, a później trafił do międzynarodowej dystrybucji za pośrednictwem platformy Netflix. Produkcja 365 dni wzbudziła ogromne kontrowersje, a część widzów postulowała m.in. usunięcie produkcji z bazy streamingowego giganta. 

Czytaj także: Aktywistki domagają się usunięcia „365 dni" z serwisu Netflix

Jury antynagrody Złote Maliny nominowało film 365 dni w aż siedmiu kategoriach: najgorszy film, najgorsza reżyseria, najgorszy scenariusz, najgorszy remake, najgorszy aktor, najgorsza aktora oraz najgorsza para filmowa.

Okazuje się, że film ma ponad pięćdziesięcioprocentową szansę na to, by zdobyć statuetki. A przynajmniej tak wskazują bukmacherzy. 

Bukmacherzy stawiają na 365 dni 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez analityków londyńskiej firmy bukmacherskiej Unibet, produkcja oparta na książce Blanki Lipińskiej ma spore szanse na to, by zgarnąć nie jedną, ale aż pięć statuetek

Czytaj także: Druga część "365 dni" już niebawem?

Według szacunków firmy Unibet, prawdopodobieństwo zdobycia przez filmowców odpowiedzialnych za 365 dni co najmniej 5 złotych statuetek oceniane jest obecnie na 58% (kurs 1.72). Co więcej, zdaniem analityków, 365 dni ma spore szanse na zdobycie najważniejszej spośród wszystkich statuetek - nagrody za Najgorszy Film 2020. Szanse na ten tytuł oceniają na 35% (kurs 2.86).

Blanka Lipińska odpowiada na nominacje

Kiedy w sieci pojawiły się informacje o nominacjach do Złotych Malin, Blanka Lipińska na wieść o możliwości przyznania jej adaptacji tytułu Najgorszego Filmu nie kryła… radości. 

W kilkuminutowej relacji na Instagramie autorka powieści 365 dni, Ten dzień oraz Kolejne 365 dni podkreśliła, że nominacja do antynagrody jest ogromnym wyróżnieniem.

Bardzo chcę dostać za najgorszy film, bardzo. […] Wszystko stało się dokładnie tak, jak się miało stać i ja jestem tak super szczęśliwa!

– skomentowała wówczas Blanka Lipińska. 

Wiele wskazuje zatem na to, że marzenie Blanki Lipińskiej ma szansę się spełnić. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
365 dni
Blanka Lipińska11
Okładka książki - 365 dni

Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca.... Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół, wyjeżdżają na wakacje na Sycylię...

dodaj do biblioteczki
Film
Reklamy