Netflix zekranizuje kolejne części 365 dni Blanki Lipińskiej

Data: 2021-05-14 10:58:51 Autor: Patryk Obarski

Netflix ma w planach zekranizować kolejne książki Blanki Lipińskiej. Doniesienia firma potwierdziła w swoim komunikacie medialnym.

Obrazek w treści

Netflix zajmie się ekranizacją kolejnych części z cyklu 365 dni Blanki Lipińskiej. Produkcja pojawić ma się na popularnej platformie w przyszłym roku.

Ten dzień i Kolejne 365 dni zostaną zekranizowane przez Netflixa

Od kilku dni w sieci pojawiają się informacje, że do Polski przybyły Michele Morrone, aktor wcielający się w główną rolę męską w produkcji 365 dni. Okazuje się, że jego wizyta w Polsce nie jest przypadkowa – rozpoczęły się właśnie zdjęcia do kolejnego filmu opartego na erotycznych powieściach Blanki Lipińskiej.

Czytaj także: Aktywistki domagają się usunięcia „365 dni" z serwisu Netflix

Jak się jednak okazuje, najnowsze produkcje prawdopodobnie nie trafią do kin, a prosto na… Netflixa. To właśnie gigant streamingowy zajmie się produkcją kolejnych filmów z cyklu.

Według najnowszych informacji Netflix zekranizować ma zarówno drugi tom z cyklu Blanki Lipińskiej – Ten dzień, jak i tom trzeci – Kolejne 365 dni. Za ekranizacje pierwszej części odpowiadała wytwórnia NextFilm oraz Studio Ekipa.

Ten dzień – kontynuacja 365 dni wkrótce na Netflixie

Jak wynika z oficjalnego komunikatu Netflixa, nowy film o Laurze i Massimo przedstawi kolejne perypetie w nietypowym związku Polki i sycylijskiego mafiozo. Teraz wśród problemów pojawią się skomplikowane więzy rodzinne Massimo oraz tajemniczy mężczyzna, który namiesza w życiu Laury i spróbuje odbić ją z rąk Massimo.

Czytaj także: Do znużenia. Recenzja filmu „365 dni"

Najnowszy film ma być „luźno oparty” na książkowej trylogii Blanki Lipińskiej. Za scenariusz odpowiedzialny ma być Mojcy Tirs.

Ten dzień - obsada. Kim będzie Nacho?

W obsadzie nowego filmu ponownie pojawią się Michele Morrone i Anna-Maria Sieklucka, a także Magdalena Lamparska i Otar Saralidze. Wśród nowych twarzy znajdzie się Simone Susinna, który wcieli się w postać Nacho, młodego mężczyzny, głowy innej sycylijskiej mafii.

To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, że kolejne dwie części trylogii 365 dni – Ten dzień oraz Kolejne 365 dni - stały się inspiracją dla filmowych scenariuszy, które zostaną zekranizowane przez Netflix. Jestem bardzo  podekscytowana, że fani moich książek na całym świecie będą mogli śledzić dalsze losy Laury i Massimo, oraz poznać ich w nowych, świeżych i zaskakujących sytuacjach

– mówiła Blanka Lipińska.

Za reżyserię nowych filmów ponownie odpowiadać ma Barbara Białowąs oraz Tomasz Mandes. Producentami zostali Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes (Ekipa), Maciej Kawulski (Open Mind One). W prace nad scenariusze zaangażowana będzie również Blanka Lipińska.

Ten dzień i Kolejne 365 dni – kiedy premiera?

Produkcja filmu Ten dzień rozpocznie się już w maju w Polsce. Podobnie jak w przypadku pierwszego filmu, zdjęcia do produkcji wykonane zostaną w dwóch lokacjach – polskiej i włoskiej.

Czytaj także: Druga część "365 dni" już niebawem?

Premiera nowego filmu na podstawie prozy Blanki Lipińskiej zaplanowana jest na Netflixie na 2022 rok. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Blanka Lipińska i jej bestsellery

Blanka Lipińska zadebiutowała przed kilkoma laty z powieścią 365 dni, która szybko okazała się czytelniczym sukcesem. Chociaż autorka poza swoją trylogią erotyczną do tej pory nie wydała nowych publikacji, wciąż cieszy się popularnością wśród części czytelników. Nazwisko Lipińskiej znalazło się na 12 miejscu w zestawieniu najpoczytniejszych autorów w 2020 roku według badań Biblioteki Narodowej. W 2019 roku autorka pojawiła się na miejscu 9.

Blanka Lipińska aktywnie zaangażowana jest w prace nad produkcją filmów na podstawie swoich powieści. W swoich social mediach kilkukrotnie podkreślała także, że prawa do wydania jej książek sprzedane zostały w wielu krajach na świecie. W 2021 roku 365 dni zostało wydane w oficjalnym angielskim przekładzie.

Książkę 365 dni kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ten dzień
Blanka Lipińska3
Okładka książki - Ten dzień

Sycylijskie życie Laury Biel zaczyna przypominać bajkę. Jest huczne wesele, mąż, który zrobi i odda dla niej wszystko, ciąża, prezenty i niewyobrażalny...

dodaj do biblioteczki