365 dni zostanie wydane w USA już w lutym! 

Data: 2020-12-08 17:48:49 Autor: Patryk Obarski
News - 365 dni zostanie wydane w USA już w lutym! 

Bestsellerowa powieść Blanki Lipińskiej 365 dni w lutym przyszłego roku ukaże się w Stanach Zjednoczonych. Za wydanie odpowiada amerykański wydawca Simon & Schuster. 

Jak poinformowała na swoich instastories Blanka Lipińska, już w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych premierę mieć będzie jej bestsellerowa książka 365 dni. Od kilku tygodni Lipińska informowała w swoich social mediach o finalizowaniu umów wydawniczych. 

365 dni po angielsku 

Książka Blanki Lipińskiej do tej pory nie była dostępna nigdzie poza Polską. Zagraniczni fani historii, która stała się światowym hitem dzięki ekranizacji dystrybuowanej przez Netflix, samodzielnie tłumaczyli książki na język angielski. Lipińska od dawna apelowała jednak, by tego nie robić – każde nieoficjalne tłumaczenie i jego dalsze udostępnienie narażało popularną autorkę na straty.

Czytaj także: Zrobiliśmy to za Was. Cytaty z „365 dni”, które wyjaśniają, o co tak naprawdę chodzi w tej książce.

Już wkrótce amerykańscy czytelnicy otrzymają tę historię w oficjalnym przekładzie. Chociaż premiera książki zaplanowana została na 2 lutego 2021 r., to już teraz ruszyła przedsprzedaż tytułu. 365 dni w przedsprzedaży kupić można w postaci e-booka za 9,99$ m.in. na platformie Amazon czy Barnes&Noble. 

Seksowna i głęboko romantyczna, międzynarodowy bestsellery, którym inspirowany był filmowy hit

- reklamuje książkę amerykański wydawca. 

Na ten moment nie wiadomo, kto odpowiada za przekład książki. Publikacja zmieścić ma się w ok. 340 stronach i wydana zostanie pod marką Atria/Emily Bestler Books, która biznesowo powiązana jest z wydawnictwem Simon & Schuster.

365 dni – kontrowersje

Przypomnijmy, że fabuła powieści Blanki Lipińskiej skupia się wokół młodej kobiety, Laury, która w czasie zagranicznych wakacji uprowadzona zostaje przez brutalnego i groźnego mafiosa – Massima. Sycylijski gangster daje kobiecie 365 dni na to, by ta go pokochała. 

Czytaj także: Twórczyni "365 dni' wyreżyseruje nowy erotyk! 

Wraz ze światową premierą 365 dni na platformie Netflix, pojawiło się wiele krytycznych opinii dotyczących fabuły i historii stworzonej przez Lipińską. Zagraniczne media szczególnie zwróciły uwagę na scenę seksu oralnego z udziałem stewardessy oraz gangstera Massima. W mediach pojawiły się informacje dotyczące „gloryfikacji gwałtu”. 

Czytaj także: Do znużenia. Recenzja filmu „365 dni"

Część aktywistek domagała się usunięcia filmu 365 dni z oferty Netflixa. Film jednak wciąż można zobaczyć na popularnym serwisie streamingowym. Wiadomo także, że planowane są prace nad drugim filmem z serii. 

365 dni na zagranicznym rynku

Kilkanaście dni temu Blanka Lipińska poinformowała na swoich instastories o podpisaniu umów wydawniczych z zagranicznymi wydawcami. Można spodziewać się, że wydanie amerykańskie jest dopiero jednym z wielu zagranicznych przekładów. 

Wiecie, kochani krytycy, trzeba teraz dać szansę światu, aby wypowiedział się na temat mojej twórczości. Wy powiedzieliście już wszystko, co było do powiedzenia. I’m sorry

– skomentowała niedawno w relacji na instastories Blanka Lipińska. 

Obecnie na polskim rynku wydane zostały trzy książki autorki: 365 dni, Ten dzień oraz Kolejne 365 dni

Czytaj także: Blanka Lipińska szuka tłumacza "365 dni": Jest ich w Polsce bardzo niewielu!

Pierwszą książkę z cyklu możecie kupić poniżej:  

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
365 dni
Blanka Lipińska11
Okładka książki - 365 dni

Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca.... Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół, wyjeżdżają na wakacje na...

dodaj do biblioteczki