Dlaczego warto?
REJESTRACJA
LOGOWANIE
KSIĄŻKI
Nowości
Zapowiedzi
Patronujemy
Autorzy
Cykle
Streszczenia
Wydawnictwa
FILMY
Nowości
Zapowiedzi
SERIALE
Wszystkie
Popularne
Seriale obyczajowe
Seriale tureckie
Telenowele
Seriale komediowe
Seriale kryminalne
Reality show
Programy rozrywkowe
NEWSY
Wszystkie
O tym się mówi
Filmy i seriale
Konkursy i nagrody literackie
Fragmenty książek
Promocje i wyprzedaże
Telewizja
Wydarzenia
RECENZJE
Wszystkie
Biografie, wspomnienia
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dydaktyka
Fantasy, science fiction
Historyczne
Horror
Komiksy
Kryminał, sensacja, thriller
Kuchnia
Literatura faktu, reportaż
Literatura piękna
Medycyna i zdrowie
Obyczajowe
Pedagogika
Podróżnicze
Poezja
Popularnonaukowe
Poradniki
Przygodowe
Psychologia
Romans
Sport
Wiedza ezoteryczna
Young Adult
Zarządzanie i marketing
PUBLICYSTYKA
Wszystkie
Popularne
Wywiady
Recenzje filmów i seriali
Sylwetki twórców
Analiza
Esej
Felieton
Komentarz
Kurs pisania
Jak pisać wiersze?
Recenzje gier planszowych
Relacja
CYTATY
Wszystkie
O Życiu
O miłości
O kobietach
Złe
O ludziach
RANKING
SPOŁECZNOŚĆ
Wiersze
Opowiadania
Forum
Konkursy
Granice TV
Wymieniaj punkty na książki
Zdjęcia użytkowników
Wyzwania czytelnicze
Ranking użytkowników
BIBLIOTECZKA
granice.pl
Cytaty
Największe i najważniejsze problemy, są w hruncie rzeczy nierozwiązalne; muszą być takimi, ponieważ są wyrazem niezbędnej polaryzacji właściwej każdemu samoregulującemu się systemowi. Nie można ich rozwiązać, można je tylko przerosnąć. To wyrośnięcie ponad osobiste problemy oznacza podniesienie poziomu świadomości. Pojawiają się w polu widzenia pewne wyższe i szersze zainteresowania i wskutek takiego rozszerzenia horyzontu nierozwiązalny problem przestaje być naglący. Nie został sam w sobie logicznie rozwiązany, ale zblakł wobec
Autor:
Jolande Jacobi
0
(...) Wolę po prostu stawiać jedną nogę przed drugą.
Autor:
John Steinbeck
0
Nie poświęcę ani jednej sekundy na naprawianie planety, która jest wynikiem zakładu bogów o to, komu uda się zrobić największy bubel w kosmosie!
Autor:
Waldemar Łysiak
0
Kłamstwa powodują, że zmieniamy się w kogoś innego.
Autor:
Michelle Hodkin
0
- Śpiewa tak, jakby ktoś przed chwilą kopnął go w jaja - stwierdza Jane, na co ja odpowiadam:
Autor:
John Green
0
Bo my jesteśmy zagadką, której nikt nie zgaduje. To my jesteśmy baśnią, zamkniętą we własnym obrazie.
Autor:
Jostein Gaarder
0
Jesteś niewiarygodnie dzielna. Masz niezłomne serce, dzięki któremu uda ci się to wszystko przetrwać. Serce zdolne kochać życie i ludzi na tak wiele sposobów, że nawet nie potrafisz sobie tego wyobrazić.
Autor:
Colleen Hoover
0
Jest taki sam jak Hunter. Ma genitalia, ale brak mu serca. Chyba powinnam mówić do niego Hunter. Może zresztą powinnam tak mówić do nich wszystkich. Od teraz wszystkich mężczyzn będę tak nazywać.
Autor:
Colleen Hoover
0
Zakończył modlitwę słowami:
Autor:
Cathy Glass
0
- Jak to dobrze, że nie jestem z nią sam! Wtedy też nie śmiałbym jej pocałować, a nie miałbym żadnego usprawiedliwienia. - W ten sposób oszukują się ludzie nieśmiali.
Autor:
Raymond Radiguet
0
Nigdy, z najwznioślejszego powodu, nie można pragnąć zwiększenia bólu. Chce się tylko jednego: by zelżał. Nic na świecie nie jest tak straszne jak ból fizyczny. W obliczu bólu nie ma bohaterów, w obliczu bólu nie ma bohaterów.
Autor:
George Orwell
0
Ja nikomu nie broniłem wierzyć w jakie chciał bóstwa. Czcić
Autor:
Jacek Piekara
0
Gęstnieje mrok, ja słucham. O, ileż to razy
Autor:
John Keats
0
Sufit na mnie patrzy ze stoicką obojętnością.
Autor:
Marcin Bruczkowski
0
Ale zrzucanie winy na wiek jest za proste. Głębsza cząstka jego umysłu, ta bardziej analityczna i mniej emocjonalna, wie, że powodzenie ani przez moment nie było blisko. Wiara, że mogło się udać, to tylko iluzja. Pete tak bardzo przygotował się na bitwę, że jest psychicznie niezdolny do złożenia broni.
Autor:
Stephen King
0
←
pierwsza
poprzednia
8205
8206
8207
8208
8245
8255
8265
8345
8365
8385
następna
ostatnia
→
Dodaj nowy cytat
Najpopularniejsze tagi
życie(190)
ludzie(140)
miłość(132)
smierc(126)
bóg(112)
praca(102)
kobieta(74)
dzieci(69)
kobiety(66)
prawda(61)
Reklamy