Quantcast
Zdjęcie - Nora Roberts

Nora Roberts


Nora Roberts to autorka powieści obyczajowych, określona przez redakcję „New Yorkera" mianem „ulubionej autorki Ameryki". 

Nora Roberts - biografia, życie i twórczość

Nora Roberts urodziła się 10 października 1950 roku w Silver Spring w Maryland. Była najmłodszym z pięciorga dzieci. Uczyła się w katolickiej szkole prowadzonej przez zakonnice, a po ukończeniu edukacji młodo wyszła za mąż i zamieszkała w Keedysville. 

Nora Roberts - początki pisarstwa

Nora Roberts pracowała jako sekretarka w kancelarii prawnej. Niestety, nie odnajdowała się w tej roli. Po urodzeniu dzieci próbowała swoich sił, zajmując się hobbystycznie rzemiosłem. Dopiero zima 1979 roku przyniosła ważną zmianę w jej życiu. 

Nora Roberts w lutym 1979 roku utkwiła w zasypanym samochodzie z trzy- i sześcioletnim dzieckiem. Nie widząc pomocy, przy stale kurczących się zapasach czekolady, musiała znaleźć jakieś kreatywne wyjście. Wyciągnęła więc ołówek i notatnik, po czym zaczęła spisywać jedną z historii, których wymyślanie zawsze przychodziło jej z dużą łatwością. Pierwsze jej szkice powieści odrzucono, po czym w 1981 roku ukazała się powieść Irlandzka wróżka

Ale literatura przyniosła jej nie tylko popularność i pieniądze. Dzięki nim poznała również drugiego męża, Bruce'a Wildera, którego najęła, by stworzył dla niej regały na książki. Wyszła za niego za mąż w lipcu 1985 roku, po czym razem zaczęli prowadzić księgarnię. 

Nora Roberts doceniana jest za tworzenie interesujących portretów mężczyzn. Nic dziwnego – zawsze żyła w ich otoczeniu. Ma dwóch synów. Jest najmłodszą siostrą czterech braci. Mogła albo nauczyć się rozumieć mężczyzn, albo uciec z krzykiem, jak sama podkreśla. 

Nora Roberts należy do licznych grup i stowarzyszeń pisarskich. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana przez branżę wydawniczą. Wciąż aktywnie tworzy, a jej powieści są chętnie ekranizowane - zwłaszcza na potrzeby telewizji. Swe powieści kryminalne wydawała pod pseudonimem J.D. Robb. Używała także pseudonimów Sarah Hardesty i Jill March. 

Nora Roberts - twórczość

Nora Roberts - wiadomości

Nora Roberts - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
81skorpion 2021-01-04 21:49:53
Cytaty Autora

Miłość jest jak klej. Właściwie użyta, potrafi naprawić wszystko.


Więcej

Lubię dzieci. Nie znają strachu i są otwarte na nowe możliwości. Dorośli zapominają o obu tych rzeczach.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy