Dlaczego warto?
REJESTRACJA
LOGOWANIE
KSIĄŻKI
Nowości
Zapowiedzi
Patronujemy
Autorzy
Cykle
Streszczenia
Wydawnictwa
FILMY
Nowości
Zapowiedzi
SERIALE
Wszystkie
Popularne
Seriale obyczajowe
Seriale tureckie
Telenowele
Seriale komediowe
Seriale kryminalne
Reality show
Programy rozrywkowe
NEWSY
Wszystkie
O tym się mówi
Filmy i seriale
Konkursy i nagrody literackie
Fragmenty książek
Promocje i wyprzedaże
Telewizja
Wydarzenia
RECENZJE
Wszystkie
Biografie, wspomnienia
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dydaktyka
Fantasy, science fiction
Historyczne
Horror
Komiksy
Kryminał, sensacja, thriller
Kuchnia
Literatura faktu, reportaż
Literatura piękna
Medycyna i zdrowie
Obyczajowe
Pedagogika
Podróżnicze
Poezja
Popularnonaukowe
Poradniki
Przygodowe
Psychologia
Romans
Sport
Wiedza ezoteryczna
Young Adult
Zarządzanie i marketing
PUBLICYSTYKA
Wszystkie
Popularne
Wywiady
Recenzje filmów i seriali
Sylwetki twórców
Analiza
Esej
Felieton
Komentarz
Kurs pisania
Jak pisać wiersze?
Recenzje gier planszowych
Relacja
CYTATY
Wszystkie
O Życiu
O miłości
O kobietach
Złe
O ludziach
RANKING
SPOŁECZNOŚĆ
Wiersze
Opowiadania
Forum
Konkursy
Granice TV
Wymieniaj punkty na książki
Zdjęcia użytkowników
Wyzwania czytelnicze
Ranking użytkowników
BIBLIOTECZKA
granice.pl
Cytaty
Historyjki ze starych książek dla młodzieży /
Autor:
Antoni Słonimski
0
- Danuśka! - rzekł - widziszże ty mnie i rozumiesz?
Autor:
Henryk Sienkiewicz
0
Nie - artystą nie był i nie będzie, chodź niektórzy mówili mu, że "jeszcze czas". A zresztą czyż mógłby wybrać fach spośród swoich niezliczonych talentów, począwszy od pisania wierszy i prestidigitatorstwa do improwizacji na fortepianie i wymyślanie nowych potraw - nie: cały urok życia polegał właśnie na wytrzymaniu w nieokreśloności.
Autor:
Stanisław Ignacy Witkiewicz
0
- Ale jak sobie pan radzi z Niemcami? (...)
Autor:
Mariusz Szczygieł
0
Lecz w pogoni za szczęściem wszyscy mamy równe szanse...
Autor:
Paulo Coelho
0
Czy starość rodziców daje dzieciom przyzwolenie na to, żeby uszczęśliwić ich wedłu własnego widzimisię?(...)
Autor:
Krystyna Januszewska
0
Mężczyzna, który bije kobietę, nie zasługuje na nią
Autor:
Monika Szwaja
0
... któż jednak, jak mówił ojciec, jest w stanie dociec wszystkich tajemnic pożądania, kto potrafi wytłumaczyć pojawienie się niechcianych myśli, które nagle zaczynają kłębić się w ludzkim mózgu?
Autor:
Paul Auster
0
Emocje są w naszym życiu ważne, a nawet bardzo ważne. Mogą one wziąć górę nad zjawiskami, które większość psychologów w dość niemądry sposób uznawała za najpotężniejsze, podstawowe motywy kierujące naszym życiem, takie jak głód, seks i wola przetrwania.
Autor:
Paul Ekman
0
Przekroczywszy pewien punkt napięcia, przypływ zatrzymuje się i cofa, atmosfera gaśnie i przekwita, możliwości więdną i rozpadają się w nicość, oszalałe, szare macki ekscytacji rozsypują się w popiół.Będziemy wiecznie żałowali, żeśmy wtedy wyszli na chwilę z magazynu konfekcji podejrzanej konduity. Nigdy nie trafimy już doń z powrotem.Będziemy błądzili od szyldu do szyldu i mylili się setki razy. Zwiedzimy dziesiątki magazynów, trafimy do całkiem podobnych, będziemy wędrowali przez szpalery książek, wertowali czasopisma i druki,ko
Autor:
Bruno Schulz
0
Wygnaniec jest naszym ekranem. Póki potwierdza naszewłasne fantazmaty o wygnaniu jest mile widziany. Jest mile widziany jako osoba pokrzywdzona, ofiara reżimu, bojownik o demokrację, apatryda, bezdomny, cudzoziemiec, liberalny reprezentant swojego nieliberalnego kraju. Jak tylko przekroczy granice, wyłamuje się ze stereotypu, staje się nieproszonym gościem. Dlaczego? Bo zawiódł nasze oczekiwania.
Autor:
Dubravka Ugrešić
0
Mówił, że wszyscy wielcy pisarze też byli dziwakami, że nasi najlepsi artyści, muzycy i myśliciele mieli nieodmiennie etykietę dziwaka w liceum albo "kiedy byli młodzi". To była "cena wstępu".
Autor:
Matthew Quick
0
Muszę uświadomić sobie, że moje dzisiejsze kłopoty znikną z upływem czasu, tak jak znikają cienie, gdy zajdzie słońce.
Autor:
Nicholas Sparks
0
Nie zarejestrowaliśmy upływu czasu. Po tym właśnie można rozpoznać szczęśliwe chwile.
Autor:
Anne-Dauphine Julliand
0
..-- Kocham cię. Do księżyca i z powrotem to za mało, Had. Zawsze będę cię kochała..
Autor:
K. Bromberg
0
←
pierwsza
poprzednia
9562
9563
9564
9565
9602
9612
9622
9702
9722
9742
następna
ostatnia
→
Dodaj nowy cytat
Najpopularniejsze tagi
życie(190)
ludzie(140)
miłość(132)
smierc(126)
bóg(112)
praca(102)
kobieta(74)
dzieci(69)
kobiety(66)
prawda(61)
Reklamy