Jak brat z bratem

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2014-05-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-63014-85-8
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Książka to uwieńczona powodzeniem próba nakreślenia portretu dwóch bliskich sobie osób. Uchwycenie relacji dwóch braci, której istota nie przejawia się jedynie w rozmowach o artystycznych dokonaniach i zawodowych sukcesach, ale również w tych niezwykłych momentach, kiedy Andrzej i Mikołaj Grabowscy używają podobnych, wyniesionych z rodzinnego domu słów, w ten sam sposób reagują, albo odwrotnie – mają zupełnie inną pamięć pewnych zdarzeń.

Czasami książka przypomina zabawę: na tym samym obrazku znajdź 10 różnic. Są też momenty wzruszające – kiedy nagle dwaj dojrzali mężczyźni po sześćdziesiątce, mówią sobie coś po raz pierwszy w życiu.

Kup książkę Jak brat z bratem

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-07-04, Przeczytałem,
W cieniu AlwerniiAlwernia - niewielkie miasto (prawa miejskie od 1993 roku) w województwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim. Siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Alwernia. Położone na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, nad rzeką Regulką. Zamieszkałe przez niecałe cztery tysiące mieszkańców. Znane m.in. z zespołu klasztornego oo. Bernardynów, w którym w 2011 roku wybuchł dość głośny pożar.Mikołaj Grabowski, rocznik 1946. Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser teatralny i pedagog. Ten starszy. Andrzej Grabowski, urodzony w 1952, podobnie jak brat w Chrzanowie. Aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista. Ten młodszy. Tym razem obok siebie w innej niż zwykle, choć zapewne nie do końca, roli. W rozmowie. O nich samych, o dzieciństwie, o życiu, pracy, przeszłości i teraźniejszości. O tym, jak widzą siebie, świat, pracę, życie.Tak, Alwernia to nasz fundament chociażby dlatego, że wszyscy, którzy tam żyli, występowali w pojedynczym egzemplarzu. Jedynym. Tam każdy był indywidualnością. Miał swoje znaczenie i odgrywał ważną rolę. Nie było lepszych i gorszych.Rozmowa z Hanną Halek, której papierowym zapisem jest książka Jak brat z bratem, ma dwa główne nurty. Jeden to wspomnienia, próba sięgania zawodną pamięcią wstecz. Drugi to wyrażanie przy okazji opinii i poglądów na bardzo różne, życiowe i mniej życiowe tematy. Coś ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Jak brat z bratem

Reklamy