Uzdrowiciel

Data wydania: 2012-04-15
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-7767-046-0
Dodał/a książkę: RenataK

Jeden cud dokonany po śmierci bł. Jana Pawła II zdecydował o jego beatyfikacji. Ale były także inne, jeszcze za życia Papieża.

Andreas Englisch przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się nadzwyczajnym uzdrowieniom, jakie wydarzały się za przyczyną Jana Pawła II. Na życzenie Papieża aż do 2011 r. milczał na ten temat. Wreszcie, zwolniony z przyrzeczenia, po raz pierwszy napisał o swoich odkryciach.

Zapis rozmów z osobami, które dzięki modlitwie Ojca Świętego zostały wyleczone, dowodzi niezwykłej relacji Jana Pawła II z Bogiem i bliźnimi. Przedstawia fakty, których jeszcze nie poznaliśmy.

Andreas Englisch (ur. 1963) - korespondent watykański, od 1987 roku pracował w rzymskim biurze prasowym, którym kierował od roku 1992.

Kup książkę Uzdrowiciel

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Jan Paweł II należy do tych papieży, których dzieło apostolskiego posłannictwa na zawsze pozostanie w pamięci i ludzkich sercach. Widząc Boga, obecnego w każdym człowieku, służył Mu on z pokorą i prawdziwym oddaniem. Poprzez swój długi pontyfikat pokazał światu, że przeznaczeniem wszystkich ludzi jest nieprzemijające szczęście w niebie. On sam niestrudzenie prowadził wiernych tam, gdzie czeka Pan. Książka Uzdrowiciel jest relacją niemieckiego korespondenta z Watykanu, Andreasa Englischa, który przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu w jego podróżach po świecie. Jako naoczny świadek tamtych wydarzeń, przedstawił nieznane do tej pory momenty życia i posługi Papieża (Przez wiele lat milczał na prośbę Jana Pawła II. Zdecydował się mówić w 2011 roku).   W swojej relacji dzieli się on z czytelnikiem faktami i swymi refleksjami. Pierwsze dotyczą fascynującej osobistości "Piotra naszych czasów", inne natomiast bezsprzecznie wskazują na indywidualną drogę stopniowego nawracania samego autora. Tkwiące gdzieś w głębi jego umysłu wspomnienia z dzieciństwa nie pozwoliły na całkowite zerwanie łączności z Bogiem miłującym człowieka. Obecność Ojca Świętego oraz jego osobisty przykład przyczyniły się do wzrostu życia religijnego niemieckiego watykanisty.   Relacja Andreasa Englischa jest wzruszająca, dokładna i rzetelna. Poszczególne wydarzenia zostały przez niego precyzyjnie ...

Opinie o książce - Uzdrowiciel

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
nie wiedziałam, że tak mało wiem, że tak mało Go znam... Tą książkę trzeba przeczytać! Bez względu na to czy wierzysz czy nie!
Jan Paweł II. Fenomen Karola Wojtyły
Andreas Englisch0
Okładka ksiązki - Jan Paweł II. Fenomen Karola Wojtyły

Andreas English napisał książkę o papieżu Janie Pawle II, w której z wielką namiętnością i sporą dozą humoru stara się przybliżyć czytelnikowi jedną z...