Za firewallem

Weźmy na warsztat taką nieobcą nam sytuację. Klient robiący zakupy stoi przy kasie. Dłuży mu się, bo z powodu awarii transferu danych z magazynu działu mięsnego do kasy nie można wczytać kodu kreskowego wątroby wieprzowej. A klient o niej marzy. Dostaje spazmów. Ruga kasjerkę, przewraca oczami. Kasjerka dzwoni do jednego, potem drugiego przełożonego. Następnie do obsługi technicznej. Denerwuje się, przeprasza.

W tym samym czasie gdzieś daleko, siedem pięter nad miastem, rozpętuje się pandemonium. Próbujemy usunąć defekt – my, konstruktorzy oprogramowania, ukrywający się za nowoczesnymi interfejsami.

„Za firewallem” opisuje trzy miesiące z życia korporacji teleinformatycznej. Przedstawieni w książce bohaterowie, zaangażowani w niezwykle ważny projekt, próbują ukończyć go na czas, pomimo wielu przeciwności. Książka pokazuje realia pracy w branży IT, w której autorka przepracowała przeszło dziesięć lat.

Większość ludzi wie, kim są informatycy. To odziane w niemodne swetry osobniki, generujące problemy. Można na nich pomstować, ale też trochę trzeba się ich bać, ponieważ dysponują tajemną wiedzą. „Za firewallem” próbuje odczarować świat programistów, pokazując ich codzienne problemy, kłopoty osobiste, fobie i przesądy.

Informacje dodatkowe o Za firewallem:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2012-08-15

Kup książkę Za firewallem

Za firewallem - opinie o książce

Blyskotliwa, pełna humoru opowieść o codziennym zyciu grupy kilku informatyków. Autorka z dystansem podeszła do sprawy opisując jak wygląda od kuchni opracowywanie nowego "miażdzącego" projektu z serii "debeściarski program komputerowy". Ja jako laik sporo się dowiedziałam co też na mój temat, temat potencjalnego klienta, myślą sobie ci wiecznie nieobecni duchem informatycy . Bohaterowie powieści są świetnie nakreśleni, każdy z nich wnosi do opowieści coś swojego, ciekawa fabuła sprawila, ze przeczytałam książkę jednym tchem! Autorka swym debiutem narobila mi apetytu na coś dłuższego! Czekam!
Avatar użytkownika - Frisco
Frisco
Przeczytane:2012-09-15,
Inna, nietypowa i wciągająca rzecz. Smakowity kąsek na raz, bo książka cienka ale wpada się w nią jak w gruby tomiszcz. Nie pamiętam kiedy czytałam coś pisane w 1 osobie liczby mnogiej (brawo za odwagę i oryginalność). Lekko i ze świetnym humorem opisany znój pracy speca od komputerów, baz danych, programisty. Dla mnie ciekawy obraz tego jak wciąga wirtualny świat. I chyba przestroga, by nie posłać dzieci na informatykę...Polecam.
Avatar użytkownika - Bonita
Bonita
Przeczytane:2012-09-14,
Doskonałe tempo, świetna narracja, niespodziewane zwroty akcji , a to tylko parę miesięcy w świecie informatyków . Ten świat cię wciągnie. Chciałbyś być jednym z nich? … Przeczytajcie, to nie tylko doskonała zabawa, dobrze jest zajrzeć za kulisy branży informatycznej i dowiedzieć się, że to nie komputery robią za nas wszystko.