150 zabaw ruchowych

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2020-01-16
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788377441954
Liczba stron: 200
Tytuł oryginału: 150 giochi in movimento

Ocena: 0 (0 głosów)

Propozycje 150 zabaw ruchowych narodziły się z konieczności zapewnienia narzędzi potrzebnych do rozwijania sprawności motorycznej i praksyjnej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także dzieci starszych ze stwierdzonymi deficytami rozwojowymi. Zgodnie z wynikami najnowszych badań w tej dziedzinie proponujemy 150 zabaw, których celem jest poprawa:

o percepcji i kontroli ciała;

o równowagi i motoryki dużej;

o koordynacji ręka-oko i motoryki małej;

o sprawności grafomotorycznej;

o sprawności praksyjnej niezbędnej do czynności samoobsługowych i do nauki pisania.

Przedstawione w książce propozycje aktywności można wykorzystać w przedszkolu lub szkole, w domu, a także w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju czy rehabilitacji. Opis każdej zabawy zawiera wskazówki dotyczące wieku dziecka, celu aktywności, formy pracy (indywidualna, w parze, w grupie), potrzebnych materiałów, czasu trwania, przebiegu oraz możliwych modyfikacji i wariantów. Ostatni element opisu jest bardzo ważny, bo pozwala dostosować zabawę do potrzeb dziecka, zwiększyć jego elastyczność poznawczą i rozwijać umiejętność generalizacji. W aneksie znajduje się kilkadziesiąt kart roboczych do wykorzystania podczas zabaw, do tomu dołączone zostały również kolorowe plansze do konkretnych gier.

Książkę kierujemy do wszystkich, którzy zajmują się rozwojem dziecka - nauczycieli, wychowawców, terapeutów rozwoju neuro- i psychomotorycznego, ale też do rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom zdobywać nowe umiejętności.

Tagi: Materiały edukacyjne

Kup książkę 150 zabaw ruchowych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - 150 zabaw ruchowych