1920 Nadzieja nie umiera nigdy

Literacka panorama 1920 roku, który dla odradzającej się Polski był rokiem wyjątkowym!

Choć z początkiem lutego II Rzeczpospolita zyskała dostęp do morza, to jednak na Śląsku czy Mazurach granice wciąż pozostawały niepewne. Najbardziej dynamiczna sytuacja panowała na wschodzie kraju. W latach 1918-1919 toczyła się wojna polsko-ukraińska o województwa południowo-wschodnie, z kolei lata 1919-1921 to czas zmagań z bolszewicką Rosją o przyszłość całej Polski. Decydujący okres wojny polsko-bolszewickiej przypadł na wspomniany rok 1920 - wydawało się wówczas, że szybko postępujące wojska bolszewickie może zatrzymać tylko cud. W obronę przed najeźdźcami zaangażowali się Polacy ze wszystkich regionów kraju, od świeżo włączonego do Polski Pomorza po Śląsk, od Wielkopolski po Kresy Wschodnie. 13 sierpnia rozpoczęła się jedna z najważniejszych bitew w historii Polski i Europy, określana mianem Cudu nad Wisłą. Na sukces roku 1920 złożyły się wysiłki całego społeczeństwa - ochotników, którzy masowo zaciągali się do wojska, radiowywiadu, który złamał radzieckie szyfry, kobiet, które jako sanitariuszki oraz wywiadowczynie działały w okolicach frontu, piekarzy zaopatrujących tysiące żołnierzy.

Informacje dodatkowe o 1920 Nadzieja nie umiera nigdy :

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne

Kup książkę 1920 Nadzieja nie umiera nigdy

1920 Nadzieja nie umiera nigdy - opinie o książce

"1920 Nadzieja nie umiera nigdy"

Antologia będąca owocem zmagań konkursowych. Różni bohaterowie, zwykli ludzie, którzy przeżywali różne dramaty w trudnych czasach. Miłość, śmierć, rodzina, zdrada, oczekiwania i rozczarowania. Opowiadania na różnym poziomie, ale warto sięgnąć po tę pozycję. Są tu wyjątkowe historie.

Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie dzieci z nowotworami.

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska