AAC dla każdego. Poradnik dla rodziców i terapeutów

Poradnik AAC dla każdego przekazuje najważniejsze treści dotyczące wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC) oraz krok po kroku przedstawia etapy ich wdrażania. W książce znajdują się niezbędne informacje na temat:

- podstawowych zagadnień z zakresu komunikacji wspomagającej i alternatywnej;

- rozwijania umiejętności języ­kowych;

- mitów i faktów dotyczących AAC;

- wybranych programów komunikacyjnych;

- pierwszych kroków, które muszą wykonać rodzice i terapeuci;

- zabaw komunikacyjnych i pomocy terapeutycznych, które możesz wykonać samodzielnie.

Książka AAC dla każdego to zajmujące wprowadzenie w tematykę wspomagających i alternatywnych metod komunikacji. Autorka ukazuje podstawowe strategie komunikacyjne. Dzielenie się własną praktyką czyni z niej propagatorkę wiedzy o komunikacji wspomagającej i pobudza do działania. [...] Dzięki temu, że w tak szczery i śmiały sposób popularyzuje komunikację wspomagającą, materiał jest przystępny dla wszystkich - zarówno specjalistów, jak i rodziców.

dr Magdalena Grycman, dyplomowany neurologopeda, specjalista ds. komunikacji wspomagającej i alternatywnej

Ze względu na praktyczny charakter treści oraz dużą liczbę zdjęć książka ta wzbudzi zainteresowanie nie tylko praktyków, ale również opiekunów osób z trudnościami komunikacyjnymi. Wieloletnie doświadczenie zawodowe autorki pozwoliło na zaprezentowanie rodzicom oraz terapeutom pierwszych kroków, jakie należy wykonać w obszarze AAC. [...] Będzie to pozycja przydatna również w kształceniu praktycznym studentów kierunków terapeutycznych.

mgr Ewa Bielecka-Nowakowska, logopeda, wykładowca akademicki

Nie spotkałam dziecka, które się nie komunikuje. Nawet kiedy nie mówią usta, mówi ciało, wyraz twarzy, spojrzenie, płacz lub uśmiech. Czasami tak trudno znaleźć drogę, otworzyć świat komunikacji i sprowokować wymianę informacji. Lata poszukiwań, prób, intuicja... Szkoda, że nie było takiej publikacji kilkanaście lat temu, kiedy zaczynałam pracę. [...]

Książka jest efektem wieloletnich doświadczeń autorki zdobytych podczas pracy z dziećmi niekomunikującymi się werbalnie. Poradnik jest przepełniony miłością i szacunkiem do małego niemówiącego człowieka oraz jego rodzica. AAC dla każdego będzie przydatnym narzędziem dla logopedów i rodziców dzieci z ograniczoną kompetencją komunikacyjną.

dr Marzena Machoś, logopeda, specjalista wczesnej logopedii klinicznej

AAC jest dla każdego!

Informacje dodatkowe o AAC dla każdego. Poradnik dla rodziców i terapeutów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019-07-05
Kategoria: Poradniki

Tagi: Materiały edukacyjne

Kup książkę AAC dla każdego. Poradnik dla rodziców i terapeutów

AAC dla każdego. Poradnik dla rodziców i terapeutów - opinie o książce