Arka Noego (książka - układanka)

Ta urocza książeczka kryje w sobie prawdziwą niespodziankę! Są nią ruchome elementy, które bardzo łatwo wyjmiesz z tekturki i stworzysz z nich sympatyczne postacie z arki Noego. Po skończonej zabawie możesz je rozłożyć i znów umieścić w książce. Dzięki temu wygodnie przechowasz je na później!

To historia Noego i jego arki przedstawiona w pełnych ciepła ilustracjach i napisana z myślą o najmłodszych dzieciach. Ta niosąca radość książeczka jest zaproszeniem do zapoznania maluchów z jedną z najbardziej lubianych przez dzieci biblijnych historii.

Informacje dodatkowe o Arka Noego (książka - układanka):

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018-08-20

Kup książkę Arka Noego (książka - układanka)

Arka Noego (książka - układanka) - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2018-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Całkiem niedawno - za sprawą Wydawnictwa Jedność,  mieliśmy okazję poznać wspaniałą książeczkę-układankę dla dzieci, poświęconą Świętom Bożego Narodzenia. Dziś oto do naszych rąk trafia kolejna znakomita pozycja tego nurtu - książeczka pt. "Arka Noego", która również łączy sobą klasyczną formę literatury, z przednią zabawą za pomocą puzzli! Poznajmy zatem ten tytuł i emocje, jakie on sobą nam daje:)

Zgodnie z powyższym wstępem, lektura ta dotyczy biblijnej przypowieści o Arce Noego, przedstawionej w sposób przystępny i w pełni zarozumiały dla dziecięcego czytelnika:) I tak poznajemy tu Noego, towarzyszymy mu w jego misji zgromadzenia na pokładzie arki najrozmaitszych zwierząt z całego świata, jak i wreszcie przemierzamy u jego boku bezkresne morze, by wreszcie dotrzeć do szczęśliwego finału:) To prostota języka, jasny przekaz informacji i ukierunkowanie na piękne i niezwykle ciepłe emocje, tak by dziecko czuło się przy tym czytelniczym spotkaniu nie tylko bezpiecznym, ale i jak najbardziej radosnym:)

Skoro już wiemy, że fabuła tej przypowieści została przedstawiona tu w  znakomitym, klimatycznym i bardzo bajkowym stylu..., skupmy się na drugim obliczu tej pozycji - czyli jej ruchomych elementach. Otóż podobnie jak to miało miejsce w przypadku książeczki pt. "Boże Narodzenie", tak i tym razem na stronach tej pozycji znajdziemy ruchome elementy w postaci puzzli, które łatwo wyjmiemy ze strony, a po ułożeniu odpowiednich obrazów, równie łatwo umieścimy je ponownie na kartach tej książki, tak by mogły służyć nam jak najdłużej:) Co do samego układania obrazków, to tym razem dziecięcy czytelnik stanie przed zadaniem odtworzenia wizerunków zwierzęcych pasażerów arki:) Co ważne, mechanika, jak i skala trudności tego zadania, zostały również przystosowane do możliwości kilkuletniego dziecka.

I tak oto raz jeszcze należy się zachwycić pomysłowością autorów tej książki względem tego, w jak intrygującym stylu udało im się połączyć przyjemne, z pożytecznym. Z jednej strony książka ta oferuje dzieciom piękną, niezwykle ciepłą i podaną w bardzo bajkowej formie opowieść o Arce Noego, z drugiej zaś poszerza jego wiedzę na temat wiary, świata i miłości Boga. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż zabawa za pomocą puzzli kształtuje cierpliwość, umiejętność logicznego myślenia i zdolności manualne dzieci, co zawsze wyjdzie tylko i wyłącznie na korzyść:) Edukacja poprzez zabawę - to zdecydowanie dobre rozwiązanie!

Nie mogę nie poświęcić słów kilka pięknemu i okazałemu wydaniu tej książki, która to zachwyca nas swoją twardą okładką, wspaniałymi, pociągniętymi lekką kreską i bardzo bajkowymi ilustracjami, jak i wreszcie barwnymi kolorami! To wszystko sprawa, iż każde dziecko będzie zachwycone tą pozycją, która prezentuje się znakomicie. Co więcej mamy tu do czynienia również z solidnością wykonania tej książki, m.in. w zakresie tekturowych puzzli, które przetrwają niejedną zabawę:) Dzięki temu też książka ta może stanowić idealny, chociażby świąteczny prezent dla naszych dzieci:)

Książka-układanka "Arka Noego", to piękna, ciepła i bardzo bajkowa opowieść o tej jednej z najmądrzejszych biblijnych historii, którą tym razem mogą poznać także i najmłodsze dzieci. Poznać za sprawą prostej narracji, pięknych ilustracji i intrygującej zabawy przy układaniu puzzli. Myślę, że naprawdę trudno o lepszą i cenniejszą lekturę dla najmłodszych dzieci, aniżeli właśnie ta niniejsza książka!

Tygrys i przyjaciele
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Tygrys i przyjaciele

Tygrys to jedyny w swoim rodzaju i niezwykle barwny mieszkaniec Stuwiekowego Lasu. Każdy wie, że są rzeczy, które umie robić tylko on: nikt nie zachowuje...

EKG. Edyta Górniak
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - EKG. Edyta Górniak

Najnowsza płyta Edyty Górniak zwierająca jedenaście utworów muzycznych....