Osteopatyczne techniki stawowe potrafią szybko przynieść ulgę pacjentowi, a ich praktyka przeżywa prawdziwy rozkwit. Jednak posługiwanie się nimi wymaga specjalistycznej wiedzy. Atlas stanowi przewodnik metodologiczny. Proponuje oryginalne techniki oraz poświęca dużą uwagę okolicom opisywanym dotychczas w innych książkach w niewielkim stopniu.

Dla każdego odcinka kręgosłupa ograniczenia ruchomości stanowią obiekt diagnostyki, na którą składają się liczne testy ruchomości, najważniejsze elementy obrazu klinicznego, a także podstawowe przyczyny zaburzeń.

Techniki, wybrane ze względu na swoją skuteczność, zostały zilustrowane przez około 200 fotografii, które dobrano według precyzyjnego , dydaktycznego klucza. Przedstawiają kolejno:

- pozycję terapeuty i pacjenta

- ułożenie rąk terapeuty

- dokładne rozmieszczenie punktów oddziaływania terapeutycznego

- proces korekcji ograniczenia ruchomości

W osiągnięciu optymalnej mobilizacji pomagają także porady i podpowiedzi Autorów pozwalające na skuteczne opanowanie gestu korekcyjnego.

Format publikacji oraz sposób prezentacji treści pozwala na szybkie odnalezienie potrzebnych informacji.

Autorzy zwracają się zarówno do profesjonalistów szukających podręcznika stanowiącego punkt odniesienia dla ich codziennej praktyki, osteopatów, fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, a także studentów tych kierunków

Informacje dodatkowe o Atlas osteopatycznych technik stawowowych t. 3. Odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa oraz żeber:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2019-04-18
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320057621
Tytuł oryginału: Atlas de techniques articulaires osteopatigues tome 3

Tagi: Metody leczenia

Kup książkę Atlas osteopatycznych technik stawowowych t. 3. Odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa oraz żeber

Atlas osteopatycznych technik stawowowych t. 3. Odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa oraz żeber - opinie o książce

Atlas osteopatycznych technik stawowych t. 1
Serge Tixa0
Okładka ksiązki - Atlas osteopatycznych technik stawowych t. 1

Atlas stanowi przewodnik metodologiczny po technikach osteopatycznych. Poświęca dużą uwagę okolicom opisywanym dotychczas w innych książkach w niewielkim...

Atlas osteopatycznych technika stawowych t. 2
Serge Tixa0