Bella i Sebastian t. 2

ISBN: b.d
Tytuł oryginału: Belle et Sebastien
Tłumaczenie: Katarzyna Witwicka
Ilustracje: Mieczysław Majewski

Książka o przyjaźni samotnego chłopca, Sebastiana z obłaskawionym przez niego, zdziczałym owczarkiem górskim. Wartka akcja rozgrywająca się w Alpach francuskich obfituje w wiele niebezpiecznych przygód.

Dodatkowo piękne ilustracje autorstwa Mieczysława Majewskiego.

Na podstawie książki powstał serial telewizyjny, wyświetlany również w Polsce

Kup książkę Bella i Sebastian t. 2

Opinie o książce - Bella i Sebastian t. 2

Niniejsza książka jest drugą odsłoną przygód Sebastiana, który ma już 10 lat i jego wiernej przyjaciółki Belli, których mieliśmy okazję poznać w wydanej w roku 2013 powieści pt. ,,Bella i Sebastian". Życie ludzi powoli normalizuje się po zakończeniu II Wojny Światowej. Sebastian natomiast z ogromną niecierpliwością oczekuje powrotu do domu swojej przyjaciółki Angeliny. Niestety młoda kobieta wciąż się nie pojawia, tymczasem do Sebastiana i jego dziadka Cezara dociera tragiczna wieść - samolot, którym leciała Angelina w wyniku katastrofy, do jakiej doszło w Alpach spłonął i nikt z pasażerów nie przeżył... Nasi bohaterowie są zdruzgotani otrzymaną wiadomością. Mały Sebastian nocą wymyka się z domu i udaje się do kamiennego szałasu, w którym niegdyś schroniła się Bella. Chłopiec nie wierzy, że jego przyjaciółka nie żyje, podobnego zdania jest również Cezar, postanawiają więc udać się na miejsce katastrofy i podjąć próbę odszukania kobiety. Jednak, aby tego dokonać muszą poprosić o pomoc jedyną osobę, która dysponuje samolotem... Problem polega na tym, iż osobą tą jest ojciec Sebastiana, o czym nasz mały bohater nie ma pojęcia, a Cezar nie ufa szorstkiemu w obejściu mężczyźnie... Tak oto rozpoczyna się niezwykle emocjonująca i pełna niebezpieczeństw wyprawa, w której stawką jest odnalezienie Angeliny. Sebastian poznaje także nową przyjaciółkę, dziewczynka jest nieco starsza od niego, ma na imię Gabrielle, a jej postępowanie zdecydowanie nie przystaje do zachowania dziewczynek w jej wieku... Powieść ta napisana została na podstawie scenariusza do filmu, o tym samym tytule, którego autorami są Juliette Sales i Fabien Juarez. Film ten w reżyserii Christiana Duguay wszedł na ekrany polskich kin w dniu 25.12.2015 roku. W role głównych bohaterów wcielili się: Félix Bossuet jako Sebastian, Tchéky Karyo jako Cezar, Thylane Blondeau jako Gabrielle oraz Thierry Neuvic jako Pierre (ojciec Sebastiana). Jest to historia o odwadze, determinacji oraz sile przyjaźni i miłości, które są w stanie bardzo wiele znieść i zmienić na lepsze w otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli więc macie ochotę na tę familijną, niesamowicie empatyczną, barwną oraz ekscytującą opowieść zachęcam Was najpierw do lektury, a potem do obejrzenia wspomnianej wyżej ekranizacji, które wg mnie zauroczą dużych i małych. Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Domowi Wydawniczemu REBIS. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2016/01/przygoda-trwa.html
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Od czasu, gdy Sebastian i Bella stali się praktycznie nierozłączni, minął niemal rok. W osadzie pojawia się obcy, Norbert, który szybko zdobyła zaufanie Janka. Chce, aby Janek wytresował Bellę. Norbert zamierza w ten sposób przemycić, przez granicę w górach, tajny mikrofilm, zawierający dane dot. produkcji nowego materiału, lekkiego jak jedwab, ale odpornego na ogień i mróz. Dzięki Sebstianowi czyn ten zostaje powstrzymany, a winny aresztowany.

Kup książkę Bella i Sebastian t. 2

Kudłata