Bella i Sebastian t. 2

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1987-06-05
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: b.d
Liczba stron: 289
Tytuł oryginału: Belle et Sebastien
Tłumaczenie: Katarzyna Witwicka
Ilustracje: Mieczysław Majewski

Ocena: 5 (2 głosów)
Inne wydania:

Książka o przyjaźni samotnego chłopca, Sebastiana z obłaskawionym przez niego, zdziczałym owczarkiem górskim. Wartka akcja rozgrywająca się w Alpach francuskich obfituje w wiele niebezpiecznych przygód.

Dodatkowo piękne ilustracje autorstwa Mieczysława Majewskiego.

Na podstawie książki powstał serial telewizyjny, wyświetlany również w Polsce

Tagi:

Kup książkę Bella i Sebastian t. 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bella i Sebastian t. 2

Niniejsza książka jest drugą odsłoną przygód Sebastiana, który ma już 10 lat i jego wiernej przyjaciółki Belli, których mieliśmy okazję poznać w wydanej w roku 2013 powieści pt. ,,Bella i Sebastian". Życie ludzi powoli normalizuje się po zakończeniu II Wojny Światowej. Sebastian natomiast z ogromną niecierpliwością oczekuje powrotu do domu swojej przyjaciółki Angeliny. Niestety młoda kobieta wciąż się nie pojawia, tymczasem do Sebastiana i jego dziadka Cezara dociera tragiczna wieść - samolot, którym leciała Angelina w wyniku katastrofy, do jakiej doszło w Alpach spłonął i nikt z pasażerów nie przeżył... Nasi bohaterowie są zdruzgotani otrzymaną wiadomością. Mały Sebastian nocą wymyka się z domu i udaje się do kamiennego szałasu, w którym niegdyś schroniła się Bella. Chłopiec nie wierzy, że jego przyjaciółka nie żyje, podobnego zdania jest również Cezar, postanawiają więc udać się na miejsce katastrofy i podjąć próbę odszukania kobiety. Jednak, aby tego dokonać muszą poprosić o pomoc jedyną osobę, która dysponuje samolotem... Problem polega na tym, iż osobą tą jest ojciec Sebastiana, o czym nasz mały bohater nie ma pojęcia, a Cezar nie ufa szorstkiemu w obejściu mężczyźnie... Tak oto rozpoczyna się niezwykle emocjonująca i pełna niebezpieczeństw wyprawa, w której stawką jest odnalezienie Angeliny. Sebastian poznaje także nową przyjaciółkę, dziewczynka jest nieco starsza od niego, ma na imię Gabrielle, a jej postępowanie zdecydowanie nie przystaje do zachowania dziewczynek w jej wieku... Powieść ta napisana została na podstawie scenariusza do filmu, o tym samym tytule, którego autorami są Juliette Sales i Fabien Juarez. Film ten w reżyserii Christiana Duguay wszedł na ekrany polskich kin w dniu 25.12.2015 roku. W role głównych bohaterów wcielili się: Félix Bossuet jako Sebastian, Tchéky Karyo jako Cezar, Thylane Blondeau jako Gabrielle oraz Thierry Neuvic jako Pierre (ojciec Sebastiana). Jest to historia o odwadze, determinacji oraz sile przyjaźni i miłości, które są w stanie bardzo wiele znieść i zmienić na lepsze w otaczającej nas rzeczywistości. Jeśli więc macie ochotę na tę familijną, niesamowicie empatyczną, barwną oraz ekscytującą opowieść zachęcam Was najpierw do lektury, a potem do obejrzenia wspomnianej wyżej ekranizacji, które wg mnie zauroczą dużych i małych. Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Domowi Wydawniczemu REBIS. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2016/01/przygoda-trwa.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Od czasu, gdy Sebastian i Bella stali się praktycznie nierozłączni, minął niemal rok. W osadzie pojawia się obcy, Norbert, który szybko zdobyła zaufanie Janka. Chce, aby Janek wytresował Bellę. Norbert zamierza w ten sposób przemycić, przez granicę w górach, tajny mikrofilm, zawierający dane dot. produkcji nowego materiału, lekkiego jak jedwab, ale odpornego na ogień i mróz. Dzięki Sebstianowi czyn ten zostaje powstrzymany, a winny aresztowany.

Link do opinii

Kup książkę Bella i Sebastian t. 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Pokaż wszystkie recenzje