Co powiesz na spotkanie?

Napisać komedię romantyczną w dzisiejszym świecie to prawdziwe wyzwanie!

Bo przecież wszystkie romantyczne historie wymyślono w latach 90...

I czy dzisiaj ktoś jeszcze potrzebuje się wzruszać...?

Evie jest przekonana, że tak! Ezra jest przekonany, że nie.

I mają problem, bo on musi napisać scenariusz komedii romantycznej, chociaż bardzo tego nie chce. A jej przyszłość zależy od tego, czy jemu się uda.

Evie nie zamierza siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż Ezra prześle jej szefowi gotowy tekst. O nie - to mogłoby się nigdy nie wydarzyć. Zamiast tego proponuje układ - ona będzie mu dostarczać zabawnych inspiracji i udowodni, że w prawdziwym życiu można zakochać się jak w filmie, a on będzie pisał.
I choć Evie nie wierzy w ,,długo i szczęśliwie" z ukochanym, zrobi wszystko, by zachować pracę... Nawet jeżeli miałaby odgrywać kultowe sceny z komedii romantycznych w nieskończoność. Wylać w barze sok na uroczego nieznajomego? Żaden problem. Zostawić swój numer w książkach porozrzucanych po całym Londynie, żeby sprawdzić, kto zadzwoni? Robi się. Z pomocą zaufanych przyjaciół oraz Bena i Anette, ojca i córki, których nieustannie przypadkowo spotyka, Evie zrobi wszystko, aby poznać mężczyznę jak z prawdziwego romansu.

Ale czy można naprawdę się zakochać, jeśli myśli się tylko o pracy? Może w życiu jest jednak miejsce na odrobinę magii jak z filmu...?

Informacje dodatkowe o Co powiesz na spotkanie?:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-8215-041-4
Tytuł oryginału: Would Like to Meet
Tłumaczenie: Magdalena Słysz

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Co powiesz na spotkanie?

Co powiesz na spotkanie? - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2020-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Seria „Mała czarna” szybko się rozrasta, a że czasem lubię poczytać historie lekkie i optymistyczne, to chętnie zamawiam kolejne książki. Każda z nich porusza również dość trudne tematy, nad którymi warto się zastanowić.

Evie pracuje w agencji reprezentującej filmowców. Jest najstarszą stażem asystentką przez ostatnie lata utwierdzaną przez otoczenie, że nie jest wystarczająco dobra by awansować, by pisać scenariusze. Okazuje się też niewystarczająco dobra dla swojego chłopaka.

Jej życie sprowadza się do pracy, pizzy na wynos i Netflixa. Gdy pojawia się szansa by awansować, jest gotowa zrobić niemal wszystko. Godzi się dowieść, że komedie romantyczne to nie wyssane z palca bzdury, że rzeczywiście w życiu zdarza się miłość jak w filmach. Będzie odtwarzać sceny poznania się ich bohaterów, dopóki nie trafi na tego jedynego.

Rzucając się w wir aranżowanych sytuacji, nie dostrzega jednak tego, co ma na wyciągnięcie ręki. Tak skupia się na sobie, że nie zauważa prawdziwych potrzeb i problemów swoich przyjaciół.

Ta momentami zabawna, czasem zmuszająca do refleksji, ciepła opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu siebie i miłości oczywiście, wielokrotnie wywołała uśmiech na mojej twarzy i zapewniła kilka przyjemnych godzin. Czy Evie znajdzie uczucie jak w filmie? No cóż, komedia romantyczna rządzi się swoimi prawami.

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2020-11-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

Recenzja „Co powiesz na spotkanie?”
Czy da się namówić kogoś kto nie wierzy w komedie romantyczne do napisania scenariusze jednej z nich?
„Nie potrzebuje żadnego czasu – odparł ze złością. – Nie podpiszę i już.”
„Co powiesz na spotkanie?” to powieść powstałą w 2020r. Jej autorką jest Rache Winters. Mieszkająca w Londynie kobieta, zdobyła tytuł magistra kreatywnego pisania i znalazła pracę jako dziennikarka brytyjskich magazynów. Miłująca piesze wędrówki po kraju i zgiełk miast, głęboko wierzy że nie ma wielu problemów których nie da się rozwiązać w gronie przyjaciół przy lampce wina. Jej wiarę w przyjaźń można zaobserwować w jej powieści „Co powiesz na spotkanie?”
Evie pracuje jasko asystentka, agenta scenarzystów. Gdy jeden z czołowych klientów zobowiązuje się do napisania komedii romantycznej, ale nie oddaje ani jednej strony skryptu. Evie postanawia działać, w chodzi z Ezrą w układ, on będzie pisał, a ona będzie wysyłała mu inspiracje w których udowodni mu że miłość jak w filmie może się zdarzyć. Dziewczyna mimo że nigdy nie wierzyła w piękne zakończenia z ukochanym, nie chce stracić pracy więc zaczyna sprawdzać wszystkie znane z filmów sposoby na spotkanie tego jedynego. Wylewa sok na nieznajomych, wkłada swój numer w losowe książki czy idzie na spotkanie kółka czytelniczego. We wszystkich akcjach pomagają jej wierni przyjaciele, oraz spotkani przypadkiem Ben i Anette, ojciec z córką na których ciągle wpada podczas pisania materiałów dla Ezry. Evie zrobi wszystko żeby jej się udało, ale czy można myśleć o romantycznej miłości kiedy w głowie ma się tylko prace?
Czytają „Co powiesz na spotkanie?” miałam wrażenie jak bym oglądała dobrą komedię romantyczną. Nie zabrakło w książce poczucia humoru, cudownych przyjaciół, problemów czy zbiegów okoliczności iście z komedii romantycznej. Powieść mimo że jest gruba i napisana dość małą czcionką czyta się bardzo szybko. Lekki język i ciekawa historia wciągają na długie godziny i relaksują czytelnika.

Na czas urlopu była ok, jednak poza tym chyba jestem do niej za stara :) bohaterowie za młodzi ich problemy takie trywialne i dziwne. Choć tak, przyznaję był jeden moment, że wybuchnęłam głośnym śmiechem, wzbudzając zaciekawienie współtowarzyszy podróży.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2020-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

"Cokolwiek robisz, niech to coś znaczy."
- Rachel Winters "Co powiesz na spotkanie?"

Czytaliście już tę powieść? Jeśli nie, to zachęcam do zapoznania się z moim najnowszym wpisem na blogu. Dowiecie się z niego, czy warto sięgnąć po tę książkę :)

? https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-co-powiesz-na-spotkanie-rachel-winters/

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Co powiesz na spotkanie?" Rachel Winters to czwarty tytuł nowej serii wydawniczej Mała Czarna wydawnictwa Albatros. Jest to komedia romantyczna o pisaniu scenariusza do komedii romantycznej… już to brzmi intrygująco! Podobała mi się ta gra z gatunkiem, to że sami bohaterowie śmieją się z niego, nie wiedząc, że sami pakują się w tego typu historię :) Było zabawne, przez większą część lektury uśmiech nie schodził mi z twarzy, a i była sytuacja, z której śmiałam się w głos. Żarty przeważnie są sytuacyjne, może nie specjalnie wysublimowane, ale opisane tak, że nie sposób się choćby nie uśmiechnąć. To też fajne spojrzenie na scenarzystów i rolę filmów w naszym życiu, przypomnienie o wagi przyjaźni i wiary we własne siły i możliwości. I o dążeniu do realizowaniu swoich marzeń! Tak, to naprawdę pozytywna historia, szybki ratunek na oderwanie od rzeczywistości i natychmiastową poprawę humoru :) Już nie mogę się doczekać kolejnego tytułu z tej serii!

Macie ochotę na zabawną i ciepłą komedię romantyczną, utrzymaną nieco w stylu opowieści o Bridget Jones? Gorąca zachęcam Was do sięgnięcia po  „Co powiesz na spotkanie?” Rachel Winters - najnowszą publikację w serii wydawniczej „Mała czarna”. Po raz czwarty muszę stwierdzić, że w moje ręce trafiła rewelacyjna książka, której lektura dostarczyła mi ogromnej przyjemności i wywołała moc pozytywnych emocji.

Evie Summers jest dwudziestodziewięcioletnią singielką, która od lat pracuje jako asystentka w agencji scenarzystów  Williama Jonathana Montgomerego. Bohaterka znajduje się w niezbyt ciekawym punkcie życia – jakiś czas temu rzucił ją chłopak,  jej kariera od lat stoi w tym samym punkcie. Możliwość zmiany pojawia się w momencie, w którym Monty przydziela jej zadanie zmotywowania do pracy Ezry Chestera – gwiazdę ich agencji, oscarowego scenarzystę, który dostał zlecenie napisania scenariusza komedii romantycznej. Jeśli bohaterce uda się zmusić mężczyznę do pracy, uzyska upragniony od lat awans. Jeśli jej działania nie przyniosą rezultatu, ona może pożegnać się z pracą, a agencja upadnie.

By zmusić scenarzystę do pracy, Evie wchodzi z nim w niecodzienny układ – odegra w rzeczywistości najpopularniejsze sceny poznania się filmowych bohaterów, by znaleźć miłość. Jeśli jej się uda – Ezra napisze scenariusz. Właśnie to wydarzenie staje się punktem wyjścia akcji pełnej absurdalnych i zarazem zabawnych scen powieści o wspieranej przez grono przyjaciół asystentce, zadufanym w sobie, przystojnym scenarzyście, a także o małej dziewczynce i jej tacie, których Evie poznaje pewnego dnia w swojej ulubionej kawiarni.

Rachel Winters genialnie bawiła się w swoim utworze romantycznymi schematami, ubierając je w żart, by ogranym motywom nadać świeżości. Pisarka świetnie wykreowała bohaterów, a zwłaszcza Evie, która jest mega pozytywną i sympatyczną postacią, mającą jednak tendencję – podobnie jak wspominana przez mnie na początku Bridget Jones – do pakowania się w tarapaty i dziwne sytuacje (prawdziwym hitem była dla mnie scena, w której Evie trafiła na spotkanie dość szczególnego klubu książkowego, czytając ją, uśmiałam się do łez).

„Co powiesz na spotkanie?” to kolejna perełka z gatunku literatury kobiecej. Jeśli szukacie lekkiej i zabawnej komedii romantycznej, to koniecznie musicie sięgnąć po ten tytuł.  Muszę Wam powiedzieć, że już od lat sądziłam, że typowa literatura kobieca nie ma mi nic ciekawego do zaoferowania i stroniłam od tego gatunku, seria „Mała czarna” udowadnia, że nie miałam racji.

Kto z nas nie znam tych wszystkich schematów jakimi rządzą się komedie romantyczne? Oblewanie napojem, utknięcie w windzie, kobieta w opałach, przypadkowe spotkanie... można tak wymieniać i wymieniać. Evie chce przetestować je wszystkie na własnym przykładzie i przy okazji poznać miłość swojego życia. No dobra, nie musi być miłość, bo Evie ma w tym większy cel i podchodzi do tematu wręcz naukowo.

Ta powieść to idealny przykład jak na podstwie wszystkich możliwych stereotypów stworzyć coś nowego, świeżego i co najważniejsze, bardzo dobrego. Chociaż książka wpisuje się w nurt komedii romantycznych, to nie jest romantycznie, głupiutko, ckliwie i słodko. Oczywiście, jest masa randek, spotkań i prób zdobycia serc, ale możecie się nastawić bardziej na śmiech niż na łzy wzruszenia. Autorka świetnie wykorzystała potencjał schematów i stworzyła historię o odwadze, o spełnianiu marzeń i pokonywaniu własnych lęków. O tym jak łatwo dać podciąć sobie skrzydła, jak nieprzemyślane słowa mogą ranić i jak ważne jest wsparcie przyjaciół.

Historia Evie może wydawać się banalna, prosta i lekka, ale ma drugie dno. Dobrze się czyta, autorka pisze sprawnie i przyjemnie, a kartki przewracają się same. Idealna, rozgrzewająca pozycja na długi wieczór. Mnie się bardzo podobała.