Diego Simeone. Kolekcjoner tytułów

Diego Pablo Simeone (ur. w 1970, w Buenos Aires) ze znanego i podziwianego zawodnika przeistoczył się w szanowanego trenera. To, czego nauczył się przez dwie dekady jako piłkarz, stosuje obecnie jako trener. Granicę tę przekroczył w sposób naturalny, jego przeznaczeniem było przyjęcie roli szkoleniowca. Simeone jest trenerem błyskotliwym, pełnym zapału i oddania swojej pracy.

Carlos Aznar opisuje drogę Simeone od jego narodzin jako piłkarz w argentyńskim klubie Velez Sarsfield, w którym rozwijał się wraz z przebytymi na murawie kilometrami po karierę trenerską. Młody Simeone zdobył się na odwagę i przyjechał do Europy, z postojem we włoskim klubie Pisa, później w Sevilli, aż osiadł w Atlético Madryt. Zakosztował sukcesu na stadionie Calderon i zasiał ziarno, które znalazło podatny grunt na murawie colchoneros. Wyjechał do Włoch, pojechał do Madrytu, wrócił do Argentyny, gdzie dokonała się przemiana z zawodnika w trenera. Odtworzył drogę, którą przeszedł jako piłkarz, i umocnił swój związek z Atlético Madryt.

Bezgranicznie oddany zawodnik, wymagający trener – Cholo stał się ikoną rojiblancos i kolekcjonerem tytułów. Wiele jest jeszcze przed nim.

Informacje dodatkowe o Diego Simeone. Kolekcjoner tytułów:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2015-06-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7773-342-4

Kup książkę Diego Simeone. Kolekcjoner tytułów

Diego Simeone. Kolekcjoner tytułów - opinie o książce

David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii
Carlos Aznar0
Okładka ksiązki - David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii

W książce ludzie blisko związani z piłkarzem opowiadają o początkach przygody Davida Villi z piłką i o tym, jak wysoko mierzył już wtedy, gdy wstąpił do...