Dlaczego mamusia przeklina

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2019-05-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-276-4011-6
Liczba stron: 352

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Mija miesiąc za miesiącem, zmieniają się pory roku, ale życie Ellen utknęło w martwym punkcie.

Jej małżeństwo przechodzi kolejny kryzys, a dom pogrąża się w chaosie. Syn Peter jest połączony z iPadem jak pępowiną, córka Jane planuje zostać influencerką na Instagramie, a mąż podejrzanie często odwiedza w interesach egzotyczne kraje.

Ellen jednak nie poddaje się beznadziei, podejmuje pracę i jako świetna programistka szybko robi karierę. Już nie martwi się, jak wygląda w spodniach do jogi oraz czy zdoła zgrabnie się podnieść z pufy sako, ma o wiele poważniejszy problem. Nikt nie może odkryć, że wcale nie jest czterdziestoletnią bezdzietną singielką, a matką dwojga nieletnich potworów i żoną faceta, który żyje, by pracować.

Jeśli po lekturze pierwszej części nie porzuciliście myśli o 500+, na pewno stanie się to teraz.

Tagi: Humor obyczajowe

Kup książkę Dlaczego mamusia przeklina

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Po lekturze Nie wiem, jak ona to robi Alice Pearson postanowiłam sięgnąć po książki Gill Sims. Dlaczego mamusia przeklina to kontynuacja zabawnej Dlaczego mamusia pije i  jest ciągiem zabawnych zdarzeń z życia czterdziestodwuletniej Ellen, matki jedenastoletniej Jane i młodszego Petera. Dzieci powoli wkraczają w wiek żądań i oczekiwań, a Ellen, cóż... zaczyna się miotać pomiędzy byciem doskonałą a szczęśliwą matką. Nieoczekiwanie kobieta uświadamia sobie, że praca na etacie nie jest zniewoleniem, ale daje wolność i pieniądze, a wszelkie opowieści o zarabianiu kokosów z domu jako autorka dochodowych aplikacji, słynna influencerka, instagramerka czy inna -erka to bajki, które powielają jedynie dzieci i niezbyt szczere w swoich zeznaniach koleżanki, matki maluchów z naszego podwórka. Dlaczego mamusia przeklina to zabawna, pełna humoru satyra na współczesne czasy, gdy coraz bardziej dominuje zasada: jak się nie narobić, a zarobić, realizowana w coraz bardziej toporny sposób. Ellen spotyka setki ludzi: pozorantów, klasycznych „udawaczy” sukcesu i szczęścia, którzy tak naprawdę nie potrafią nic i zamieniają na markowe ręczniki zwykłą ludzką empatię. Dodatkowo z rozkoszą wsłuchują się we własne głosy, perorując na każdy temat, bowiem dziś nie wypada nie znać się na jakimś, choćby najbardziej egzotycznym czy tajemniczym zagadnieniu. I ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Dlaczego mamusia przeklina

Avatar użytkownika - Dominika_B
Dominika_B
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokuta
Anna Kańtoch
Pokuta
Pokaż wszystkie recenzje