Dwóch panów z branży

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-05-18
ISBN: 978-83-7976-403-7

Magia kina od zawsze przyciągała miliony… Pożar, kobiety, porwania i inspektorzy podatkowi. To nie fabuła powieści gangsterskiej, to historia dwóch niedoszłych prawników – Polaka i Żyda, którzy po wyrzuceniu ze studiów uznali, że założenie kina będzie dobrym pomysłem. Czy da się jednak prowadzić spokojny i rentowny biznes w międzywojennej Warszawie, kiedy w tle rozgrywa się wielka historia? Mimo przeciwności losu dwójka bohaterów ma tylko jeden wspólny cel – nie zbankrutować. Książka Katarzyny Czajki to fascynująca, utrzymana w klimacie retro, okraszona sporą dawką bezpretensjonalnego humoru opowieść o przyjaźni, historii i magii wielkiego ekranu.

Kup książkę Dwóch panów z branży

Opinie o książce - Dwóch panów z branży

Avatar użytkownika - staszekr
staszekr
Przeczytane:2016-09-27, Ocena: 5, Przeczytałem,
Znakomita rozrywka w stylu retro. Dużo subtelnego humoru i cała masa wzruszeń. Idealna propozycja dla wszystkich miłośników kina.
Ciężko mi ocenić tę książkę. Z jednej strony trochę nudna, niewiele się dzieje, ale z drugiej sporo w niej ciekawych informacji o funkcjonowaniu kina w dwudziestoleciu międzywojennym. Dobrze się czyta, ale jest bardzo schematyczna. bohaterów spotykamy co kilka lat, zawsze w momencie, kiedy przestaje im się powodzić i stają przed kolejnymi trudnościami zagrażającymi ich biznesowi.
Avatar użytkownika - HushedStars
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska