Gabriela

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2021-10-14
Kategoria: Romans

Rafał to prawnik, który dąży do celu za wszelką cenę. By zostać wspólnikiem w kancelarii potrzebuje żony idealnej. Gabriela to energiczna i pracowita dziewczyna. Kroczy przez życie z uśmiechem na twarzy, a jej wielką życiową pasją jest muzyka.

List z banku, po nagłej i niespodziewanej śmierci babci, sprawił, że życie Gabrieli wywróciło się do góry nogami. Wie, że musi w ciągu kilku miesięcy spłacić pożyczkę babci, w przeciwnym razie straci mieszkanie po zmarłej staruszce.

Gabriela potrzebuje pieniędzy.

Rafał potrzebuje żony.

Oboje wchodzą w układ, który tylko z pozoru jest prosty.

Zawarli umowę, ale nie przewidzieli, że serce i rozum nie idą w parze.

Tagi: miłość Romans obyczajówka umowa przyjaźń

Kup książkę Gabriela

Opinie o książce - Gabriela

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2021-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kochani jako, że książka, którą nie dawno przeczytałyśmy wprawiła nas w ciepły i miłosny nastrój to stwierdziłyśmy, że musimy wam ją jak najszybciej przedstawić. Dodatkowo jest to nasz patronat, który nas bardzo przyjemnie zaskoczył, więc promocja tej książki jest wskazana. Witamy was i zapraszamy na recenzję książki „Gabriela” od Weroniki Karczewskiej – Kosmatki.

„To ona nauczy mnie patrzeć na życie z entuzjazmem i cieszyć się z każdej chwili. Ona pokazała mi czym jest miłość”

Gabriela to młoda dziewczyna, która uwielbia śpiewać i grać na fortepianie. Rafał to prawnik, który został niedawno skrzywdzony przez swoją dziewczynę i nie potrafi dopuścić do swojego serca, żadnej innej kobiety. Oboje są  samotni, oboje poszukując własnego przeznaczenia. Jednak pewna sytuacja zmusza ich do zawarcia umowy, która zmieni ich całe życie. Jak potoczą się ich losy ? Czy odnajdą swoje prawdziwe przeznaczenie ? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, musicie koniecznie wgłębić się w tę wspaniałą opowieść. Tymczasem zapraszamy na słów kilka od nas.

Dla nas historii była jak z bajki, każdy chciałby przeżyć ją z pewnością chociaż raz. Ta opowieść to  połączenie prostoty z władczością, naturalności z nieugiętością, mieszanina dwóch kompletnie różnych światów.  Powiedziałybyśmy, że takie literackie yin i yang, pierwotne i przeciwne uzupełniające się siły.

Książka skierowana jest w stronę kobiecej strony czytelniczej, jak dla nas jest to porządny i  romans, w którym znajdziecie również wątek erotyczny. Fani powieści obyczajowych również byli by z niej bardzo zadowoleni, więc serdecznie polecamy.

Książka roztacza  w sobie aurę miłości, ale również braku zaufania oraz niedomówień. Tu miłość rodzi się od początku i powolutku kiełkuje, dając później wspaniałe plony, miłość rządzi się swoimi prawami. Fabuła opiera się właśnie na tym rozrastającym się uczuciu oraz pogłębianiu własnych niedoskonałości, a także na niszczeniu muru, który powstał z braku zaufania do drugiej osoby. Z każdą stroną robi się coraz ciekawiej. Akcja posuwa się powolutku, a jest to spowodowane budowaniem relacji między bohaterami, co jest wskazane w takiego typu powieści.

Bohaterowie czyli Gabriela oraz Rafał, mają kompletnie różne charaktery. Jedna jest cichutka, trochę zahukana, ale bardzo mądra i rozsądna. Chłopak wręcz przeciwnie władczy, stanowczy, wie co chce od życia. Autorka sama napisała, że nie polubimy tego bohatera, a my wręcz przeciwnie ubóstwiamy go, bo kto nie kocha takich bad boyów. +Jednak obydwoje nie potrafią się otworzyć i tworzą mur, który powoduje wiele kłótni i sporów. To przeciwne charaktery, ale jak to się mówi kto się czubi ten się lubi.

Opowieść czytało się nam bardzo przyjemnie, gdyż prostota języka, którym została napisana ta książka była wręcz przyciągająca. Co nam się nie podobało ? To, że ta książka tak szybko się skończyła. Przeczytałyśmy ją w kilka godzin i żałowałyśmy, że nie ma więcej. Mamy taką cichą nadzieję, że może autorka pociągnie teraz wątek Blanki, przyjaciółki Gabrieli, chciałybyśmy to zobaczyć i przeczytać.

Jeżeli, więc chcecie przeczytać książkę, przy której się zrelaksujecie i zatracicie to musicie przeczytać Gabrielę. Tu nie ma miejsca na postój, ją należy wziąć do ręki i czytać. Miłego dnia J

Życie bywa nieprzewidywalne i może nas totalnie zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Wszystko co budowaliśmy z taką starannością w jednej chwili może zawalić się jak domek z kart.

Tak też było w przypadku Rafała i Gabi. Przebojowy prawnik do szczęścia potrzebował tylko spełnić swe marzenie. Chciał zostać wspólnikiem w kancelarii, w której pracował. niestety szef nie brał go pod uwagę, gdyż nie posiadał żony. Po traumatycznym przejściu, unikał trwałego związku z kobietami jak ognia, więc miał ogromny problem.

Gabriela to miła. pracowita dziewczyna, której wielką pasja jest muzyka. Po niespodziewanej śmierci babci, jej poukładany świat legł w gruzach. Mieszkanie po staruszce chce zając bank, jeśli nie spłaci zaległego kredytu.

Na genialny pomysł wpadła Blanka, która dwie bliskie jej sercu osoby, chce ocalić przed problemami.
Czy układ w jaki wejdą bohaterowie na pewno przyniesie im korzyść? Czy dwa pogubione serca odnajdą wspólny rytm i stworzą trwały związek? Czy gra okaże się warta zachodu?

Odpowiedzi na piętrzące się pytania odnajdziecie w tej cudownej, jakże ciepłej i przyjemnej lekturze. Ja po kilku zdaniach pozwoliłam pochłonąć się tej opowieści i razem z tą dwójką przeżywałam ich ból, troski a także chwile szczęścia. Oddałam serce i duszę a poznana historia głęboko zapadła w mej pamięci.

Nie jest to wyidealizowana sielanka o miłości, lecz powieść o prawdziwym życiu, pełnym problemów, niepowodzeń i próbie odnalezienia szczęścia i miłości. Czy naszym bohaterom to się uda i czy dwa tak różne światy odnajdą nić porozumienia, musicie przekonać się sami.

Mnie oczarowała ta książka, dostarczyła tylu niezapomnianych przeżyć i były momenty, że wzruszałam się do tego stopnia, iż łzy same spływały po mojej twarzy. Niekiedy miałam ochotę złapać Rafała i potrząsnąć nim, by wreszcie otworzył zaślepione oczy i zaczął postępować właściwie. Dialogi ogromnie przypadły mi do gustu. Naszpikowane ironią riposty i cięty język postaci spowodował, że śmiałam się w głos.

Autorka jak już wcześniej zdążyłam się przekonać, ma fantastyczne, lekkie pióro, jej bogaty dobór słów, pomysłowość i cudowny styl spowodował, że przez powieść się płynie. Nawet nie zauważyłam, kiedy dotarłam do końca, a wtedy też były potrzebne chusteczki, bo wzruszenie było przeogromne.

Z całego serca polecam wam tę książkę jako patronka i jako czytelniczka. Uważam, że ta opowieść spodoba się wam, pozwoli się odprężyć i odpocząć po trudach ciężkiego dnia. Gorąco polecam!

Pechowa dziewczyna
Weronika Karczewska-Kosmatka0
Okładka ksiązki - Pechowa dziewczyna

Czy dasz się przekonać, że twoje szczęście czeka tuż za rogiem? Pracująca w restauracji swojej mamy Basia może powiedzieć o sobie wszystko, tylko nie...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło