Góry dla zielonych

TATRY o PIENINY o BIESZCZADY o BESKIDY o GÓRY STOŁOWE o GÓRY ORLICKIE I BYSTRZYCKIE o GÓRY IZERSKIE o MASYW ŚNIEŻNIKA o RUDAWY JANOWICKIE o KARKONOSZE

- Trening czyni mistrza o Jak dzięki lenistwu zdobywać szczyty?

- Świat nie kręci się wokół Giewontu! o Jak zaplanować górski wypad?

- Górski ekwipuneko Jak nie wydać fortuny w sklepie turystycznym?

- 30 tras dla każdegoo Znajdź wariant dla siebie, a na niektóre trasy zabierz czworonoga!

W GÓRACH JESTEŚ ZIELONY?

Rozpocznij górską przygodę od najpiękniejszych polskich tras!

Idealny dla początkujących turystów spacer Halą Kondratową w Tatrach, szlak fantazyjnych skał w Górach Stołowych, czy wędrówka Połoniną Wetlińską w Bieszczadach - to tylko niektóre z opisanych wycieczek. Dzięki praktycznym wskazówkom dotyczącym wyboru szlaków, ekwipunku i zasad bezpieczeństwa, będziesz gotowy na nowe, wspaniałe przeżycia!

Górysą dla każdego, kto zechce poszanować naturę, mijanych na szlaku współwędrowców oraz zdrowie i bezpieczeństwo innych. Bez znaczenia jest, czy szukasz spokoju i kontaktu z naturą, panoram rozszerzających źrenice, czy możliwości sprawdzenia granic własnego organizmu.

Jeśli masz zapał i jesteś pełen entuzjazmu, brak wiedzy czy doświadczenia nie będzie przeszkodą! Ta książka rozwieje twoje wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania początkującego górskiego turysty.

Mateusz Stawarz, autor bloga Zieloni w podróży

Mateusz Stawarz o miłośnik kawy we wszelkich formach, w góry popycha go dusza sportowca i chęć odkrywania tego, co nieznane. Podczas wypraw nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Każdą z nich ilustruje i opisuje na blogu Zieloni w podróży.

Informacje dodatkowe o Góry dla zielonych:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 9788383171975

Kup książkę Góry dla zielonych

Góry dla zielonych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2023-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Przecudne wydanie! Miękka oprawa, ale satynowa w dotyku z wytłuszczeniami. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed zagięciami. Na jednym z nich przeczytacie fragment opisu, a na drugim kilka słów o autorze. Strony są co prawda białe, czcionka mniejsza, jak zazwyczaj to bywa w podręcznikach. Piękne, wysokiej jakości fotografie samego autora świetnie zdobią każdy rozdział. Jestem zachwycona!!!

Podzielona została tak jakby na dwie części. Pierwsza z nich opisuje, rozdział po rozdziale, jak się przygotować do górskich wycieczek, co jest nam potrzebne. Mamy również zagrożenia, jakie nas czekają na szlakach i uważam, że jest to niezwykle przydatna część - sama byłam świadkiem spotkania na szlaku niedźwiedzia, więc dobrze znać swoją sytuację i jak w niej postąpić odpowiednio. I mamy też ogólny rozdział o górach, np o tym, jak się zachowywać na szlaku do innych ludzi. :)  Moim zdaniem są tu wszystkie ważne informacje, jakie znaleźć się powinny. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie podróżnika na szlaku, jest to baaardzo dokładnie opisane. Dlatego polecam mocno zaopatrzyć się w ten przewodnik.

Na plus zasługuje fakt, że nie skupiamy się tylko na jednym paśmie górskim. Mamy Tatry (moje ukochane), Pieniny (również ulubione), ale i Bieszczady i wiele innych. Dla każdego coś innego. Druga część to właśnie po kolei opisywane pasmami, jeśli Tatry to kilka propozycji, ale nie są opisane po macoszemu, oj nie! Mamy fotografie z tych miejsc. Mapa trasy na kartce, ale i po kodzie QR, podany mamy dystans, czas przejścia, wysokość jaką musimy pokonać, trudność, walory widokowe, czy na szlaku znajduje się schronisko i czy można wyjść z psem. Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę.

Pochłonęłam ją dosyć szybko, bo z ogromną przyjemnością patrzyło się na te widoki i odbywało wycieczkę, co prawda tylko na papierze, ale jaka była przyjemność... Aż sobie wyobraziłam, że jestem w drodze! Polecam serdecznie wszystkim miłośnikom gór! Myślę, że odnajdziecie w niej swoje ulubione szlaki, albo i poznacie nowe. :)

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska