Historyjki na cztery pory roku. Scenariusze zajęć z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

Ocena: 0 (0 głosów)

Hortiterapia wykorzystywana jest jako alternatywna forma rewalidacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wykorzystuje jako narzędzie terapeutyczne rośliny oraz ogrody i związane z nimi prace pielęgnacyjne. Metoda ta pozwala uczestnikom zajęć na:

zwiększenie motywacji do ćwiczeń i pracy przejmowanie inicjatywy w działaniach aktywizację zmysłów (propriocepcji, dotyku, węchu, smaku, wzroku, słuchu) naukę obserwacji otoczenia i kształtowanie wrażliwości estetycznej okazywanie emocji w akceptowany społecznie sposób współpracę w grupie rówieśniczej poprawę kondycji fizycznej oraz sprawności manualnej i motorycznej.

Publikacja przekazuje treści edukacyjne w atrakcyjnej formie bajek, które porządkują emocje i doznania, wyciszają i uruchamiają wyobraźnię dzieci, pozwalając im na rozwój kreatywności. Ponadto bajki pomagają - również dzieciom z trudnościami w komunikowaniu się - wyrażać emocje i przeżycia, zdobywać wiedzę o świecie, kształtować świat wartości i wrażliwość estetyczną, odnajdywać wzorce do naśladowania.

Zawarte w książce scenariusze zajęć ogrodniczych zostały opracowane zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym w szkołach podstawowych.

 

Informacje dodatkowe o Historyjki na cztery pory roku. Scenariusze zajęć z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-04-23
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 9788383094434
Liczba stron: 56

Tagi: Nature therapy Terapia zajęciowa arteterapia Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - niepełnosprawność i specjalne potrzeby Materiały edukacyjne Educational: Child care / Child development For people with learning / communication difficulties

więcej

Kup książkę Historyjki na cztery pory roku. Scenariusze zajęć z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy