i inne opowieści

Do rodziców: To jest książeczka do czytania dzieciom do 6 lat i będzie się im podobać. Poczytajcie im, obudźcie ich wyobraźnię, a na pewno nie będziecie tego żałować.

Do dzieci: Kiedy zmęczyło mnie czytanie mojej córeczce, kładłem się obok jej łóżeczka i z zamkniętymi oczami wymyślałem historie. Lubiła swoje klapki, które nigdy nie były na swoim miejscu - więc o klapkach, lubiła swojego pluszowego hipopotama - więc o hipopotamie. Tak narodził się Pafnucy i inne opowieści. Wyjątkiem jest dramat o piratach, który napisałem, kiedy po raz kolejny śmiałem się w głos z dramatu napisanego przez Tatusia Muminka w ,,Lecie Muminków" Tove Jansson. Jeśli jeszcze rodzice wam tego nie czytali, to ich koniecznie namówcie. Natasza uwielbiała słuchać opowieści i nie było niczego przyjemniejszego od jej pytania: ,,I co było dalej, tatusiu? I co dalej?". Mimo że już jest większa i od dawna czyta samodzielnie oraz tworzy swoje własne bajkowe światy, czasem wymyślam coś o Pafnucym.

Opowieści było bardzo dużo. Pewnie ze sto albo więcej, więc jeśli opowieści z tej książeczki wam się spodobają, to na pewno wydrukuję kolejne. A zatem poznajcie Pafnucego i resztę.

Informacje dodatkowe o i inne opowieści:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-08-11

Kup książkę i inne opowieści

i inne opowieści - opinie o książce