Chcesz zostać rysownikiem kreskówek albo komiksów? Jeśli tak, to książka Jak rysować postacie komiksowe jest właśnie dla ciebie! Przechodząc krok po kroku przez proste projekty w tej zabawnej i ekscytującej książce, początkujący artyści - zarówno młodzi, jak i młodzi duchem - nauczą się rysować szereg miłych i oryginalnych, bohaterskich i podłych postaci komiksowych, z których każda ma własną historię i supermoc! Rady, techniki i zrozumiałe instrukcje, mówiące jak rysować twarze, włosy, ubiory i pozy, natychmiast pomogą ci tworzyć własne, niepowtarzalne postacie. Nauczysz się nie tylko, jak projektować postacie od samego początku, ale także odkryjesz, jak dodawać dialogi i opowiadać historię za pomocą kadrów. Mądrze napisana i pięknie zilustrowana przez profesjonalnego artystę, Spencera Brinkerhoffa III książka jest doskonałym wprowadzeniem do ilustracji komiksowej dla początkującego rysownika.

Informacje dodatkowe o Jak rysować Postacie komiksowe. Krok po kroku nauczysz się rysować ponad 25 postaci komiksowych:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2022-09-14
Tytuł oryginału: You Can Draw Comic Book Characters. A Step-by-Step Guide for Learning to Draw More than 25 Comic Book Characters

Kup książkę Jak rysować Postacie komiksowe. Krok po kroku nauczysz się rysować ponad 25 postaci komiksowych

Jak rysować Postacie komiksowe. Krok po kroku nauczysz się rysować ponad 25 postaci komiksowych - opinie o książce

Rysowanie nadal jest pasją Amelii i chociaż zdecydowała uczyć się w innym kierunku, w wolnej chwili uwielbia to robić. Każda kolejna książka, która pomaga jej nauczyć się rysować czegoś nowego, ćwiczyć zdobyte wcześniej umiejętności, jest dla niej doskonałym prezentem. Kiedy tylko zobaczyła nowość od Wydawnictwa Arkady, bardzo się ucieszyła.

Dzięki książce można nauczyć się rysować aż 25 różnych postaci komiksowych. Wszystko pokazane jest dokładnie, krok po kroku. To sprawia, że rysowanie staje się o wiele prostsze.

W książce znajdziemy sporo naprawdę ciekawych rad, które śmiało, można wykorzystać nie tylko, podczas rysowania postaci z książki.

Wizualnie jest bardzo ładna, kolorowa, co zdecydowanie zachęca do korzystania z niej.

Według mnie książka pt.: „Jak rysować Postacie komiksowe. Krok po kroku nauczysz się rysować ponad 25 postaci komiksowych” to ciekawy pomysł na prezent dla każdego, kto lubi rysować, nie tylko dla dzieci. Polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Książki tej serii liczą niespełna 100 stron, są wydane na ładnym, grubym, kredowym papierze. Mnóstwo w nich kolorowych ilustracji. To, co je łączy, to zamieszczone na pierwszych stronach wskazówki dotyczące przyborów i materiałów, których można używać do rysowania danego typu postaci; informacje na temat barw, łączenia kolorów i kolorowania rysunku. Na tym kończą się podobieństwa.

W książce "Jak rysować postacie komiksowe" dzieciaki krok po kroku nauczą się rysować 25 postaci. Każda z nich ma opisaną swoją historię, motywację, moce i ograniczenia. Można wykreować swojego bohatera w różnych pozach, zmieniając jego mimikę twarzy, wzrost czy kostium - wszystko zależy od kreatywności rysującego. Na koniec przeczytamy kilka słów o tym, czym jest komiks, i jak go tworzyć, by stanowił spójną całość. Dla mniej utalentowanych są szablony postaci, które można skopiować - są to: postacie stojące, postacie z innych światów, postacie latające, postacie walczące, postacie w akcji.

W książce "Jak rysować Manga Chibi. Postacie, zwierzątka i przedmioty" - zanim przejdziemy do pierwszego z pięciu rozdziałów dość sporo dowiemy się na temat cech, które odróżniają Chibi od innych postaci z mangi czy anime.

Rozdział pierwszy poświęcony jest szczegółom Chibi: oczom określającym ich osobowość, mimice, fryzurom, ubraniom, czapkom i torbom. Z rozdziałem drugim nauczymy się, jak rysować postacie: niemowlęta, dzieci, dorosłych, emerytów oraz różne ich kombinacje. Trzeci rozdział poświęcony jest słodkim zwierzakom: psom, kotom, ptakom i tworzeniu wyimaginowanych zwierzaków - fantazyjnych lub wynikających z kombinacji dwóch lub trzech stworzeń.

Kolejno przechodzimy chyba do najprzyjemniejszego rozdziału, poświęconemu jedzeniu oraz scenerii, umeblowaniu i rekwizytom.

Kiedy już się nauczymy rysować postaci, zwierzęta i przedmioty, dowiemy się, jak połączyć wszystko w scenerię Chibi.

Ostatni rozdział, tak samo, jak w przypadku książki o postaciach komiksowych, to rozdział zawierający szablony.

Próbowałam narysować postacie według wskazówek z książek i szczerze przyznam, że rysowanie postaci komiksowych jest dużo łatwiejsze. Jeżeli chcecie zachęcić dzieci do ćwiczenia rysunku, bądź w ogóle do polubienia rysowania, to na początek polecam tę o postaciach komiksowych. Natomiast jeśli wasze dzieci sprawnie radzą sobie z rysowaniem i chcą po prostu nauczyć się czegoś nowego, wtedy polecam obie pozycje, a także pozostałe książeczki z serii.

Dorosłym również polecam spróbować.