Klasyczne opowieści. Tajemniczy ogród

Wyjątkowe adaptacje uwielbianych przez dzieci historii – napisane prostym językiem, dużą czcionką i uroczo zilustrowane. Będą stanowić doskonałe wprowadzenie do kanonu literatury.

Informacje dodatkowe o Klasyczne opowieści. Tajemniczy ogród:

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2016-05-02
ISBN: 978-83-274-4263-5

Kup książkę Klasyczne opowieści. Tajemniczy ogród

Klasyczne opowieści. Tajemniczy ogród - opinie o książce

Kto z nas nie zna wspaniałej powieści Tajemniczy ogród autorstwa Frances Hodgson Burnetta? Osobiście nie znam takiej osoby. Nawet jeśli znajdzie się ktoś, kto nie czytał tej historii, to i tak ją zna. Podobnie jest z Alicją w Krainie CzarówTajemniczy ogród to jedna z moich ulubionych powieści z dzieciństwa i ;at szkolnych. Uwielbiałam do niej wracać w wolnych chwilach.Zachwycać się wspaniałością ogrodu, odkrywać razem z Mary wszelkie tajemnice i historię jej rodziny. Doskonale pamiętam wszystkie najważniejsze dialogi i sceny. Kiedy byłam młodsza, bardzo drażniła mnie postać Colina. Z biegiem lat zdecydowanie inaczej postrzegam wszystkich bohaterów, ich zachowania i przemiany, jakie w nich zachodzą. Dziś jednak pragnę Wam przedstawić skrócą wersję tej wspaniałej książki. Wydanie specjalne - dziecięce.     Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, kiedy wzięłam książeczkę do ręki, to wspaniałe, pełne kolorów i ciepła ilustracje. Zwracam dużą uwagę na obrazki, dobierając książeczki do biblioteczki mojej pociechy. Pamiętam, że jako mała dziewczynka oprócz czytania, uwielbiałam oglądać ilustracje i wymyślać do nich własne historie.      Zastanawiałam się, jak można w tak cieniutkiej książeczce streścić to arcydzieło. Byłam do tego raczej sceptycznie nastawiona i muszę przyznać, że ta książeczka mnie zaskoczyła.Oczywiście w pozytywnym znaczeniu! Przytoczone zostały wszystkie najważniejsze informacje.Nawet nie znając oryginału można świetnie odnaleźć się w tej krótkiej treści i zachwycać się tajemnicą ogrodu.       Pierwszy raz spotkałam się z książką, w której zastosowano tak ciekawą i kreatywną zabawę czcionką. Najważniejsze zdania lub te, na które warto zwrócić uwagę, napisane są dużo większymi literkami.. Zdania często są przekrzywione lub zgrabnie powyginane. Uważam, że jest to ciekawy i trafiony zabieg. Bądźmy szczerzy. Wiele dzieci nudzi się czytając prosty tekst. Linijka do linijki. W ten sposób choć na chwilę odrywa się je od schematu. Dzieci dostają coś nowego. Prosty zabieg, a cieszy! Nie mogę jeszcze z Wami podzielić się opinią mojej córki, ponieważ ma dopiero siedem miesięcy. Wiem jednak, że jeszcze nie raz wspólnie wrócimy do tej lektury, która będzie świetnym wprowadzeniem do prawdziwego Tajemniczego ogrodu. Mam nadzieję, że za jakiś czas będzie jej się podobało tak, jak dzisiaj. Lena obejrzała książeczkę z każdej strony, spróbowała okładkę, wodziła rączką po obrazkach, a kiedy przeczytałam jej zdanie wypowiedziane przez Colina: ja umieram - zaczęła się histerycznie śmiać!     Podsumowując, serdecznie polecam książeczkę wszystkim dzieciom, które znają już literki i lubią już troszkę poczytać. Tekstu nie jest ani za mało, ani za dużo. Piękne ilustracje i zgrabny tekst przyciągają uwagę i pozwalają dziecku skupić się na książeczce. Wiem, że po publikacje klasycznych opowieści, które ukazały się nakładem wydawnictwa Olesiejuk sięgniemy jeszcze wiele razy! Zbliża się dzień dziecka - myślę, że tego typu książeczki mogą być ciekawym prezentem dla naszych pociech. Serdecznie polecam!