Król ringu

Podczas pobytu w Tajlandii Harper wdaje się w romans z tajemniczym Ezrą. Choć zaczynają pałać do siebie głębszym uczuciem, ich drogi się rozchodzą. Kiedy dziewczyna wraca do Miami, chłopak całkowicie zrywa z nią kontakt i kończy znajomość.

Żeby wyleczyć się z utraconej miłości, Harper nawiązuje relację z poznanym na imprezie Gunnarem – kickbokserem. Gdy wydaje jej się, że zapomniała o Ezrze, ten ponownie wkracza w jej życie jako przeciwnik Gunnara w walce – oficjalnie mają zmierzyć się w ringu, nieoficjalnie rozpoczynają pojedynek o serce Harper. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się również niejaka Nancy, która znacząco komplikuje i tak niełatwą sytuację.

Kogo ostatecznie wybierze Harper? Podąży za sercem czy za rozumem? Co zyska, a co straci w wyniku tego, co się wydarzy?

Informacje dodatkowe o Król ringu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-07-01

Tagi: romans literatura obyczajowa

Kup książkę Król ringu

Król ringu - opinie o książce

Kłamstwo ma krótkie nogi – jest to wiedza stara, jak świat i na ogół pociąga za sobą szereg konsekwencji bolesnych zarówno dla sprawcy, jak i jej ofiary. Czasem ta druga osoba cierpi jeszcze bardziej, bo ból, jaki sprawiają dane fałszywe czyny potrafi ranić bardziej, niż fizyczne ciosy. Tylko szczere i prawdziwe postępowanie może w przyszłości stworzyć podwaliny na zbudowanie dobrej i trwałej relacji między ludźmi.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Harper, która po powrocie z Tajlandii przez dłuższy czas nie otrzymała żadnych wiadomości od poznanego tam chłopaka Ezry. Dziewczyna podczas imprezy poznaje i nawiązuje relację ze znanym kickbokserem Gunnarem. Natomiast Ezra zerwał kontakt, gdyż w czasie romansu z Harper był w stałym związku z Nancy. Dopiero, gdy z nią zerwał poczuł chęć odnowienia kontaktu z Harper, oczywiście bez wtajemniczania jej w to, co było prawdziwym powodem zerwania kontaktu. Spotkanie z Harper ułatwił mu przylot do Miami spowodowany nadchodzącą walką w ringu z Gunnarem. Jakiego wyboru dokona Harper? Jaka tragedia będzie miała miejsce w życiu dziewczyny? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Król ringu” autorstwa Dakoty Arizony.

Kłamstwo

Ezra cały czas zachowywał się, jak typowy egoista stosując różne kłamstwa tylko po to, by żyło mu się dobrze. Pod tym względem przyjaciółka Harper, która okłamała swojego chłopaka w bardzo ważnej sprawie wcale lepiej się od Ezry nie zachowała. Tacy ludzie, jak ci bohaterowie książki nie myślą o tym, że prawda wyjdzie kiedyś na jaw i pociągnie za sobą szereg konsekwencji w tym ból u osób krzywdzonych przez ten czas. Niestety Ezra po danych wpadkach nie wyciągał odpowiednich wniosków, tylko dalej działał z nadzieją na to, że osiągnie upragniony cel, jakim było serce Harper, co oczywiście znowu pociągnęło za sobą lawinę tragicznych wydarzeń. Każde działanie powinno być na chłodno przemyślane, a nie podejmowane pod wpływem emocji.

Gatunek i treść

Znając autorkę zaskoczony byłem jej wyborem, co do gatunku tej książki, wszak sięgnęła po romans klasyczny, który niestety w obecnym czasie jest bardzo rzadko spotykany. Moim zdaniem do tej historii idealnie pasuje, chociażby dlatego, że wedle wzmianki na okładce książki jest ona inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, a to daje sygnał, że opowieść jest oparta na emocjach i zbrodnią byłoby przekształcenie tego w powieść ociekającą z każdej strony erotyką. Pojawiają się również sceny miłosne, ale zaprezentowane dość delikatnie, jak to ma miejsce w tymże gatunku. Dodatkowym atutem książki jest to, że akcja rozgrywa się wokół dyscyplin związanych z boksem, co daje efekt świeżości na tle innych oklepanych miejsc, czy motywów.

Podsumowanie

Na początek chciałem zachęcić do przeczytania opowiadania tej autorki o tym samym tytule w książce „Sportowe Love”, gdyż są tam opisane losy Harper i Ezry podczas pobytu w Tajlandii. Niemniej pozycję jako kontynuację tamtych wydarzeń można czytać osobno. Książkę czytało mi się płynnie i przyjemnie, a pojawiające się emocje podnosiły jej jakość. Czytelnik cały czas jest nakręcany niepewnością dotyczącą tego, jak postąpi Harper, co również jest na plus. Autorka mająca doświadczenie, jako była zawodniczka mieszanych sportów walki, wszystko dotyczące tej dyscypliny opisała w sposób profesjonalny i to jest przykład tego, że twórcy powinni sięgać po znane im dziedziny życia lub robić doskonały research. Obecnie pozostaje mi tylko czekać na zapowiedzianą kontynuację losów tychże bohaterów. Okładka dzięki swej kolorystyce przykuwa wzrok czytelnika. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom gatunku, jak i osobom pragnącym zagłębić się w emocjonującą i dającą wskazówki (dotyczące tego, jak należy postępować w życiu) historię młodych ludzi.

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Dopadł Was kiedyś chwilowy brak weny do czytania? Mnie ostatnio to spotkało, ale....jak tylko zaczęłam czytać Króla Ringu na nowo się zatraciłam w literkach 🥊❤️
"Król Ringu"

Harper podczas wakacji w Tajlandii poznaje przystojnego Ezrę, z którym spędza niezapomniane chwile. Ich spotkania są pełne uniesień. Kiedy dziewczyna wraca do Miami, kontakt się urywa, a jej ciężko o nim zapomnieć.
Próbuje poskładać złamane serce. Na jednej z imprez spotyka Gunnara i postanawia dać szansę tej znajomości. Gdy Harper wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku do jej życia wraca przeszłość. Do Miami przyjeżdża Ezra, który nie tylko będzie chciał na nowo wkraść się do serca dziewczyny, ale również jest przeciwnikiem Gunnara na ringu. Obydwoje nie mogą doczekać się starcia, ponieważ nie będą walczyć tylko o tytuł mistrza, ale również o serce Harper.
Który z nich wygra? Czy Harper posłucha serca czy rozumu? Czy dla miłości warto zatracić przyszłość?
Król Ringu łamie serce. Tutaj nie ma słodkości, mnóstwa cukierkowych chwil. Na stronach tej książki znajdziemy prawdziwe życie, trudności wyborów i ich konsekwencje, które rzucają cień na przyszłość.
Harper przechodzi bardzo wielka przemianę. Na początku zwykła dziewczyna, która nie do końca wie jakie decyzje podejmować, staje się pewną, walczącą o siebie kobietą, dobitnie pokazującą jakimi wartościami kieruje się w życiu.
Gunnar i Ezra....i jeden i drugi bohater skradł moje serce. Nie wiem naprawdę, którego wybrałabym na miejscu Harper. Ezra to dla mnie typowy bad boy, który swoich charakterem przyciąga lepiej niż magnes. Każdy popełnia błędy, on ich trochę zbyt dużo, ale moim zdaniem kierował się zawsze sercem.
Gunnar bardziej rozważny, równie przystojny, do relacji podchodził poważnie. Nie kłamał, nie krzywdził. Taki trochę ideał.
Rozum na pewno stawia na niego.
Tylko co zrobić kiedy siła przyciągania jest tak silna, że rozum przestaje działać?
Zakończenie jest w stylu autorki 😁 Zostajemy z myślą "no chyba jakiś żart. Serio skończyć w takim momencie?"
Ta książka to nie kolejna odchaczona historia odłożona na półkę. To odzwierciedlenie emocji, które odczuwamy każdego dnia. Paleta uczuć od beztroski, radości, po smutek, żal, tęsknotę, poczucie niesprawiedliwości.
Polecam. Wy po prostu musicie przeczytać tą najlepszą, najbardziej wzruszającą, najbardziej poruszającą serce książkę.
Zuza jesteś świetną autorką, i na pewno napiszesz jeszcze wiele cudowności, ale to Król Ringu zostanie na zawsze dla mnie numerem 1 ❤️
Czekam na kontynuację jak nigdy.

Jestem świeżo po lekturze "Król ringu" i żałuje, że już ją przeczytałam bo to była czysta przyjemność z czytania. Historia jest niesamowita a styl autorki taki, że nie sposób się od niej oderwać. No cóż, ja miałam z tym problem a niestety życie zmusiło do odłożenia na chwilkę i jak tylko się dorwałam ponownie to już nie oderwałam.

Harper to młoda dziewczyna, która kończy studia, o których marzyła. Chce być jak jej ojciec lekarzem a dokładnie chirurgiem. Na wakacjach poznaje Ezrę, który zwrócił jej w głowie. Miał być odskocznia po złamanym sercu i letnią przygodą, ale nie potrafi o nim zapomnieć. Kiedy poznaje Gunnara jej życie nabiera trochę innego toru. Za namowa przyjaciółki otwiera się na nową znajomość. Kiedy już myśli, że wszystko się wypastowało Ezra ponownie się pojawia w jej życiu i sporo namiesza.

Ezra to młody mężczyzna, który ma przed sobą sportową karierę. Kiedy poznaje Harper boi się, że utraci kontrole nad swoim życiem. Z jednej strony nie potrafi o niej zapomnieć z drugiej boi się, że nie skupi się na sporcie a tym samym zaprzepaści to co wypracował. Jednak gdy na jego drodze pojawia się Harper a wraz z nią rywal do jej serca postanawia walczyć o dziewczynę. Tylko czy Harper mu wybaczy? Czy uda się mu przekonać ja do siebie?

Historia bardzo mnie ujęła. Harper to młoda dziewczyna, która zawsze działa według swoich zasad. Za namowa przyjaciółki zaczyna łamać soje zasady i nabiera odwagi tak jak w przypadku wakacji, gdzie odważyła się na szalony romans dopiero co poznanym chłopakiem. Dodatkowy plus za postacie, oj dużo się tu pojawia świetnych postaci, które niby są poboczne ale tworzą specyficzny klimat. W książce mamy szereg emocji. Wręcz są namacalne. To, co przezywa Harper jest świetnie opisane. Przechodzi od radości po smutek a jej rozterki kogo ma wybrać Ezrę czy Gunnara są świetnie napisane. Fabuła przemyślana, nie mam się, do czego przyczepić no może do dwóch rzeczy. Pierwsza jest Gunnar, który mi szalenie przypadł do gustu i trochę mi go szkoda. Ezra to facet, którego nie sposób nie polubić, choć były momenty, że chciałam go walnąć by się otrząsnął i zdecydował czego tak naprawdę chce. Druga to zakończenie ale o nim za chwilkę. Książka pisana z dwóch perspektyw Harper i Ezry. Uwielbiam taką formę książek.

W książce mamy kilka postaci, które mi przypadły do gustu. Szalona Scarlett, przyjaciółka Harper Cam, która sam przezywa rozterki i nie mogę się doczekać jak zakończy się jej historia. W książce sporo się dzieje. Mamy tu dużo scenek, od tych, w których mamy dużo zabawnych scenek, buzia sama nam się uśmiecha w trakcie czytania po te smutne, przy których zakręci nam się łezka w oku. I tu mamy ta druga rzecz, którą określę mianem "mankamentu". No jak tak można czytelnika zostawić w takim momencie? No jak? Pomijam fakt, że szalenie podoba mi się nasza Harper po przemianie, to jak odważyła się postawić wszystko na jedną kartę i zmienić całe swoje życie. Pomijam fakt, że kibicowałam jej by odnalazła szczęście to czuje niedosyt. Ta książka jest zdecydowanie za krótka. Już nie mogę się doczekać kontynuacji i chyba dostane kota zanim się ukaże. Epilog intrygujący, ciekawy i zaskakujący. Autorce gratuluję ale mam prośbę by wydała kontynuację jak najszybciej. Polecam

"Król Ringu" Dakota Arizona Wydawnictwo Plectrum to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z wątkiem sportowym. Książkę czyta się szybko i przyjemnie dzięki emocjom ukazanym przez autorkę. Towarzyszymy bohaterom odczuwając je tak mocno i czekając na decyzje, które zostaną przez nich podjęte.

"W życiu człowiek musi stawić czoła przeciwnościom losu, zasklepić swoje złamane serce i odnaleźć wewnętrzną siłę".

Harper Deham po powrocie z wakacji w Tajlandii, próbuje pogodzić się z sytuacją. Nawiązany wakacyjny romans zakończył się tak szybko, jak się zaczął. Dziewczyna myślała, że Ezra Collette poczuł coś więcej tak jak ona. Niestety chłopak zerwał z nią całkowicie kontakt. Harper, aby zapomnieć rzuca się w wir nauki. Za namową przyjaciółki uczestniczy w imprezie i właśnie tam poznaje Gunnara. Znajomość się rozwija, choć nie tak szybko jak było z Ezrą. Harper nie chce zostać skrzywdzona. Niestety przed dziewczyną trudne decyzje i rozmowy, ponieważ na horyzoncie pojawia się Ezra. Do tego ma być przeciwnikiem Gunnara w ringu. Emocje aż buzują. Mężczyźni zaczynają rywalizować o dziewczynę. Kto zdobędzie jej serce? Czy tajemnice i kłamstwa wyjdą na jaw? I jaką rolę w tym wszystkim odegra niejaka Nancy? Kto ucierpi najbardziej w tej walce?

"... życie składa się także z beznadziejnych chwil, one też nas czegoś uczą..."

Autorka zaserwowała nam ciekawą fabułę. Wykreowani bohaterowie i akcja prowadziła do zakończenia, którego się nie spodziewałam. Czytając książkę czułam się, jakbym to ja miała pomóc bohaterom podjąć decyzje. Ból, smutek i inne emocje przeżywa się z bohaterami bardzo mocno. Takiej lektury było mi trzeba. Jeśli chcecie się przekonać jak potoczą się losy bohaterów koniecznie sięgnijcie po książkę. Gwarantuję Wam niesamowitą lekturę.