Otwarty na różnorodność i szczery poradnik w formie powieści graficznej - o płci, orientacji seksualnej, wyrażaniu zgody na seks i bezpieczeństwie, gdy ktoś się na niego zdecyduje. Idealna książka dla nastolatków zadających pytania... Czy to, co czuję, jest normalne? To, co się dzieje z moim ciałem, jest normalne? Czy ja jestem normalny/normalna? Skąd mam wiedzieć, które wybory są właściwe? Jak naprawić błąd?

Let's Talk About It to przemyślana, dobrze opracowana powieść graficzna i przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć, a nie wiesz, jak o to zapytać. Opowiada o związkach, o przyjaźni, o tożsamości płciowej, o orientacji, anatomii, obrazie ciała, ale też o bezpiecznym seksie, sekstingu, odrzuceniu, edukacji seksualnej i wielu innych ciekawych kwestiach.

Informacje dodatkowe o Let's Talk About It. Relacje, płeć oraz seks - czyli wszystko, o czym chcesz pogadać, a nie wiesz jak:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2022-08-24
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
ISBN: bd

Tagi: dla młodzieży poradnik

Kup książkę Let's Talk About It. Relacje, płeć oraz seks - czyli wszystko, o czym chcesz pogadać, a nie wiesz jak

Let's Talk About It. Relacje, płeć oraz seks - czyli wszystko, o czym chcesz pogadać, a nie wiesz jak - opinie o książce

Seks nie jest już takim tematem tabu jak dawniej, lecz świadomość młodych ludzi wkraczających w dorosłość jest niska z różnych powodów. Remedium na to może być powyższa książka.

Zanim zaczęłam czytać tę publikację, przekartkowałam ją sobie. Zerknęłam na spis treści i uderzyło mnie bogactwo informacji. Jednak w lekkie zdumienie wprowadziły mnie odważne ilustracje. W pierwszej chwili mały szok, a potem radość. Radość, że w końcu ktoś ,,otwarcie" w książce graficznej dla młodzieży wiarygodnie rysuje zróżnicowane nagie postacie, narządy płciowe w czasie erekcji, szczegóły anatomiczne. Autorzy nawet podpowiadają, jak może przebiegać randka solo, czyli techniki masturbacji ,,do wypróbowania". Od razu rzuca się w oczy jedno - w tej książce brak tabu. I bardzo dobrze! Koniec z krępującymi tematami. Liczy się wiedza i rozmowa.

Ilustracje przyciągają wzrok na różne sposoby. Ukazują młodych ludzi wchodzących w dorosłość, którzy mają wiele pytań i wątpliwości w kwestiach związanych z dorastaniem i własną seksualnością. Prostotę i przejrzystość obrazu doceni każdy. Spodobała mi się kreska. Miękka czcionka ułatwia czytanie, nie męczy oka. Wzrok przyciągają kolorowe zdania. Niektóre z nich umieszczono na kolorowym tle. W ten sposób wyróżniono najważniejsze informacje. Kolejny plus to bohaterowie, także niepełnosprawni. To młodzi ludzie, którzy ze sobą PO PROSTU rozmawiają. Głównie to koledzy i koleżanki, choć pojawia się także starsza, doświadczona siostra. Sama forma książki graficznej z krótkimi rozdziałami tylko zachęca nastolatków do sięgnięcia po nią.

Począwszy od związku, płci, orientacji i obrazu własnego ciała; przez masturbację, antykoncepcję, seksting, orgazm, fantazje erotyczne; aż do tego, co po seksie, uczucia zazdrości i odrzucenia. Autorzy obalają mity. Udzielają dobrych praktyk. Uświadamiają, że każdy ma prawo być sobą i czuć się dobrze w swoim ciele. Nic dziwnego, że zachłysnęłam się tą publikacją. Chłonęłam ją całą sobą. Chciałam jeszcze i jeszcze. Sama dowiedziałam się co nieco, np. że jestem osobą cispłciową. Poznałam nowe zaimki i kilka pojęć. Poczułam lekki niedosyt przy wątku miesiączki. Ta książka graficzna jest zarazem poradnikiem, jak i przewodnikiem oraz podręcznikiem. Napisana przystępnym językiem w młodzieżowym stylu oraz bez osądzania i moralizowania.

Nietuzinkowa. Szczera. Konkretna. Rzetelna. Bezkompromisowa. Otwarta. Rzeczowa. Przemyślana. Przystępna. Sekspozytywna.

NORMALNA!

Ktoś w końcu o seksie pisze jak o jedzeniu czy podróżach.

Zero skrępowania. Zero wstydu. Zero tabu.

Po tak dużej dawce wiedzy autorzy nie zostawiają młodego człowieka samego. Podpowiadają, z kim można porozmawiać, gdzie szukać pomocy. W dodatku ,,Dla zainteresowanych" wyszczególniono książki i strony internetowe, które dostarczą dodatkowej wiedzy. ,,Indeks" pomoże czytelnikowi w szybkim odnalezieniu interesujących go kwestii.

,,Let's Talk About It" to pozycja skierowana do młodych ludzi 15+. Młodsi niekoniecznie odnajdą się w poszczególnych rozdziałach, ale wszystko to sprawa indywidualna. Osobiście książkę polecam każdemu dorosłemu, by zmierzył się z tematami jakże ludzkimi, a bardzo często krępującymi. Wiedza, samoświadomość, relacje, tolerancja, szacunek, rozwaga, emocje to wszystko i dużo więcej znajdziecie w tej książce graficznej. Uważam, że może doskonale się sprawdzić jako podręcznik na WDŻ. Każdy młody człowiek powinien dostać swój egzemplarz na start w dorosłe życie seksualne.

Oby więcej takich świadomych lektur dla nastolatków, które pomogą im zrozumieć siebie, swoje ciało i myśli. Które nauczą ich otwartej rozmowy o seksie, orientacji, tożsamości płciowej. Bo rozmowa to podstawa nawiązania więzi.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2022-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Autorzy nie stronią od żadnego z tematów tabu. Nie uciekają się do moralizatorstwa. Nie mówią, co jest dobre, a co złe - właściwe i nieakceptowalne. Wręcz przeciwnie. Udowadniają, że każdy z nas jest inny i ma prawo do bycia tym, kim chce - bez poczucia, że może być z tego powodu kimś gorszym od innych. I to jest naprawdę piękne w tej książce. A dzięki temu ona sama zyskuje niebywałą wartość. Dlatego też bez zastanowienia sięgnijcie po ten tytuł. Przeczytajcie go sami lub od razu dajcie swoim dzieciom do zapoznania się z nim. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy z całą pewnością będą zadowoleni z tej decyzji. Ja nie żałuję i wy też nie będziecie żałować. Gwarantuję to tam! A wydawnictwu Jaguar dziękuję za to, że postanowiło wydać ten tytuł ?"

Cała recenzja ? https://bit.ly/3C6l4y0