Podróże antycznych bohaterów od razu kojarzymy z Odyseuszem. Tymczasem Raimund Schulz pokazuje, że prawdziwych Odyseuszy było całkiem wielu. Na wyprawy w nieznane, na odkrywcze przygody, na przecieranie nowych szlaków kupieckich decydowali się śmiałkowie greccy, feniccy, chińscy, indyjscy czy wreszcie Rzymianie. Ich dokonania autor starannie zebrał śledząc przekazy ze wszystkich bez mała kultur starożytnych. Zdumiewa rozmach tych wypraw i ich opisów – od koła podbiegunowego na północy do południowych krańców Afryki, od wysp atlantyckich do dalekich Chin. Rzecz opisana barwnie i wciągająco by czytelnik też mógł zakosztować smaku antycznych przygód w podróży i poczuł się odkrywcą.

Informacje dodatkowe o Łowcy przygód w dalekich krainach. Wielkie pionierskie podróże i wiedza antyku o świecie:

Wydawnictwo: PIW
Data wydania: 2020-11-16
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-8196-162-2
Tłumaczenie: Bartosz Nowacki

Tagi: historyczne

Kup książkę Łowcy przygód w dalekich krainach. Wielkie pionierskie podróże i wiedza antyku o świecie

Łowcy przygód w dalekich krainach. Wielkie pionierskie podróże i wiedza antyku o świecie - opinie o książce