Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności

Młoda kobieta rzuca studia doktoranckie i zaczyna grać w pokera. Wdrożywszy się

w system analizowania możliwych scenariuszy i wyliczania szans na ich ziszczenie, potrafi określić z góry błędy swoich przeciwników i staje się jedną z najlepszych zawodniczek na świecie.

Grupa specjalistów Google przez cztery lata gromadzi dane na temat funkcjonowania najlepszych zespołów pracowniczych, aby ogłosić, że ważniejsze jest to, co łączy grupę, niż jej personalny skład.

Generał piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, widząc niskie morale ochotników, układa od nowa program szkolenia w obozie dla rekrutów. Okazuje się, że wypracowanie postawy ,,ukierunkowanej na działanie" może zmienić nawet najbardziej rozchwianych nastolatków w niepokonanych zdobywców.

Termin premiery Krainy lodu wytwórni Walt Disney Pictures zbliża się wielkimi krokami. Katastrofa wisi w powietrzu, jednak zespół produkcyjny otrząsa się z niemocy, przeżywa twórczy przełom i w efekcie powstaje jeden z najlepszych filmów animowanych

w historii kina.

Co łączy tych wszystkich ludzi?

Wiedza, że efektywność to umiejętność dokonywania wyborów i podejście do codziennych obowiązków. To odpowiednie postrzeganie małych celów na tle dużych wyzwań, to kultury organizacyjne, które budujemy jako liderzy, nie zamykając się na postęp. To wreszcie stosunek do informacji. Te aspekty różnią ludzi produktywnych od zapracowanych.

Mądrzej, szybciej, lepiej traktuje o ośmiu kluczowych obszarach - od motywacji

i umiejętności wyznaczania celów aż po zagadnienie koncentracji i dokonywanie wyborów - które tłumaczą, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie i niektóre firmy tak wiele potrafią zrobić. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych w dziedzinie neurologii, psychologii i ekonomii behawioralnej, jak również na doświadczeniach dyrektorów generalnych, reformatorów oświaty, generałów wojska, agentów FBI, pilotów samolotów pasażerskich i scenarzystów z Broadwayu, autor udowadnia, że najbardziej produktywni ludzie, firmy i organizacje faktycznie działają inaczej, ale to nie wszystko.

Oni zupełnie inaczej widzą świat i inaczej podejmują decyzje.

Charles Duhigg - zdobywca Nagrody Pulitzera, jest dziennikarzem śledczym w ,,The New York Times" i autorem bestsellerowej książki Siła nawyku. Otrzymał nagrody National Academy of Sciences, National Journalism i Gorge Polk. Jest absolwentem Harvard Business School oraz Uniwersytetu Yale. Mieszka na Brooklynie z żoną i dwójką dzieci.

Informacje dodatkowe o Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2016-10-17
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności

Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Ta książkę umacnia pozycję Duhigga jako eksperta z zakresu efektywności. Autor wskazuje jak to się dzieje, że niektórzy ludzie i niektóre organizacje potrafią działać niezwykle skutecznie. Udowadnia opierając się na najnowszych badaniach naukowych z zakresu neurologii, psychologii i ekonomii behawioralnej, jak również na doświadczeniach wybitnych osób z różnych branż, że najbardziej produktywne jednostki oprócz innego sposobu działania, inaczej patrzą na świat  i w odmienny sposób podejmują decyzję.

Duhigg opisuje osiem obszarów skutecznego działania - od motywacji i umiejętności wyznaczania celów, aż po zagadnienia związane z koncentracją, budowaniem kultury organizacyjnej oraz dokonywanie wyborów. Zagadnienia są zilustrowane i wsparte ciekawymi przykładami.

To bardzo dobrze napisana i zredagowana książka, która wciąga czytelnika niezależnie od obszaru zawodowego, w którym funkcjonuje. Struktura publikacji jest podzielona w przejrzysty i logiczny sposób na rozdziały oraz części. Niewielką wadą może być brak prostych podsumowań oraz zbyt mała liczba schematów, które porządkowałyby tekst. Dużym atutem jest załączony aneks, czyli przewodnik dla czytelnika, zawierający wiele praktycznych wskazówek oraz bardzo bogata bibliografia dla osób, które chciałyby pogłębić wybrane tematy.

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2016-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności to książka dla tych, którzy marzą o tym by zmienić swoje życie. Napisana w dość skomplikowany, dla mnie zbyt naukowy sposób. Jednak starałam się z niej wyciągnąć tyle przydatnych informacji ile tylko mogłam. Teraz będę testować to czy faktycznie stałam się bardziej poukładana, efektywna i jednocześnie bardziej zadowolona.
Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2020-04-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Skończyłam książkę po zachwycie nad "Siła nawyku". Niby jest dalej dobrze, forma podobna, ale troszkę mnie zmęczyła. Za bardzo napisana jak poradnik, przez co przeczytałam, ale pewnie do niej nie wrócę.

Siła komunikacji
Charles Duhigg0
Okładka ksiązki - Siła komunikacji

Wszyscy chcemy prowadzić rozmowy, które coś znaczą. Chcemy, żeby nasze rozmowy pogłębiały bliskość i prowadziły do rozwiązywania problemów. Chcemy czuć...

Siła nawyku
Charles Duhigg0
Okładka ksiązki - Siła nawyku

Nawyki mają potężną moc, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie...