Nawiedzenia i opętania. Zaświaty. Historie prawdziwe

Niezwykłe podsumowanie wieloletnich doświadczeń słynnych demonologów w kontaktach z zaświatami

Ed i Lorraine Warrenowie przez blisko sześćdziesiąt lat zajmowali się badaniami zjawisk nadprzyrodzonych. Odprawili setki egzorcyzmów, przeprowadzili mnóstwo seansów spirytystycznych, a ich wykłady pomogły wielu ludziom zrozumieć, jak niebezpieczna w skutkach może okazać się próba kontaktu ze światem nadprzyrodzonym.

Książka Zaświaty. Historie prawdziwe zgłębia tajemnice najważniejszych dla pary demonologów spraw, które przebadali osobiście. Na podstawie kilku z nich nakręcono słynne filmy, jak Amityville horror, Obecność, Udręczeni czy Annabelle. Warrenowie wyjaśniają również, kiedy po raz pierwszy zetknęli się z siłami nieczystymi, a także z czym wiąże się bycie demonologiem. To także próba odpowiedzi na pytanie, co o zjawiskach nadprzyrodzonych ma do powiedzenia nowoczesna nauka.

Opętania. Nawiedzenia. Egzorcyzmy. Nadprzyrodzone tajemnice związane z wieloma kulturami. Ed i Lorraine Warrenowie po raz kolejny otwierają bramę do świata, który od zarania dziejów wywołuje w człowieku głęboką zadumę i... przerażenie.

Informacje dodatkowe o Nawiedzenia i opętania. Zaświaty. Historie prawdziwe:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-07-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Ghost Tracks

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Nawiedzenia i opętania. Zaświaty. Historie prawdziwe

Nawiedzenia i opętania. Zaświaty. Historie prawdziwe - opinie o książce

Ed i Lorraine Warrenowie przez blisko 60 lat zajmowali się badaniem zjawisk nadprzyrodzonych. Lorraine była medium, a Ed jedynym egzorcystą zaakceptowanym przez Watykan. W swoim życiu odprawili setki egzorcyzmów, a ich wykłady pomogły wielu ludziom zrozumieć, jak niebezpieczna czasem bywa próba nawiązania kontaktu ze światem nadprzyrodzonym.

Książka opisuje nie tylko najważniejsze dla nich sprawy, ale dowiemy się z niej również w jaki sposób małżeństwo w ogóle zainteresowało się takimi tematami.

Pozycja podzielona jest na pięć części.

W pierwszej poznajemy Warrenów, którzy opowiadają nam o sobie. Potem mamy rozdział poświęcony duchom, a w następnym historię opętania w Amityville.

Pozostałe dwa rozdziały poświęcone są rozważaniom. Niewytłumaczalne- prawda czy bzdura i badanie zjawisk paranormalnych- głupota czy nauka.

Dla mnie, jako osoby, która od wielu lat interesuje się życiem pozagrobowym i niewytłumaczalnymi zjawiskami, lektura tej książki była naprawdę bardzo ciekawa. Szczególnie ostatnie rozdziały, gdzie mogłam sama ze sobą polemizować.

Oczywiście wynik był z góry przesądzony.

Ja w takie zjawiska wierzę, uważam je za nieodłączną część naszego życia, wartą zgłębienia, dlatego każda tego typu pozycja jest dla mnie źródłem dodatkowej wiedzy.

Jeśli Wy też lubicie takie tematy, to oczywiście zapraszam do czytania.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-02-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023, E-booki, Popularnonaukowe,
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;