Ooodjazd!

Wsiąść do pociągu – i to nie byle jakiego! Trójwymiarowa wyprawa przez historię kolei.

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Nasza podróż w stylu retro zaczyna się w roku 1829, kiedy inżynier George Stephenson zbudował „Rakietę”, nowoczesną lokomotywę, która osiągała zawrotną prędkość 40 km na godzinę.

Kolejny przystanek – Manhattan, gdzie pod koniec XIX wieku zrobiło się tak ciasno, że zbudowano kolej nadziemną, jeżdżącą na wiaduktach ponad miastem.

Dokąd dalej? Do Szkocji, wraz ze słynnym „Latającym Szkotem”, pociągiem, który od lat 20. XX wieku łączył Londyn z Edynburgiem.

Wciąż za wolno? Przesiądźmy się do francuskiego TGV albo do Shinkansenu – superszybkiego japońskiego pociągu, który jeździ z szybkością ponad 200 km na godzinę!

Na przestrzennych stronach tej wysmakowanej graficznie książki zobaczycie słynne pociągi, a dzięki opisom na odwrocie poznacie ich niezwykłe historie. Rozłóżcie całą książkę, by uzyskać długą na blisko dwa metry panoramę: są tu dworce, semafory, wiadukty i dymiące kominy parowozów. Zawiadowca już macha chorągiewką. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Ooodjazd!

Informacje dodatkowe o Ooodjazd!:

Ooodjazd! - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek
Przeczytane:2020-11-01,

Niedawno premierę miała książka pt. "Ooodjazd!" autorstwa Gerarda Lo Monaco, która pojawiła się na polskim rynku dzięki wydawnictwu @dwiesiostry . Jest to cudowny pop-up, który pokazuje skróconą historię kolei. W książce zawarto i opisano 5 najważniejszych pojazdów kolejowych świata, od "Rakiety" Stephensona, przez kolej nadziemną w Nowym Jorku (swoją drogą pisałam w połowie studiów referat o rewitalizacji High Line), "Latającego Szkota", po japońskiego Shinkansena i francuskiego TGV. "Rakieta" zaprojektowana przez George'a Stephensona była pierwszym parowozem w historii, który połączył swą ważne miasta w Anglii, czyli Liverpool oraz Manchester, z kolei francuski TGV znany jest z największej prędkości, jaką do tej pory udało się osiągnąć kolei i wynosi 574 km/h. "Ooodjazd!" to prawdziwa uczta dla umysłu, ale przede wszystkim dla oczu. Precyzyjna robota pozwala podziwiać 5 najróżniejszych pociągów w różnych przestrzeniach czasowych. Całość została wspaniale przemyślana, jest kolorowa, w scenach uczestniczą nie tylko opisywane pojazdy, ale także ludzie ubrani odpowiednio do swoich czasów. Tę książkę można oglądać godzinami i za każdym razem zwracać uwagę na cos innego, dopatrywać się kolejnych detali.
Z całego serca polecam tę książkę młodym fanom kolei, z pewnością znajdą coś dla siebie!😊