Pandemia. Wielka mistyfikacja. Dziennik czasu zarazy

26 czerwca, piątek. W Paryżu od wtorku kanikuła 35°C. Tym, co przeżyli koronawirusa, grozi teraz śmierć od upału. Francuzi długo będą pamiętać aferę COVID-19. W samej Île de France umarło więcej ludzi niż w całych Chinach. Przypomniał o tym prof. Didier Raoult przesłuchiwany w środę przez Komisję Parlamentarną i wczoraj rano przepytywany przez Jean-Jacquesa Bourdin w telewizji.

Zdaniem uczonego z Marsylii co najmniej połowę ofiar można było uratować od śmierci, gdyby zastosowano odpowiednią strategię. Zamknięcie w domach pozbawiło opieki lekarskiej chorych we wczesnym stadium. Czasowy zakaz praktyki dentystów i zamknięcie gabinetów dodatkowo pogorszyło sytuację. Wiele zakażeń zaczyna się od chorego zęba. Chorzy umierali w zamknięciu, w najlepszym razie zabierano ich do szpitala już w stanie beznadziejnym. Brakowało testów. Nie można było przetestować wszystkich, ale można było przetestować wielu.

Tego też zaniechano. Jak podobna katastrofa sanitarna była możliwa we Francji, o legendarnie wysokim poziomie medycyny i opieki lekarskiej? Czy to starają się obecnie zrozumieć komisje parlamentarna i senacka? Czy popełniono błędy, czy zaniedbania? Jakie? Dlaczego? Kto? Profesor Christian Perronne formułuje te pytania w tytule swojej nowej książki: „Czy są takie błędy, których oni nie popełnili?” Odpowiedzi będzie szukał również sąd, orzekając o winie i karze. Prokuratura prowadzi obecnie śledztwo z pozwu wielu skarżących: lekarzy, pielęgniarek, rodzin ofiar – o zagrożenie życia i o nieumyślne (?!) spowodowanie śmierci.

Historia tej tragedii, śledzona na bieżąco, dzień po dniu, wyjaśnia prawie wszystko.

Informacje dodatkowe o Pandemia. Wielka mistyfikacja. Dziennik czasu zarazy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Antyk
Data wydania: 2020-12-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Pandemia. Wielka mistyfikacja. Dziennik czasu zarazy

Tagi: Pandemia covid

Kup książkę Pandemia. Wielka mistyfikacja. Dziennik czasu zarazy

Pandemia. Wielka mistyfikacja. Dziennik czasu zarazy - opinie o książce

Trudno mi było przebrnąć przez tę książkę, ale wynika to ze sposobu pisania autora.
Książka przepełniona jest faktami, ale ich sposób przekazu, przynajmniej mnie, całkowicie zniechęca do autora.

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis