Podglądając wieloryby. Historia i przyszłość gigantów z głębin

Zawarte tu teksty są zgrupowane w trzy zasadnicze części: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ogólnie mówiąc, chcę odpowiedzieć na pytania o to, skąd wzięły się wieloryby, jak wygląda ich dzisiejsze życie i co stanie się z nimi na Ziemi w epoce człowieka (nowej erze, którą niektórzy uczeni nazywają antropocenem). Niemniej opowieści te nie chcą się grzecznie wpasować w te trzy przedziały czasowe. Czerpią jedne z drugich i wzajemnie się przenikają, ponieważ w myśleniu o wielorybach powinniśmy obejmować spojrzeniem całość dostępnego materiału. Rozwikłanie wielu tajemnic żyjących obecnie waleni wymaga odwołania się do ich ewolucyjnej przeszłości, podobnie jak niespodzianki wynikające ze skamienielin mogą tłumaczyć istotne fakty z ich dzisiejszego życia oraz naświetlać przyszłość.

- Nick Pyenson

Paleontologiczny majstersztyk! [Podglądając wieloryby] oddaje podekscytowanie... szukaniem odpowiedzi na głębokie pytania w nauce o walenie - ,,Nature"

Dr Nick Pyenson - kurator kopalnych ssaków morskich w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej Smithsonian Institution w Waszyngtonie. Publicysta, badacz antropologiczny, autor artykułów naukowych.

Informacje dodatkowe o Podglądając wieloryby. Historia i przyszłość gigantów z głębin:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2020-09-24
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Spying on Whales

Tagi: Biologia / Nauki o życiu bóg

Kup książkę Podglądając wieloryby. Historia i przyszłość gigantów z głębin

Podglądając wieloryby. Historia i przyszłość gigantów z głębin - opinie o książce

Forget Me Not
Julie Soto