Projekt Omega

Nie wiesz, kiedy możesz stać się nieoczekiwanie i wbrew swojej woli, obiektem w nieznanym Ci projekcie. Nieświadom niczego, będziesz kroczył ulicą lub kochał się ze swoją partnerką odcięty od świata w sypialni, a wszystko, co zrobisz zostanie zarejestrowane i poddane dogłębnej analizie przez sztab zawodowców. Będziesz dla nich ważny, jak wiele elementów w procesie całego projektu. Wyhodują Cię, jak roślinę w szklarni i jeżeli będziesz miał szczęście, zrobią z Ciebie… No właśnie, kim Ty właściwie będziesz? Sztab ludzi nieustannie, w dzień i w nocy długimi latami, przygotowuje się do wielkiego dzieła, by w finałowej rozgrywce stworzyć Ci swoisty tron. Wiele detali musi zgrać się jednocześnie, byś mógł zaistnieć… Niewielka liczba osób wie o tym, co z Tobą zrobią, ale nie mają gwarancji, że projekt się powiedzie. Już tylko chwila dzieli ich od zrobienia tego, czego nie udało się zrobić dziesięć lat temu. Wówczas wybrane obiekty poniosły śmierć. Czy teraz się uda? Czy projekt sprosta zadaniu, byś mógł przeżyć finałową scenę? Nic nie jest pewne. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że do końca niczego nie będziesz świadomy i bez względu na to, czy projekt się powiedzie czy nie – znikniesz dla swojego otoczenia, żywy lub martwy. Jednak nie o Tobie jest ta opowieść, a o ludziach, dla których Ty jesteś tak ważny, najważniejszy. A gdy będziesz miał szansę znowu otworzyć oczy, zrozumiesz.

Informacje dodatkowe o Projekt Omega :

Projekt Omega - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Projekt Omega" autorstwa Dereka Edwardsa to powieść science-fiction. Grupa badaczy i naukowców od lat szuka odpowiedniego miejsca, aby zapewnić ludzkości alternatywne miejsce do życia. David i Monique, jedno z czterech małżeństw wybranych do projektu ,,Omega", wiodą spokojne, normalne życie. Nie spodziewają się zupełnie, co w niedalekiej przyszłości zafundują im ludzie z tajemniczego ośrodka badawczego, ukrytego pod nazwą brzmiącą dość banalnie - Ośrodek Badań Naukowych Nad Zdrową Żywnością Młode małżeństwo spodziewa się pierwszego dziecka, jednakże nie spodziewają się, że zostaną niebawem pierwszymi mieszkańcami odległej o sześć tysięcy lat świetlnych, planety DE. Po wielu latach prób i ciężkiej pracy wielu osób, udaje się wreszcie doprowadzić do finalizacji projektu ,,Omega" i pierwsze ,,obiekty" trafiają na odległą planetę ... Interesująca książka, pełna zwrotów akcji, trzymająca w napięciu, autor ani na chwilę nie pozwala nam się nudzić przy tej lekturze.