Przyjaciele

Bert i Emi codziennie taszczą na Wzgórze ogromne kartonowe pudła, by w nich przesiadywać.

Bywa, że są królami, żołnierzami, astronautami. Czasem piratami żeglującymi po wzburzonych morzach. Lecz zawsze, ale to zawsze pozostają przyjaciółmi.

W powinien bardzo zimny poniedziałek pojawia się ktoś, kto chce do nich dołączyć.

Czy ich dwójka przyjmie nowego do paczki? Czy można mieć więcej niż jednego najlepszego przyjaciela?

Poruszające powiastki Benjiego Davisa stały się już klasyką literatury dziecięcej. Autor z niezwykłą sobie czułością, słowem i obrazem opowiada o najważniejszych sprawach, takich jak miłość, tęsknota, czy właśnie przyjaźń. Polscy czytelnicy pokochali go za takie tytuły jak: ,,Mój wieloryb", ,,Cudowna wyspa dziadka", ,,Lato u babci", ,,Powrót wieloryba".

Informacje dodatkowe o Przyjaciele:

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2022-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2022,

,,Przyjaciele" - Linda Sarah, Benji Davies

Bert i Emi to dwójka małych chłopców, którzy każdy dzień spędzają w swoim towarzystwie. Taka prawdziwa przyjaźń między tą dwójką. Do świetnej zabawy wystarczy im kij i karton, nie potrzebują wymyślnych zabawek. Każdą wolną chwilę spędzają na Wzgórzu, gdzie dobrze się bawią.

Pewnego dnia, dołącza do nich nowy kolega. Natomiast Bert jest strasznie zawiedziony. Nie chcę się dzielić Emi z innym dzieckiem. Uważa, że ich dwójka zawsze powinna trzymać się razem i nie ma dla nikogo innego miejsca. Czy Bert zrozumie swój błąd i pozwoli, aby Szu bawił się razem z nimi?

Bert czuje się odrzucony i zazdrosny. Zepchnięty na inny tor. Wystarczyło tylko znaleźć nić porozumienia, by nikt nie czuł się poszkodowany. Emi i Szu postanawiają odzyskać przyjaźń Berta. Budują wypasioną maszynę, która ma przekonać Berta do ich życzliwości.

"raz-Emi, dwa-Bert, trzy-Szu"

Piękne, kolorowe wydanie. Duży format w twardej oprawie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-5 lat, ale uważam, że to bardzo mądra pozycja, która i starszym dzieciom otworzy oczy i pozwoli w swoje kręgi wpuścić nowe osoby. I, że warto mieć wokół siebie takich prawdziwych przyjaciół, przy którym czujemy się lubiani.

Wartościowa książka, która pozwala młodym czytelnikom uwierzyć, że prawdziwa przyjaźń istnieje. Nie warto żyć w pojedynkę, lecz otaczać się osobami, które nas rozumieją i są w stanie wskoczyć za nami w ogień.