Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha

Bestsellerowa powieść z Ukrainy!

Co może wyniknąć z internetowej znajomości z młodą, piękną cudzoziemką? Oczywiście miłość na całe życie!

Jest o tym przekonany czterdziestotrzyletni Klaus Otto Bach - spokojny mieszkaniec niemieckiej Kilonii, amator dobrego piwa i damskich rajstop, wykonujący jakże pożyteczny zawód elektryka. Niestety, kobieta na całe życie nagle znika, przestaje odpowiadać na wiadomości. Klaus rzuca wszystko i wyrusza do dalekiej Ukrainy, by odnaleźć obiekt swoich marzeń.

Nieokiełznana ojczyzna ukochanej co i rusz go zaskakuje. Klaus albo się dziwi, albo mierzy z drwinami pod swoim adresem. A los rzuca mu kolejne wyzwania i piętrzy przeszkody. Jednak nasz "nowoczesny Don Kichot" nie rezygnuje z poszukiwań. I w końcu los okazuje Bachowi litość i daje "ostatniemu romantykowi" słodką chwilę szczęścia, a czytelnikowi najbardziej nieoczekiwane ze wszystkich możliwych zakończeń. Tak, będzie całkiem wesoło.

Informacje dodatkowe o Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha :

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2023-07-27

Tagi: romans obyczajowa

Kup książkę Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha

Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha - opinie o książce

Klaus Otto Bach ma nietypowe zamiłowanie - to amator damskich rajstop. I to do tego stopnia, że potrafi w godzinach szczytu wsiąść do autobusu aby podziwiać kobiece nogi. Szczególnie jesienią i wiosną, gdy panie chętniej sięgają po ten element garderoby.

Przyjaciel zapewnia Bacha, że najlepsze kobiety to Ukrainki. Niemiec zapoznaje więc na czacie jedną z nich. Ich internetowa znajomość rozwija się, ale nagle ukochana znika. Klaus jest zdeterminowany by wyruszyć do ojczyzny dziewczyny i ją odnaleźć. Czym Ukraina go zaskoczy? I czy odnajdzie piękną cudzoziemkę?

Oczekiwałam lekkiej historii miłosnej. A co dostałam? Powieść pełną zaskoczeń, z ciekawostkami historycznymi i z nutką humoru. Autorka pokazała czym jest dążenie za marzeniami, z uporem i z wytrwałością. Podziwiam Klausa za jego odwagę. Ukraina wielokrotnie zaskoczyła Bacha, muszę przyznać, że mnie również. Poznałam kilka zwyczajów i tradycji tego kraju. Ta książka jest dość specyficzna i nie każdemu może przypaść do gustu. Dużo tu opisów, które dla niektórych mogą być nużące. I choć początkowo ciężko mi się czytało i nie mogłam się wczuć w tą historię, to później już było tylko lepiej. Nie spodziewałam się takiego zakończenia - ale to dobrze, bo nie lubię, gdy historia jest schematyczna. To jak? Zaciekawieni?