Sekretne życie introwertyków

Jak myślisz, co łączy cię z Chopinem, Meryl Streep, Eltonem Johnem i Audrey Hepburn?
Czy zawsze towarzyszyło ci poczucie inności? Czy cechowała cię nieśmiałość, byłeś wycofany i cichy? Czy inni ciągle pytali, dlaczego nic nie mówisz? Czy nadal o to pytają?
Introwertyczka Jenn Granneman, założycielka „Introvert, Dear”, największej społeczności introwertyków na świecie, opisuje wewnętrzny świat ludzi nierozumianych przez otoczenie, odrzucanych i ignorowanych. Przytacza ich relacje, cytuje wypowiedzi ekspertów i dzieli się z czytelnikami własnymi doświadczeniami. Przekonuje, że introwertyzm nie jest kulą u nogi, czymś, co ogranicza i wyklucza, lecz wspaniałym darem, źródłem bogatego życia wewnętrznego. Właśnie dzięki niemu potrafisz słuchać, dostrzegasz to, czego nie widzą inni, twórczo myślisz i umiesz się skoncentrować na ważnych sprawach.
Na tym jednak nie koniec. Autorka rozprawia się z rozpowszechnionymi sądami, zgodnie z którymi introwertycy są aspołeczni, nie mają pasji, nie lubią ludzi oraz nie potrafią się bawić, i udowadnia, że to, co inni uważają za brak czy skazę, jest w rzeczywistości odmiennym sposobem postrzegania świata. Introwertycy znajdą również w tej książce wskazówki, które pozwolą im prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie, pełne dobrych relacji z otoczeniem i zgody na to, kim są.

Informacje dodatkowe o Sekretne życie introwertyków:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: The Secret Lives of Introverts. Inside Our Hidden World
Język oryginału: ang
Tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda

Kup książkę Sekretne życie introwertyków

Dodaj cytat

Sekretne życie introwertyków - opinie o książce

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2024-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Valakiria
Valakiria
Przeczytane:2021-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2021, Reportaż/non fiction,
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek