Siła przetrwania. Największe górskie tragedie

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Siła przetrwania przedstawia historie ludzi, którzy chcąc realizować swoje górskie pasje, w wyniku niesprzyjających okoliczności i błędów znaleźli się w śmiertelnym zagrożeniu, zmuszeni walczyć o swoje życie.

Brak odpowiedniego przygotowania, wadliwy sprzęt, załamanie pogody czy może zwyczajny pech? Wraz ze Szczytomaniakiem spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania, dlaczego doszło do największych tragedii górskich i czy można było ich uniknąć. Poznamy też relacje ocalałych, uczestników akcji ratunkowych i świadków.

Jak doszło do największej katastrofy lawinowej w Tatrach, w której zginęło kilkunastu uczestników kursu narciarskiego?

Dlaczego w stosunkowo łatwym terenie Parku Narodowego Cairngorms miała miejsce najpoważniejsza tragedia górska w Wielkiej Brytanii, w której zginęli kilkunastoletni uczniowie?

Jak zakończyła się wyprawa na Mount Everest, poprowadzona ,,okrutną drogą" przez zachodnią grań, którą jako pierwszy, bez wsparcia aparatury tlenowej, postanowił przejść Christo Prodanow?

Co było przyczyną dramatu wyprawy nazistowskich Niemiec na Nanga Parbat w 1934 roku, nazywanej ,,najdłuższą agonią w historii wspinania"?

Jaki był powód najtragiczniejszej katastrofy śmigłowca ratowniczego w Tatrach?

Jako człowiek gór - przeczytałam z zapartym tchem...

Monika Witkowska, himalaistka, zdobywczyni Korony Ziemi i trzech ośmiotysięczników

Tagi: bóg

Kup książkę Siła przetrwania. Największe górskie tragedie