Starsze dziecko z autyzmem

Autorka opowiada o swoich doświadczeniach szkolnych, okresie dojrzewania i pierwszych krokach na rynku pracy z perspektywy osoby z zaburzeniami z ASD. Doświadczenia własne autorki stanowią pretekst do przekazania Czytelnikowi rad dotyczących kierowania karierą adolescenta z autyzmem. W książce skupiono się na sposobie funkcjonowania poznawczo-społecznego osób ze spektrum. Grandin używa prostego języka, a jej narracja nie przytłacza nadmiarem faktów naukowych.

Informacje dodatkowe o Starsze dziecko z autyzmem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Temple Talks about Autism and the Older Child

Kup książkę Starsze dziecko z autyzmem

Starsze dziecko z autyzmem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2023-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2023,

O istnieniu Temple Grandin dowiedziałam się jakieś 15-20 lat temu z książki bodajże Olivera Sacksa, gdzie zaprezentowany był jej pomysł humanitarnej (empatycznej)... ubojni dla krów. Zaczęłam przyglądać się bliżej jej życiu, spostrzeżeniom i niesztampowym rozwiązaniom. Jednak wtedy było to z mojej strony czyste zainteresowanie, natomiast od kilku lat mój stosunek do pani Grandin zmienił się na bardziej osobisty oraz związany z poszukiwaniem praktycznych porad jak zrozumieć osobę w spektrum autyzmu.

Książka ta jest właśnie takim poradnikiem "w pigułce". Przeczytanie całości zajmuje około 15 minut, taka bardziej broszura, więc tym bardziej warto;)

Sugestie dojrzałej osoby w spektrum jak postępować z nastolatkiem (głównie w obszarze edukacji), zrodzone na podstawie własnych doświadczeń, cudów nie zdziałają, ale przypominają pewne zasady, których warto się trzymać.

Temple Grandin0
Okładka ksiązki - Piękne umysły. Jak ludzie myślący obrazami, wzorami i abstrakcjami postrzegają świat

Czy zdarza Ci się, że coś wiesz, ale nie umiesz wyjaśnić skąd? Czy rozwiązujesz problemy w niestandardowy sposób? Czy masz żywą wyobraźnię? Czy masz talent...

Zrozumieć zwierzęta
Temple Grandin 0
Okładka ksiązki - Zrozumieć zwierzęta

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: popularnonaukowe - wybór Jury   Zrozumieć zwierzęta Temple Grandin to książka stanowiąca...