Suka w szołbiznesie

Dorotka z bestsellerowej powieści „I dobry Bóg stworzył aktorkę” powraca! I to w towarzystwie pewnej Suki, a do tego w najwyższej życiowej formie. Jeśli myślicie, że w pierwszym tomie o absurdach polskiego tak zwanego szumnie szołbiznesu powiedziano już wszystko, to zdecydowanie jesteście w błędzie. Życie pisze najbardziej nieoczekiwane scenariusze, zwłaszcza dla aktorki i jej przyjaciółki Suki. Możecie być pewni jednego – będzie jeszcze śmieszniej, jeszcze ostrzej i jeszcze bezczelniej. W poszukiwaniu miłości swojego życia Dorotka potknie się i przewróci nie raz, nabije sobie niejednego guza, ale – jak to Dorotka – nie straci rezonu i dobrego humoru, a przynajmniej nie na długo. Natknie się przy tym na paru zupełnie niezwykłych adoratorów, dzięki którym po raz kolejny uzyska potwierdzenie tezy, że mężczyzna może być albo mądry, albo wysoki, albo przystojny, albo dowcipny, albo stabilny emocjonalnie, a napotkanie osobnika posiadającego wszystkie te cechy jednocześnie jest statystycznie niemożliwe. Powracają też dawni znajomi: Słynny Aktor, Janusz Mariański i parę innych gwiazd, znanych wam z pierwszej książeczki i ze szklanego ekranu. Czy znowu namieszają w Dorotkowej drodze do kariery? Na wyraźne życzenie czytelników bohaterka powraca w najprawdziwszej na świecie historii, znamienitym towarzystwie gwiazd polskiego szołbiznesu i z pytaniem, które nasuwa się samo: czy Suka ją wygryzie?

Informacje dodatkowe o Suka w szołbiznesie:

Wydawnictwo: SOL
Data wydania: 2015-10-22
ISBN: 978-83-62405-36-7

Kup książkę Suka w szołbiznesie

Suka w szołbiznesie - opinie o książce

Avatar użytkownika - grejfrutoowa
grejfrutoowa
Przeczytane:2016-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Agata Pruchniewska - aktorka, która w wolnych chwilach pisze. Ma na koncie powieść I dobry Bóg stworzył aktorkę. Kontynuacją książki jest Suka w szołbiznesie, która w 2015 roku została wydana przez wydawnictwo SOL. Dorotka dostaje propozycję, której na początku nie chce przyjąć. Młody Reżyser chce, by Suka zagrała w filmie. Dorotka nie jest przekonana, czy jej pies będzie dobrym aktorem, dlatego wymaga castingu, pokazuje sztuczki Suki. Młody Reżyser jest zadowolony, więc Suka rozpoczyna swoją karierę filmową. Jest całkiem niezła, co trochę dziwi Dorotkę, ponieważ to debiut jej czworonoga. Suka zaprzyjaźnia się z Kamilem, z którym gra, jest też bardzo naturalna. Natomiast Dorotka nie ma perspektyw na granie, chociaż próbuje, szuka, chodzi na castingi. Nawet udaje jej się dostać rolę w teatrze, ale jednak nie jest w stanie pracować z reżyserką. Więc kobieta szuka pracy i... miłości. Narratorem ponownie jest Bóg. To świetny opowiadacz - zabawny, ironiczny, bardzo dokładny. Pokazuje, że czasem starał się pomóc Dorotce, podsuwając jej jakieś rozwiązania czy osoby. Nie może także zrozumieć, czemu Dorotka wzywa jego i jego rodzinę. Jest naprawdę doskonały w swojej roli. W tej części pojawiają się też rozdziały, które opowiada... Suka. Są pisane kursywą, mniejszą czcionką. Różnią się od narracji trzecioosobowej. Tekst ten jest pisany w pierwszej osobie, z punktu widzenia psa. Nie wszystko jest więc dla Suki zrozumiałe, bierze to na swój czworonożny rozum i pokazuje tak, jak czuje. Jest przy tym bardzo zabawna, czasem złośliwa, ale przy tym mądra i urocza. Historia skupia się jednak głównie na Dorotce i jej życiu. kolejny raz bohaterka próbuje znaleźć wymarzoną pracę, udaje jej się trochę zagrać, ale nie są to zbyt wybitne role. Ponownie rzuca się jej kłody pod nogi - dostaje prace, a potem okazuje się, że z niej nici. Mimo swojego uporu, talentu i cierpliwości Dorotka nie ma szczęścia. Oprócz pracy Dorotka stara się także znaleźć nowego chłopaka. Pokazuje przy tym, jak absurdalni są w swoim zachowaniu niektórzy aktorzy. Dorotka w ogóle dość celnie przedstawia, przy pomocy narratora, który opisuje to, co widzi, posyłając ją w konkretne miejsca, szołbiznes. Ponieważ nie zmieniła się od pierwszej części, możemy przeczytać jej celne, czasem złośliwe, uwagi. U Dorotki to co w myśli, to w mowie. Jest szczera i bezpośrednia i dlatego nie można jej nie lubić. Muszę przyznać, że kolejny raz bawiłam się doskonale w towarzystwie Dorotki. Język powieści jest lekki, zabawny, często przez to skontrastowany z problemami, które otaczają Dorotkę. Autorka pokazała kilka postaci z różnymi charakterami i temperamentami, które uzupełniają historię głównej bohaterki. Poznajemy bliżej polski świat szołbiznesu, ale też prywatne życie Dorotki. To kolejna książka, przy której nie można się znudzić, za to można się co chwila szeroko uśmiechnąć. Polecam tę pozycje osobom, które lubią powieści niebanalne, ciekawie napisane, z polskim ,,podwórkiem" w tle. To doskonała pozycja szczególnie dla kobiet. Jeśli nie znacie pierwszej części, będziecie mogły bez problemu odnaleźć się w tej części, ale przyznaję, że I dobry Bóg stworzył aktorkę to doskonała lektura, którą musicie koniecznie przeczytać. A potem już tylko miły wieczór w towarzystwie Dorotki i Suki - to już obowiązek!

Jakiś czas temu, a dokładnie w pierwszej dekadzie lipca przedstawiłam Wam pierwszą odsłonę losów Dorotki, w którą życie tchnęła Agata Pruchniewska, dziś przyszedł czas na opisanie dalszych perypetii Dorotki oraz jej Suki, która zaznaczyła już swoją obecność pod koniec poprzedniej części.

Podobnie jak poprzednio narratorem opowieści jest Bóg, który jak wiadomo spogląda na wszystko ze swojej perspektywy. Tym razem jednak na plan pierwszy wysuwa się Suka, która ma zagrać w produkcji Młodego Reżyser, a wiadomo, że gdzie Suka tam i Dorotka.

Śledzimy więc zakręcone i opisane z dużą dawką humoru losy ich obu. Dorotka nieodmiennie szuka pracy i miłości, a na jej drodze stają nowe osoby, które wnoszą w codzienność jeszcze więcej zamieszania. Suka natomiast zaskakująco dobrze radzi sobie w branży aktorskiej i snuje swoje psie przemyślenia, co uwidacznia się w niektórych rozdziałach książki.

Nasze bohaterki są ze sobą bardzo zżyte i choć nie zawsze idealnie się ze sobą „dogadują” i miewają burzliwe chwile to jedna nie wyobraża sobie życia bez drugiej. Ponadto Suka zjednuje swojej Pańci, jak nazywa Dorotkę, sympatię wielu różnych osób.

Czy dzięki temu Dorotka znajdzie swoje upragnione miejsce na świecie, w którym w końcu ułoży sobie wszystko na gruncie zarówno zawodowym, jak i prywatnym? Tego dowiecie się z kart książki.

Jeśli macie ochotę na lekturę lekką, łatwą i przyjemną, w której znajdziecie całe mnóstwo powodów do śmiechu to pozycja ta będzie dla Was wręcz idealnym wyborem, zwłaszcza teraz, u progu powoli nadchodzącej jesieni.

Czy zechcecie zatem spędzić trochę czasu z filuternym Bogiem, zakręconą Dorotką oraz jej ciut przemądrzałą i ogromnie wyszczekaną Suką?

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *