Warmia. Kopernik. Szlak wędrowny

Niezwykła perełka dla miłośników Warmii czy Mikołaja Kopernika!

Przepiękne wydanie najnowszego tomu z serii przewodników ilustrowanych po Warmii i Mazurach.

Tym razem, z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika - specjalne wydanie, które obejmuje działalność tego uczonego na Warmii. Zachwycicie się dawnymi, unikalnymi, pocztówkami, starymi grafikami i mapami, a opisy zainspirują Was do podążenia szlakiem wędrownym po Warmii. Album zachwyca jakością wydania i będzie pięknym wyróżnikiem w domowej biblioteczce lub fantastycznym prezentem dla kogoś bliskiego.

Informacje dodatkowe o Warmia. Kopernik. Szlak wędrowny:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-18
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 9788396619716

Kup książkę Warmia. Kopernik. Szlak wędrowny

Nie da się zatem w pełni docenić dokonań Kopernika i ich wagi w oderwaniu od przybranej ojczyzny i jej wybitnych postaci, tworzących środowisko, w którym mógł rozwinąć liczne talenty.

Warmia. Kopernik. Szlak wędrowny - opinie o książce

Bardzo lubię ilustrowane przewodniki autorstwa Wojciecha Kujawskiego. Mam w domu dwa a w miejskiej bibliotece również znalazłam kilka, lecz obecnie zainteresowały mnie tylko te, które są o miejscowościach, które mam zamiar "objechać" latem razem z kuzynką. I dlatego robię dla nas plan wycieczki...
W książce "Warmia. Kopernik. Szlak wędrowny." autor prowadzi nas po miejscowościach, w których przebywał nasz znakomity astronom.

"W czasie kiedy Kopernik osiadł na Warmii, kraj był już formalnie od niemal pół wieku podporządkowany królowi polskiemu, ale zacieśnianie związków z Polską dopiero się dokonywało, w czym niemałą rolę odegrał jego wuj, biskup Łukasz Watzenrode. On zresztą zdecydował o tym, że Mikołaj został obywatelem Warmii, wyznaczając go na kanonika kapituły katedralnej."
Swoją podróż autor zaczyna od wizyty w Toruniu i Fromborku.
Książka napisana jest jak zwykle w tej serii, w dwóch językach, polskim i niemieckim, na jednej stronie jest tekst a po drugiej stronie są wspaniałe fotografie. Niektóre wręcz unikatowe. Przeglądanie tej książki to czysta frajda, niesamowita podróż w czasie po terenach związanych z Mikołajem Kopernikiem. Idąc śladami jego bytności, zaglądamy do Gietrzwałdu, Reszla, Braniewa, Fromborka, Biskupca, Bisztynka, Jezioran, Wapnika, Lubomina, Jonkowa, Pieniężna, Ornety, Barczewa, Lidzbarka, Elbląga i do wielu innych jeszcze miast i wiosek, nie zapominając oczywiście o stolicy Warmii o Olsztynie.
Poznajemy historię tych miejscowości a patrząc na zdjęcia od razu chciałoby się tam być i oglądać te piękne zabytkowe zamki, kościoły, kamienice i inne ciekawe budowle czy pomniki. Duża część fotografii jest jeszcze sprzed wojen, więc możemy zobaczyć jak wtedy wyglądały. Mnie bardzo zaskoczyło zdjęcie Olsztyna, na którym brakuje zamkowej kopuły, wieża jest w kształcie walca. Obecnie zamek wygląda nieco inaczej a przed nim możemy przysiąść na ławeczce w towarzystwie Mikołaja Kopernika...

Myślę, że książka ta to prawdziwa perełka wśród przewodników oraz gratka dla miłośników Mikołaja Kopernika oraz całej Warmii.
Tym bardziej, że właśnie mija 550 rocznica urodzin naszego znakomitego uczonego.
Przewodnik ten to naprawdę pomysł na super prezent z każdej okazji.
Zdecydowanie polecam.

Mazury Garbate. Szlak wodny. Ilustrowany przewodnik po dawnych Mazurach
Wojciech Kujawski0
Okładka ksiązki - Mazury Garbate. Szlak wodny. Ilustrowany przewodnik po dawnych Mazurach

Kolejny tom cyklu podróży po dawnej Warmii i Mazurach. Tym razem autor zabiera czytelnika na wycieczkę po Mazurach Garbatych (okolice Olecka i Gołdapi)...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;