Książka Wybrane zagadnienia z prawa medycznego i polityki zdrowotnej... jest pierwszym na polskim rynku przeglądowym opracowaniem zagadnień z zakresu prawa medycznego i polityki zdrowotnej przeznaczonym dla studentów kierunków medycznych. W publikacji w kompleksowy sposób przedstawiono prawne i organizacyjne aspekty polskiego systemu ochrony zdrowia oraz podjęto próbę odpowiedzi na pytania dotyczące znaczenia prawa medycznego i polityki zdrowotnej w systemie ochrony zdrowia. Zdefiniowano i omówiono nie tylko samo pojęcie prawa do ochrony zdrowia, lecz także wiele innych pojęć oraz instytucji prawnych, instrumentów, mechanizmów i procedur istotnych dla jego funkcjonowania w systemie regulacji na różnych poziomach.

Publikacja jest skierowana przede wszystkim do studentów kierunków medycznych i osób wykonujących zawody medyczne. Jest adresowana również do prawników oraz innych osób zajmujących się prawem medycznym i polityką zdrowotną w codziennej praktyce zawodowej.

Informacje dodatkowe o Wybrane zagadnienia z prawa medycznego i polityki zdrowotnej dla studentów kierunków medycznych:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2023-02-27
Kategoria: Prawo

Kup książkę Wybrane zagadnienia z prawa medycznego i polityki zdrowotnej dla studentów kierunków medycznych

Dodaj cytat

Nawiedzone kolonie